Marsala – barva roku 2015

| 25.6.2015 | Novinky, Tipy a inspirace, Zajímavosti | 0 komentářů

Každý rok jsou udávány trendy v barvách, podle kterých se řídí světoví módní návrháři, vizážisté či designéři. Na základě doporučení expertů z mnoha zemí vyhlásí každý rok americký institut Pantone Color Institute barvu roku. V letošním roce nás zaplavily hřejivé vínové tóny, jimž vládne Marsala.

Barva symbolizující bohatost, sebejistotu a teplo domova

Marsala byla má láska na první pohled. Je rudým zemitým odstínem s hnědými odlesky, od kterého můžeme hodně očekávat. Souhlasím s názorem odborníků, že působí velmi elegantně a komfortně. Vyzařuje z ní pocit sebejistoty a klidu, který většina z nás v dnešní hektické době vyhledává. Plná zemitá barva může bez problémů působit zcela samostatně či se stane univerzálním doplňkem k ostatním barvám.

Marsala

Marsala (zdroj: bit.ly/1JlgZFO, citováno dne 25.6. 2015)

Právě ona univerzálnost je zásadním faktorem, proč byla barvou roku 2015 zvolena právě Marsala. Svůj název získala podle slavného červeného vína plné chuti ze západního cípu Sicílie. Odstín je vhodný jak pro ženy, které jej ocení a využijí jistě více, tak lichotí i mužům. Její univerzálnost přímo vybízí ke kreativnímu experimentování s novými kombinacemi barev. Výborně se pak kombinuje s šedo-hnědými a šedými tóny.

Nabídka dekorativní kosmetiky

Marsala dokonale zvýrazní Vaši tvář, dodá podmanivý vzhled Vašim nehtům, prozáří Vaše rty i vlasy. Ač může na někoho působit dramaticky, jak už je to u rudých odstínů zvykem, Marsala neevokuje žádné nebezpečí. Právě naopak. V matném provedení se stává jedinečným odstínem, který přirozeně zdůrazňuje Vaši krásu a půvab. Přidáním lesku docílíme rázem pocitu absolutního luxusu.

Módní odborníci vytvářejí své kolekce dlouho dopředu, takže na vínové odstíny narazíte všude. Odstín Marsala můžete bez obav nosit od hlavy až k patě a nešlápnete vedle. Co na něj říkáte?

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This