Legendární parfém: Trésor

| 15.3.2015 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 1 komentář

Když firma Lancôme v roce 1990 představila Trésor, bylo to po delší době parfémového sucha; poslední úspěšný a zajímavý dámský parfém byla Magie Noire z roku 1978, a ženy už si málem zvykly na Lancôme jen jako na výrobce pleťové a dekorativní kosmetiky. Firma se to rozhodla změnit… a kdo mohl tušit, že to bude takový úspěch?

Bohatá ovocná smyslnost

Jeden Trésor už v historii Lancômu figuroval: vůně tohoto jména se prodávala v 50. letech. Tým, který pracoval na nové vůni, dlouho nemohl přijít na správný název – flakón byl hotový, parfém se vyráběl, jen správné jméno se ne a ne objevit, a tak zapátral ve starých dokumentech. Na Trésoru, což ve francouzštině znamená „poklad“, se nakonec shodli všichni, protože to perfektně vyskytovalo ducha vůně.

Lancome Tresor

Lancome Tresor

Složení:
Hlava: růže, meruňkový květ, broskvový květ, konvalinka, vanilka, heliotrop, kosatec
Srdce: růže, ambra
Základ: santal, pižmo

Hlavní složkou Trésoru je růže, symbol Lancômu a květina lásky a štěstí. Firma chtěla, aby z parfému vyzařovala právě šťastná nálada, láska a ženskost. Osmdesátá léta, plná výrazných, dominantních, často přímo ukrutných parfémů byla pryč a ženy toužily po něčem něžném a příjemném.

Bez náhody by asi Trésor vůbec nebyl

Parfumérka Sophia Grojsmanová měla přesně takový parfém doma – byla to její osobní vůně, kterou si pro sebe namíchala. Na Trésoru však původně nepracovala, naopak, přišla k němu, jak se říká, jako slepý k houslím. Cestovala po Evropě (žila tou dobou v New Yorku) a stavila se v Paříži v pobočce svého zaměstnavatele, mezinárodní parfumérské firmy.

Lancome_Tresor_1

Hlaďoučká vanilka vůně Trésor, Vás pohladí jako peříčko. (zdroj: bit.ly/1ClzZQ7)

Tam se dozvěděla, že zrovna pracují na vůni pro Lancôme a nějak nemůžou najít to pravé, tak jim dala otestovat svůj parfém… a bylo to. Tedy skoro: Sophia použila svůj parfém jako základ, využila z něj především jemné pudrové tóny, které jsou pro Trésor charakteristické. Zbývalo poladit květiny a upravit parfém tak, aby se správně smyslně rozvíjel.

Uzamkněte svou smyslnost do svého osobního Trésoru.

Inspirace pro design flakónu

Flakón parfému vypadá tak trochu jako trezorek: solidní kus skla s víčkem na místě kódovacího zámku. Nic takového to ale není, tvar je inspirovaný parfémovým flakónem z 19. století a pyramidou, která napadla designérské studio Areca, jenž na flakónu pro Trésor pracovalo.

První tváří Trésoru se stala herečka Isabella Rosselliniová, která byla v době jeho uvedení tváří kosmetiky Lancôme. Vůni později propagovaly i další filmové hvězdy, například Kate Winsletová, Penelope Cruzová nebo Emma Watsonová, kterou můžeme vidět v reklamě na Trésor Midnight Rose.

Parfém Trésor je opojná, hřejivá vůně s výrazným sametovým tónem broskve a hlaďoučkou vanilkou. Dáte si?

[Celkem: 3    Průměr: 3/5]
Share This