Milujete konvalinky? Pak sáhněte po Miu Miu!

| 8.7.2018 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 1 komentář

Jedna z nejoblíbenějších módních značek Miu Miu zahájila v roce 2015 prodej své vůbec první vůně. Podlehnete i vy její silně návykové vůni?

Otazníky kolem Miu Miu

Značku Miu Miu založila v roce 1993 Miuccia Prada, podle jejího křestního jména vznikl i název značky. Momentík, Miuccia Prada? Ano, Miu Miu je mladší sestrou neméně slavné značky Prada, to jen abychom si to hned v úvodu ujasnili. Možná jste neviděli žádný z jejích oděvů, ale určitě jste slyšeli o překrásných dámských kabelkách, kterými pravidelně vyráží ženám dech. Modely této značky poznáte podle čistých a hladkých linií, které nesou známky elegance.

U Miu Miu však nezůstalo pouze u módy. Dámy se konečně dočkaly i vůně, první parfémované vody Miu Miu, která byla navržena přesně pro ně. Elegantní, klasická, přitom s puncem nevšední originality.

Složení parfémované vody Miu Miu

Složení parfémované vody Miu Miu

Aby vůně mohla vzniknout, spojila značka své síly s korporací Coty. Parfumérka Daniela (Roche) Andrier měla už tehdy na svém kontě několik velmi povedených vůní, které vytvořila pro značku Prada (celé linie Prada Candy, Infusion i Luna Rossa). Pokud se vám doposud tyto vůně nedostaly „pod nos“, pak možná budete znát vůně Bottega Veneta Knot či Gucci Eau de Parfum, za kterými taktéž stojí stejná žena. Prvotina od Miu Miu se tedy nemohla dostat do lepších rukou.

Svěží start s Miu Miu

Zařadit dámskou vůni Miu Miu do skupiny čistě květinových parfémů nebude dostatečně výstižné. Osobně bych se přikláněla k variantě spíše k zařazení mezi květinově-zelené, ale ani tato kategorie pro ní není přesnou (Miu Miu je tak odlišná a unikátní, že se jen z obtížemi dá kategorizovat). Ústředním motivem celé vůně je konvalinka a ta je přesně taková, zeleně-květinová. Však si její výraznou vůni jistě vybavíte. Klasika, kterou všichni známe.

Miu Miu

Miu Miu

Miu Miu rozhodně nepatří mezi vůně, které mohou upadnout do zapomnění či je ucítíte na každém kroku. Je neobyčejným kouskem, který zbožňujete od prvního okamžiku nebo jej nesnesete ani vteřinu na svém zápěstí.

Jak už jsem napsala o pár řádků výše, dominantním motivem celé vůně Miu Miu je konvalinka. Její výrazný tón byl údajně vytvořen z kombinace jasmínu, růže, ovocných a zelených akordů. Jiskřivý aldehydový úvod vyznačující se čistotou, byl doplněn divokou šípkovou růží tzv. dog rose (tou, ze které na podzim trháte šípky). Klasická růže by v tomto případě byla moc výraznou. Vůně díky ní nepůsobí přehnaně staromódně. Jednotlivé složky se v Miu Miu prolínají v dokonalé harmonii, jako by snad vůni vytvořila sama příroda.

Druhým dominantním prvkem je buket zeleně – dřevitě-pižmový základ, který doslova prorůstá zelení. Výrobce zde uvádí unikátní tón Akigalawood® – dřevo akigala, které někomu může připadat jako nepřátelský, kořeněný, ostrý tón. Mně připomíná dřevo, dýmající pryskyřici, zemité pačuli a koření, které mohlo zcela zabít půvab květin, pokud by s ním Daniele „ujela“ ruka. To se ale naštěstí nestalo.

Konvalinka v podání Miu Miu

Konvalinka v podání Miu Miu

Dřevitý závěr není pro každého, ale právě díky němu není parfém Miu Miu jen obyčejnou „office vůní“. Co si budeme povídat, z omamné vůně konvalinky většinou bolí hlava. Její vůně je skvostná, ale delší soužití není pro každého. To však neplatí pro Miu Miu! I přes svěží, výrazný nástup a razantní základ se drží při pokožce, nerozpíná se, stále působí jednoduše, čistě a harmonicky. Má velkorysou výdrž a opravdu ji můžete nosit kdekoliv, kdykoliv.

Paní Daniele se podařilo vystihnout samotného mladistvého ducha značky a její zásluhou se nástup na trh s prvním parfémem Miu Miu vydařil. Co na něj říkáte vy?

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This