Letní speciál | 6. díl: Zářivý hollywoodský úsměv

| 28.8.2015 | Novinky, Pečujte o sebe, Tipy a inspirace | 2 Komentáře

Žádná rtěnka, lesk na rty či jiná kosmetická vychytávka nerozzáří Váš úsměv tak, jako krásné zdravé zuby. Zuby jsou naší velkou vizitkou, a proto se o ně musíme náležitě starat. Každý nedostal do vínku bílé, rovné a zdravé zuby, ale správnou péčí se jejich stav minimálně nezhorší, s trochou štěstí i zlepší. Navíc svěží ústa Vám dodají patřičnou dávku sebedůvěry.

Koluje několik fám, co se zubů týče a je na Vás, čemu uvěříte. Někteří lidé preferují čištění zubů po každém jídle, jiní Vám řeknou, že si tímto počínáním ničíte sklovinu. Ať už je to jak chce, čistění zubů dvakrát denně, tedy ráno a večer, je sázka na jistotu. Není to však jen o výběru správného kartáčku a pasty. Všimla jsem si, že hodně lidí si dá práci s výběrem té nejlepší a nejvychytanější pasty na zuby, ale důležitý je především zubní kartáček. Jinak, než manuálně se totiž zuby dokonale nevyčistíme.

Základní péče o chrup

Co by se dalo zahrnout do základní péče o chrup? Já tam počítám pastu na zuby, zubní kartáček, ústní vodu, mezizubní kartáček nebo zubní nit a případně jednosvazkový kartáček pro méně dostupné zubní prostory – například za stoličkami, nebo na plochy zubů blízko dásní. Někdo také používá speciální zubní gel, který by měl zamezit tvorbě kazů. Pastu na zuby vybírejte podle Vašich obtíží, existují pasty na ustupující krčky, krvácení dásní, či paradontózu.

/var/www/selfino.cz/public/wp content/uploads/13455237 bigstock portrait of a beautiful young 93768065

Krásné zuby jsou Vaší vizitkou.

Bělící pasty na zuby

Bělící pasty na zuby Vám ve většině případů zuby nevybělí, jelikož bělících složek je v nich zanedbatelné množství, ale zato jemně odstraní každodenní zabarvení např. od kávy či Coca Coly, což určitě není k zahození. Při kombinaci s ústní vodou pro udržení bělosti zubů můžete dosáhnout krásných výsledků. Pokud bělící zubní pasty nepomohou, můžete zvážit návětěvu dentisty, který taktéž jemné zabarvení dokáže odstranit.

Tipy na vychytané produkty:

A jak se o své zoubky staráte Vy? Máte nějaké svoje produkty, bez kterých nedáte ani ránu? Napište nám je!

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This