Montale Paris: Najděte svůj vlastní kousek Orientu

| 9.12.2015 | H - O, Novinky, Parfémy, Značky od A-Z | 0 komentářů

Dnes vám chci představit niche značku Montale Paris, jejíž parfémy si už nějakou dobu můžete na Elninu zakoupit. Tyto exkluzivní parfémy jsou vyráběny z těch nejvzácnějších přírodních surovin ve velké koncentraci,  a právě proto se parfémy Montale Paris vyznačují intenzivní dlouhotrvající vůni.

Mladá niche značka, která zabodovala

Značka Montale Paris je ve srovnání s některými stoletými klasikami velmi mladá: byla založena teprve v roce 2001. Jejím zakladatelem a parfumérem je pan Pierre Montale, postava obestřená tajemstvím. Pracoval prý jako parfumér pro Comptoir sud Pacifique (další niche značka) a poté v arabských zemích pro tamní boháče a šlechtu. Právě proto jsou také jeho vůně převážně orienty plné oudu, růží a koření.

Montale Paris

Montale Paris

Někteří šťouralové však tvrdí, že tajemný Francouz Pierre Montale ve skutečnosti neexistuje a za parfémy v barevných aluminiových flakonech stojí někdo úplně jiný, kdo nenápadně pracuje v dílničce kdesi ve Spojených Emirátech nebo Libanonu. Jak je to doopravdy?

Nejdůležitější jsou samotné parfémy

Naštěstí na tom vůbec nezáleží – a když už, špetka tajností spíš přispěje k přitažlivosti značky. Nejdůležitější jsou samotné parfémy. Ty vznikají z kvalitních ingrediencí, jsou hodně intenzivní a vydrží dlouho vonět. Na pohled obyčejné válcovité flakony jsou vyrobené z hliníku a jsou proto zcela neprůhledné, takže obsah je chráněn před světlem a nekazí se.

Montale Paris Candy Rose

Montale Paris Candy Rose (zdroj: http://goo.gl/AGgQlk, citováno dne 9.12. 2015)

Flakony mají různé barvy – zlatou, černou, růžovou nebo třeba hnědozlatě stínovanou. Nehledejte v tom ale systém, barvy jsou občas přidělovány zcela náhodně a mohou se také časem měnit, takže když máte doma Red Vetyver v červené a najednou ho koupíte ve zlaté, je to v pořádku a nejedná se o žádný podvod. Flakony nemají víčko a přívěšek na každém z nich slouží jako zámek, kterým zajistíte rozprašovač proti náhodnému stisknutí.

Jaké jsou nejoblíbenější ingredience parfuméra Montale, ať už je to kdokoli?

Jako první musím zmínit oud, který značka nabízí v desítkách kompozic: Aoud Amber Rose, Aoud Damascus s damašskou růží, Aoud Lavender s levandulí, Aoud Leather s kůží, Aoud Musk, Aoud Safran, Aoud Velvet (s bílými květinami), medový Honey Aoud, Nepal Aoud a mohli bychom pokračovat dál až do omrzení. Pro milovníky oudu je důkladné otestování sortimentu naprostou povinností.

This slideshow requires JavaScript.

I když Arabové tvrdí, že oud je sám o sobě dokonalým parfémem a klidně si vystačíte jen s ním, my víme, že bez dalších ingrediencí by byl parfémový svět chudý. Montale nabízí také hodně vůní s růží, třeba Roses Elixir, krásnou kombinaci růže a jahod, Rose Night z bulharské růže a pačuli nebo limitovanou Highness Rose, která obsahuje ten nejlepší růžový absolut.

Některé vůně jsou překvapivě svěží, především ty pižmové, například Ginger Musk (pižmo se svěžím zázvorem) nebo White Musk (čisťoučké, pudrové, „sprchové“ pižmo). Vanilku si vychutnáte třeba ve Vanilla Extasy, velmi zajímavé kombinaci vanilky, sametových meruněk a sladkých pryskyřic v čele s benzoinem. Kouřově zemitý vetiver je stálicí pánských a unisexových vůní, u Montale například Red Vetyveru (vetiver, cedr, pepř a citrusy) nebo Vetiveru des Sables (vetiver s indickým kořením, který někteří milují a někteří nenávidí).

V Orientě jsou populární hodně sladké zákusky a také vůně, které je připomínají: zkuste třeba Sweet Oriental Dream s medem, vanilkou a mandlemi, lepkavě cukrově jahodový Mukhallat nebo slavnou Chocolate Greedy, sytě čokoládovou vůni s vanilkou, tonkovými boby a špetkou kávy.

Mrkněte se na celou bohatou nabídku těchto niche krásek.

Nebojte se na pohled prostých flakonů a určitě něco od Montale vyzkoušejte! Zvlášť jestli nemůžete v běžném sortimentu parfumerií najít nic dostatečně orientálního a intenzivního, čeká vás u Montale příjemné překvapení.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This