Narciso Rodriguez: Hoďte si kostkou

| 13.7.2016 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 0 komentářů

Flakóny, do nichž balí své vůně značka Narciso Rodriguez, nikdy nebyly žádné křehké hračky, ale solidní kusy skla v tvarově i barevně minimalistickém provedení. Nejnovější vůně značky se skrývá v těžké silnostěnné kostce, kontrastující s pudrovým obsahem. Jaká je, a jaké jsou její monochromatické předchůdkyně z minulých let?

Není kostka jako kostka

Asi nejsem sama, komu Narciso, Narciso Eau de Toilette a Narciso Poudrée připomněly „kostky“ od Gucciho – hnědou Gucci Eau de Parfum a růžovou Gucci II. O té hnědé, která vypadala jako malá kapka tekutiny zatavená v poctivém kusu skla, jsme vtipkovaly, že by se dala použít i jako zbraň. Narcisem byste se nejspíš také ubránily, ale určitě mnohem raději použijete její obsah jako něžnou ženskou zbraň.

Narciso Rodriguez Narciso

Narciso Rodriguez Narciso

Ačkoli jsem vás na začátku článku lákala hlavně na novinku, bude lepší začít popořadě, od bílé Narciso, verze Poudrée je od ní koneckonců odvozená. Bílý flakón zde nelže, nejvýraznější složkou parfému je totiž bílá gardénie. Ihned po nanesení je vůně dost ostrá, musíte chvíli počkat; potom se vynoří gardénie s růží a do obou květin začne po chvíli pronikat sladce krémové pižmo.

Parfémovaná voda Narciso Rodriguez Narciso

Parfémovaná voda Narciso Rodriguez Narciso

Složení:
Hlava: růže, gardenie
Srdce: pižmo
Základ: vetiver

Ale to není konec, a Narciso není – bohužel nebo bohudík? To musíte vyzkoušet na vlastní nos – gardéniová květinovka. Obsahuje totiž také dřevité tóny, které jí dávají suchý chyprový základ. Nedoporučuji proto její koupi naslepo, záleží totiž na vaší kůži a nosu, která část převládne a zda se vám to bude líbit.

Narciso Eau de Toilette

Narciso Eau de Toilette

Černá Narciso Eau de Toilette je na tom podobně – buď se vám bude líbit, nebo ji budete nenávidět. Má stejný dřevitý základ jako bílé Narciso, ale chybí gardénie a místo ní jsou tu růže a pivoňka. Začátek je opět ostřejší, ale složky jsou tak dobře, harmonicky smíchané, že ten začátek vůni snadno odpustíte.

Suše dřevité tóny se proplétají s krémovým, jemně živočišným pižmem a nahořklou pivoňkou. Pokud je na vás bílá verze moc sladká nebo vám vadí opojná gardénie, zkuste sametovou Eau de Toilette.

Narciso Poudrée

Narciso Poudrée

A dostáváme se konečně k letošní novince: Narciso Poudrée se svou barvou, která skutečně připomíná světlý make-up nebo pudr, jistě hodí k současnému „nahému“ trendu. Základem je opět typické narcisovské pižmo s dřevitými tóny z předchozích dvou verzí a nechybí ani růže, ale místo gardénie je zde jasmín.

Narciso Rodriguez Narciso Poudree

Narciso Rodriguez Narciso Poudree

Složení:
Hlava: pomerančový květ, růže, jasmín
Srdce: pižmo
Základ: pačuli, vetiver, cedr, kumarin

Někde je ve složení uváděn také kumarin nebo tonka (což je skoro totéž, kumarin je hlavní vonnou složkou tonky). Nejsem si úplně jistá, jestli bych řekla, že je Poudrée pudrovější verzí bílého nebo černého Narcisa, každopádně je překryté závojíčkem světlého, jemně vanilkového (tonkového) pudru.

Za pozornost stojí i další vůně této značky. Mrkněte na ně!

Víte, co bych vám doporučovala? Vyzkoušejte je všechny. Teď v létě můžete vyrazit do parfumerie v krátkých rukávech a nastříkat si vůně nejen na zápěstí, ale i na předloktí nebo do loketní jamky, a zkusit tak všechny tři parfémy najednou. Porovnáte si tak, co mají všechny společného a čím se liší, a pokud se vám zalíbí, vyberete si ten pravý. Nezkoušejte kostky na papírku – jsou to vůně, které je potřeba aplikovat na kůži.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This