Nejlepší parfémy roku 2016

| 29.12.2016 | Novinky, Parfémy | 0 komentářů

Konec roku se blíží mílovými kroky – pojďme si proto společně připomenout ty nejzajímavější a nejúspěšnější parfémy, které rok 2016 přinesl. Rok plný sladkých gurmánských překvapení, dlouze očekávaných novinek a netradičních flakónů, které uvízly v paměti nejednoho příznivce voňavých krás.

NEJLEPŠÍ DÁMSKÉ PARFÉMY ROKU 2016

Jen těžko zde můžeme objektivně určit nejkrásnější vůni roku (počkáme si na vyhlášení cen FiFi) – každý z nás má zcela jiná kritéria a hlavně „chutě“ na parfémy. Po pročítání recenzí u jednotlivých novinek na zahraničních portálech jsem však vytipovala několik favoritů, kteří letos v regálech parfumérii vzbudili neslýchanou pozornost. A zaslouženě. Ani s jedním z nich nešlápnete vedle.

Nejlepší dámské parfémy roku 2016

Nejlepší dámské parfémy roku 2016

Kdybych přeci jen měla říci za sebe – o pomyslné první místo by se dělily dvě výrazné a sladké krásky – Thierry Mugler Angel Muse a Carolina Herrera Good Girl. První z nich, Thierry Mugler Angel Muse, jsem měla prozatím možnost ovonět jen jedinkrát, ale byla to láska na první přivonění. Málokdy se mi stává, že potkám někoho, kdo voní tak, že mi zvědavost nedá a musím se dotyčného zeptat, čím voní. Vůně je nesrovnatelně lepší než klasický Angel – jemná vůně oříškového smetanového krému. Wauuu…

A God Girl? Nevšední a unikátní flakón, fenomenální výdrž a gurmánská vůně, která mne přivádí do něžných rozpaků. Jedním slovem nádhera.

Carolina Herrera Good Girl

Carolina Herrera Good Girl

Dle zahraničích recenzí se svými novinkami v roce 2016 uspěly i další značky. Christian Dior Poison Girl – jiskřivá, přitažlivá a sexy vůně, která představuje nespoutanou dívku milující volnost, sny a která je za každých okolností sama sebou. Narciso Rodriguez Poudrée se svou barvou, která skutečně připomíná světlý make-up nebo pudr, jistě hodí k současnému „nahému“ trendu. Dlouho očekávaná novinka Calvin Klein Deep Euphoria překvapila svým zcela odlišných chypre-květinovým pojetím. Stále je v ní znatelná vůně původní verze Euphoria, nově ji však posouvá zcela jiným, nevtíravým směrem.

NEJLEPŠÍ UNISEX PARFÉM ROKU 2016

A u Calvina Kleina ještě chvíli zůstaneme. Unisex parfémy jsou dle mého skromného názoru neprávem odstrkávány na druhou kolej. Přitom v sobě nesou tolik zajímavých a netradičních vonných spojení, se kterými se jinde nesetkáme. I rok 2016 se může pochlubit unisex skvostem.

Calvin Klein CK2

Calvin Klein CK2

Jemná, čistá, ale i osvěžující a jiskřivá kompozice vůně Calvin Klein CK2 je odrazem moderního života, městského stylu a originality. Neobvyklá kombinace složek jako je wasabi, mandarinky a fialkové listy v úvodu doplňují mokré oblázky, kytice z růží a dřevité tóny se špetkou kadidla v základu vytvářejí z CK2 jednoznačně nejlepší unisex vůní roku 2016.

NEJLEPŠÍ PÁNSKÉ PARFÉMY ROKU 2016

I muži letos dávali přednost spíše sladším a hřejivějším parfémům. Ve velké oblibě jsou pak obecně ovocně-fougere vůně jako Paco Rabanne 1 Million nebo Creed Aventus. No. 1 roku 2016 se však stala zcela jiná značka. Elegantní, ale i vzrušující a vysoce sofistikovaný pánský parfém Giorgio Armani Code Profumo je představitelem mužné elegance, přitažlivosti a dokonalosti.

Nejlepší pánská vůně roku 2016 - Armani Code Profumo

Nejlepší pánská vůně roku 2016 – Armani Code Profumo

Ale ani značka Guerlain se nenechala zahanbit – pánská vůně Guerlain L´Homme Ideal v sobě ukrývá nekonečnou svěžest citrusů, které jsou obohaceny o orientální nádech. Parfém L´Homme Ideal představuje silného, sebevědomého muže, který chce být středem pozornosti.

A jaké vůně zaujaly v roce 2016 Vás? Podělte se s námi o své zkušenosti s parfémovými novinkami roku 2016.

[Celkem: 3    Průměr: 1.7/5]
Share This