Niche vůně Byredo: Čisté a jednoduché

| 28.3.2017 | A - G, Novinky, Značky od A-Z | 0 komentářů

Řekli byste, že značka Byredo pochází ze severského Švédska? A že je ke všem dosavadním získaným úspěchům také velmi mladá? Pokud souhlasně pokyvujete hlavou, pak jste ostřílení parfémoví matadoři. Pokud s odpovědí váháte, ať už je důvodem vašich pochybností cokoliv, podíváme se značce Byredo na zoubek.

Jak to celé začalo?

Všechno začalo v roce 2006. Mozkem celého projektu byl Ben Gorham. Jeho posedlost kreativitou a neustálým nutkáním vnímat věci v širším kontextu, se posléze odrazily i v jeho směrování k vůním.

Ben Gorham (zdroj: Pinterest)

Ben Gorham (zdroj: Pinterest)

Vyrůstal v kosmopolitní rodině indické matky a otce s kanadsko-francouzským původem a i jeden z jeho pozdějších výtvorů byl otiskem vzpomínky svého předka. Tím je zelená vůně s názvem Green, která byla vzpomínkou na dětství jeho otce. Ještě jedno prvenství drží tato unisexová záležitost – premiérově otevírala bránu do světa značky Byredo. Psal se rok 2008.

Mladá a úspěšná značka

Zásadní událostí v tomto ohledu bylo setkání s parfumérem Pierrem Wullfem, který v Benovi rozpoznal výrazný talent. Ben se rozhodl okamžitě – své fantazie bude svěřovat nikoli papíru, ale lahvičkám parfémů. Po absolutoriu na škole umění ve Stockolmu se začala rodit čím dál známější značka, Byredo.

Co je niche?

Prvkem, kterým se vymezují vůně niche od mainstreamu, je možnost tvorby bez ohledu na poptávku a líbivost pro většinu populace. Luxus, který si tvůrce může dovolit, nespočívá jen v možnosti používat vzácné a neobvyklé ingredience, ale hlavně luxus ve smyslu svobodného rozletu tvořit bez omezení v jakémkoli ohledu.

Niche parfémy Byredo

Niche parfémy Byredo

Byredo – parfémy plné vzpomínek

Ben Gorham a jeho parfémy jsou v zásadě jeho vzpomínkami na události, místa a situace, a samozřejmě i pachy s nimi spojenými, které se postupem času ukládaly v jeho srdci. Vzpomínky, které pro něj samotného měly hlubší, osobní význam.

Niche parfémy Byredo

Niche parfémy Byredo

Tyto pocity se pak snažil zhmotňovat ve stejně prchavých okamžicích – do voňavých chvilek parfému. Alespoň na chvíli je zakonzervovat a uchovat. Ze svých pocitů vytváří voňavé mozaiky, do kterých s jemností hodinářského mistra usazuje ty nejvybranější ingredience, korespondující s obrazy čichové paměti.

Ben v sobě nezapře sklony k čistým a jednoduchým vzorcům, tak typickým pro Švédy. Překombinovatelnost je jeho noční můrou, a tak ve svých parfémech volí složky, které se z jeho pohledu nedostávají do rozporu.

Ve vůních Byredo je individuality dosaženo přirozenou cestou. Ti z vás, kteří hledáte ve světě parfémů jedinečnost, čistotu a originalitu, budete z vůní Byredo unešeni.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This