Niche parfémy Farmacia SS. Annunziata

| 15.10.2015 | A - G, Novinky, Parfémy, Značky od A-Z | 4 Komentáře

Značka Farmacia SS Annunziata je jednou z nejstarších italských lékáren. Výroba založená na dodržení tradice, nejkvalitnějších surovinách a osobitém stylu, je známá již po staletí. V portfoliu této značky naleznete 23 jedinečných niche parfémů. Který bude ten Váš?

Návrat do historie

Je známo, že značka Farmacia SS Annunziata existovala již v 15. století. Lékárna byla otevřena v ulici Via dei Servi ve Florencii a je tak jednou z vůbec nejstarších lékáren v Itálii. První zmínka pochází již z 15. století, kdy lékárník Domenico di Vincenzo di Domenico Brunetti jen s primitivním hmoždířem a špachtličkou zajistil plynulý chod lékárny a postupně dokázal celou činnost z modernizovat.

logo značky Farmacie SS. Annunziata

logo značky Farmacia SS. Annunziata

Říká se, že Domenico původně začínal v klášteře benediktinských mnichů, čemuž by odpovídal i název – slovo „Annunziata“ má totiž biblický význam a značí „zvěstování Panny Marie“.

I když se novodobé studie neustále mění, modernizují se postupy, prastará tradice výroby stále stejně kvalitních výrobků zůstává. Modernizace proběhla decentně s ohledem na zachování tradice a stylu domu.

Farmacie SS. Annunziata a její hodnoty

Farmacie SS. si vždy zakládala a stále zakládá na ruční výrobě, tradičních recepturách, čerstvých ingrediencích. Do výrobního procesu se snaží vkládat i vědu a zcela nové ingredience. Lékárenský tým usiluje, aby byl každý produkt přizpůsoben nejen ročnímu období, ale také různým klimatickým podmínkám, typu pleti i momentální náladě zákazníků. Už podle těchto charakteristik víte, že jde o niche značku, kterou jen tak někde neseženete. Parfumerie Elnino.cz má tu čest, že může tyto niche vůně ve svém portfoliu nabízet.

Farmacie SS. Annunziata

Farmacia SS. Annunziata je od roku 1561 rodinným podnikem (zdroj: oficiální stránky www.farmaciassannunziata1561.it/it/pagine/famiglia, citováno dne 15.10. 2015)

Dost už bylo slov o lékárnách, pojďme se pustit do představení parfémů, které Vám vykouzlí úsměv na tváři. Své nevšední vůně začala tato značka vytvářet teprve nedávno – první vůně představila až v roce 2011. Čekání se však rozhodně vyplatilo…

Parfém Farmacia SS. Annunziata Talc Gourmand

Orientální – vanilkový parfém z řady „Fragrance Xllence“ – Talc Gourmand v sobě spojuje dva ústřední motivy – sladkou a hořkou stránku kvalitní čokolády a jejího vysokého podílu kakaa. Prostřednictvím vůně Farmacia SS. Annunziata Talc Gourmand docílíte pocitu jako byste právě okusili tu nejkvalitnější čokoládu. Nejen díky čokoládě mohla vzniknout tato mladistvá dámská vůně plná protikladů.

Farmacia SS. Annunziata Talc Gourmand parfém

Farmacia SS. Annunziata Talc Gourmand parfém

Složení:
Hlava: karamel, med
Srdce: čokoláda, vanilka, pudrové tóny, heliotrope
Základ: tonka, santalové dřevo

Sladké santalové dřevo a tonkové boby vytvářejí stabilní základ, který k pokožce přilne a parfém na Vás setrvá dlouhé hodiny. V úvodu budete naopak cítit sladký med a karamel v kombinaci s pudrovými tóny srdce. Vanilkově – mandlový květ heliotropu, vanilka a čokoláda Vám osladí život. Od začátku až do konce budete vnímat sametově hladké pudrové tóny. Kdo miluje gurmánské vůně, ale chyběly mu mezi nimi pudrové parfémy, toho dámský parfém Farmacie SS. Annunziata Talc Gourmand přivede do extáze. Nosit se dá celoročně, ale nejlépe vyzní zejména na podzim a v zimě.

