Letní dovolená bez starostí: Nejlepší cestovní kosmetika

| 13.6.2019 | Pečujte o sebe, Tipy a inspirace, Video | 0 komentářů

Léto už je tu s plnou parádou a vy možná právě teď odpočítáváte dny zbývající do vaší vysněné dovolené. Je pro vás balení kufru spíš nutným zlem a noční můrou? Letos se ho bát nemusíte! Poradíme vám, jak ušetřit spoustu místa v kufru tak, že si s sebou vezmete cestovní balení kosmetiky a parfémů.

To se mi přece nikdy nevejde do kufru!

Stojíte bezradně v koupelně a prohlížíte si svou kosmetiku, kterou používáte každý den. Denní a noční krém, odličovač, sérum, oční krém, pleťová voda, sprchový gel, tělové mléko, antiperspirant, šampon, kondicionér, lak na vlasy, možná i tužidlo, make-up… K tomu si připočítejte opalovací mléko, opalovací krém na obličej, mléko po opalování a další nezbytnosti, bez nichž se na letní dovolené zkrátka neobejdete. Zdá se vám, že byste s přehledem celý kufr mohla naplnit jen kosmetikou? Dost možná je to pravda, ale bylo by to dost nepraktické. Většina oblíbených značek už to pochopila, a proto nám nabízí své osvědčené přípravky v mini baleních, které nezaberou moc místa v kufru a bez obav si je můžete vzít i do příručního zavazadla.

Cestovní kosmetika

Cestovní kosmetika

Opalovací kosmetiky raději dostatek

V plném balení si rozhodně sbalte opalovací kosmetiku, na té určitě nešetřete, protože se vám během dovolené bude rozhodně hodit. Obvyklé balení mívá od 150 do 400 ml, nezapomeňte proto tyto produkty uložit do odbaveného zavazadla, aby vám je na letišti nezabavili. Všechno ostatní snese mini cestovní balení, na pár dnů vám s přehledem vystačí. Šampony, sprchové gely a tělová mléka navíc už bývají ve standardní výbavě hotelů a ubytovací zařízení nás mnohdy mile překvapí i dalšími kosmetickými přípravky. A jak je to s parfémem? Buď si pořiďte minibalení své oblíbené vůně, nebo svou parfémovanou či toaletní vodou naplňte cestovní flakon.

Cestovní kosmetika

Cestovní kosmetika

Jak si sbalit kosmetiku do letadla?

Jestli cestujete pouze s příručním zavazadlem, možnosti pro kosmetickou výbavu jsou značně omezené. Vždy si pamatujte, že jednotlivá balení kosmetiky a parfémů nesmí mít víc než 100 mililitrů a jejich součet nemůže být víc než 1 litr. Veškerá cestovní kosmetika ve formě tekutiny nebo spreje musí být uložená pohromadě v průhledné kosmetické taštičce. Nemáte-li taštičku, na letišti jsou běžně k dostání průhledné pytlíky, kam si před odletem svou kosmetickou a parfémovou výbavu uložíte. Je to trochu otrava, ale ne druhou stranu jde i o naše bezpečí, takže nezbývá, než tato striktní nařízení dodržet a pak už si jen skvěle užít dovolenou.

Podívejte se, jakou cestovní kosmetiku si na svou dovolenou sbalila Terry:

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This