Letní speciál | 3. díl: Zdravím zářící hříva

| 10.8.2015 | Novinky, Pečujte o sebe, Tipy a inspirace | 1 komentář

Pokud vlasy nepůsobí zdravě, ani ten nejlepší střih a barva z vyhlášeného salonu Vám nepomůže. Takže co s vysušenými vlasy po celodenním slunění a máčení ve vodě?

OLEJE

Mými osobními tajnými favority jsou různé druhy olejů. Mají ten dar, že hloubkově vyživí a zachrání i to, co jste si mysleli, že půjde jedině odstřihnout. Jakmile olej po několikahodinovém působení důkladně vymyjete, překvapí Vás jemnost Vaší hřívy a lesk jako blesk. Můžete si být jisti, že to v tomto případě není způsobeno pouze naoko – silikony, které jsou součástí mnoha šamponů a masek vlasy neléčí, jen povrchově vyhladí.

Jestli se Vám právě hlavou honí otázka, jaký olej vlastně na vlasy použít, vězte, že variant je mnoho. Existuje mandlový olej, meruňkový, dýňový, kokosový, olivový, jojobový, arganový…jde jen o to postupně zkoušet, který olej Vašemu typu vlasů sedí nejlépe. Všechny oleje mají společné hydratační a regenerační účinky, dodávají vlasům život a lesk.


Můj tajný trik:

Setkala jsem se s tím, že pokud jsem si nanesla olej na suché vlasy, nedosáhla jsem takového výsledku, jako při nanesení na mokré vlasy. Zkuste je před aplikací oleje lehce navlhčit.


Ať už si vyrobíte domácí olejový zábal, nebo koupíte speciální vlasový olejíček, Vaše vlasy budou chrochtat blahem.

OLEJOVÝ ZÁBAL

Tento krok péče o vlasy osobně využívám, když jsou vlasy ve špatné kondici, maximálně jednou do měsíce. Pokud máte suché vlasy, ničemu neublížíte aplikací jednou za 14 dní.

Olejový zábal je v létě nutností

Olejový zábal je v létě nutností (zdroj: bit.ly/1P0z6Qd (Pinterest.com), citováno dne 6.8. 2015)

Na své vlasy používám kokosový olej, či dýňový olej. Tyto jediné jsem zatím zkoušela a mohu říci, že kokosový má za mě bod za vůni, dýňový za lepší účinky, ale libou vůni si představuji jinak.

Jak na to?

Začínám zhruba 10 cm od pěšinky. Kdo máte extra suché vlasy a nemáte problém s maštěním vlasů, směle je naneste i na pokožku, jelikož oleje příznivě působí i na ni.

Ale opatrně, pro ostatní typy vlasů bych toto počínání striktně nedoporučovala. Jednou jsem to zkusila a i po dvou umytích bych mohla hrdě pronést, že jsem již dva týdny bez přístupu k teplé vodě.

OLEJ JAKO FINÁLNÍ PÉČE

Olej nemusíte používat jen jako zábal, ale i jako finální péči o své vlasy po jejich umytí. Olej na vlasy má dnes ve svém portfoliu pomalu každá firma prodávající vlasové přípravky, stačí si jen vybrat. Za sebe můžu doporučit Orofluido Elixir a Biosilk Silk Therapy, které vlasy vyživují, ale nezatěžují a navíc krásně voní. Obzvlášť vůně Orofluida, se kterou se ocitám v orientálním stanu provoněném vanilkou, je pro můj nos více než příjemná. Mnoho lidí si také chválí oleje na vlasy Kérastase Elixir Ultime, Schwarzkopf BC Bonacure Oil Miracle či CHI Silk Infusion. Vyzkoušejte sami a uvidíte!

Jak se staráte o svou korunu krásy Vy? Máte nějaké svoje tajné tipy a triky? Pochlubte se nám!

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This