Mrkněte, jaká je aktuální cena.

Parfém Farmacie SS. Annunziata Fiore di Riso

Unisex parfém Farmacie SS. Annunziata Fiore di Riso má delikátní orientálně-květinové aroma, které rychle vystoupá do hlavy. Připomene čistou přírodu, která vždy člověku nabudí novu pozitivní energií.

Farmacie SS. Annunziata Fiore di Riso

Farmacie SS. Annunziata Fiore di Riso

Složení:
Hlava: mandarinka, bergamot
Srdce: zázvor, růže, jasmín
Základ: vanilka, tonka, benzoin, dubový mech

Otevírá se přesně tak, jak to na podzim potřebujeme – přináší moment svěžesti přes citrusové tóny, které společně s dubovým mechem vytvářejí tzv. cypřišový akord. Díky květu jasmínu, navázanému na sladký benzoinový a vanilkový základ, vůně zesládne a od květů dostavá i jemný pudrový finiš. Najednou začne vůně vyznívat stále tepleji, orientálněji a jasmín je čím dál tím víc intenzivní. Parfém Fiore de Riso voní opravdu luxusně, tak trošku vintage, ale ty citrusy přispěly k modernímu švihu a svěžím vibracím. Rozhodně bych ho nenazvala staromódním.

Mrkněte, jaká je aktuální cena.

Parfémovaná voda Farmacie SS. Annunziata 450

Květinově – pižmová a dřevitá unisex vůně Farmacie SS. Annunziata 450 přišla na trh jako jubilejní vůně. Skutečné toskánské umění a vůně, která oslavila 450 let od založení značky, připomínající krásnou louku plnou květin a zeleně.

Farmacie SS. Annunziata 450

Farmacie SS. Annunziata 450

Složení:
Hlava: zelené tóny
Srdce: kadidlo, květinové tóny, iris
Základ: pižmo, ambra

Většina parfémů je pudrových, tyto tóny nesmí chybět ani této vůni. Kosatec zpečetil pevné pouto, které značka uzavřela s přírodou a v kombinaci s kadidlem a pižmem vůně působí velmi decentně. Farmacie SS. Annunziata 450 je jako úsměv na nenalíčené a pěkné tváři. Nevšimnete si ji pro nějaký dramatický efekt, žádný nemá, ale rozhodně ji zapamatujete pro její čisté a nevinné kouzlo.

Mrkněte, jaká je aktuální cena.

Parfémovaná voda Farmacie SS. Annunziata Cara

Farmacie SS. Annunziata Cara je čerstvou orientálně – vanilkovou novinkou. V tomto článku ji musím zmínit pro její sladké až křupavé aroma.

Farmacia SS. Annunziata Cara

Farmacia SS. Annunziata Cara

Složení:
Hlava: cukr, vanilka
Srdce: karamel, mandle
Základ: ambra, pudrové tóny

Nebýt pudrových tónů, asi bych ten parfém vypila. Bez žertu. Umíte si představit vanilkově – karamelový koláč, který někdo pro ještě větší efekt pokape mandlovým likérem? Mňam. Kašlate na koláče a jejich kalorie, z téhle dámské vůně žádná dáma nepřibere ani gram. Hořkost mandlí, sladkost cukru, vanilky a karamelu se jako dominantní složky pospojovaly do hotového dezertu pro Vaše smysly.

Mrkněte, jaká je aktuální cena.

Parfémy Farmacie SS. Annunziata se stanou i Vaším „numero uno“ při výběru té správné vůně. Který z těchto niche parfémů si získá Vaše srdce?

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This