Niche vůně: M.Micallef

| 14.7.2016 | H - O, Novinky, Značky od A-Z | 1 komentář

Nejslavnější dobový monogram dvou „M“ božské Marylin Monroe uchvátil svět. V tom parfémovém dnes stejně význačné místo na slunci patří značce Martine Micallef, užíváno M.Micallef.

Kdo stojí za touto niche značkou?

Za touto dámou se podíváme do samé kolébky parfémů – do Francie. Původně jsem se zatvrzele domnívala, že se jedná o muže, další úspěšně vyvrácená mýlka se týkala původu příjmení, které opravdu není ruské. Francouzská výslovnost jména klade důraz na hodně změkčené a dlouhé „i“, tedy – (mi: kalef).

Martine Micallef

Martine Micallef (zdroj: fragrantica.com, citováno dne 29.5. 2016)

Jestli se dá o někom mluvit jako o plodném umělci s širokým záběrem aktivit, bezpochyby by tomuto příměru vyhověla i M.Micallef se svými stávajícími 97 parfémy ve svém portfoliu. O soukromém životě M.Micallef se toho mnoho neví, ale naštěstí za ni promlouvají její parfémová dílka.

Svou energii zaměřuje především na design, ale neváhá si „odběhnout“ ke spolupráci s parfuméry Geoffreym Nejmanem a Jean Claude Astierem.

Nevšední velikost balení není problém

Ve 46 zemích světa, kam značka M.Micallef expandovala, se můžete setkat s opravdu virtuózně propracovanými parfémy, co do obsahu, tak i vzhledu flakónů.

Všechny flakónky série Collection Crystal, pochopitelně zdobené krystaly kamínků, jsou ručně dekorovány a mohou být personifikovány na přání zákazníka jménem nebo dokonce i vzkazem. Poté se naplní libovolnou vůní dle přání zákazníka z nabídky M.Micallef.

Balení o obsahu 75 ml a ani 300 ml asi dnes již nikoho nevzruší, ale již ohromí informací, že lze připravit i flakón o obsahu 1 a 3 litrů. To je už slušná zásoba, co myslíte?

Jen ta nejvyšší kvalita ingrediencí

Nekompromisní postoj zaujímá značka M.Micallef i ke kvalitě ingrediencí, ze kterých jsou parfémy připravovány.

V popředí zájmu jsou složky, které získává napříč všemi kontinenty, aby byly následně pečlivě zpracovány a náležitě dlouho uzrávaly před samotným použitím. Je to takové firemní, privátně nastavené „ISO“, které dodržuje do puntíku – jen z přesvědčení a životního postoje, který zaujímá k tradicím a prověřené kvalitě.

Niche parfémy M.Micallef

Niche parfémy M.Micallef

Sama M.Micallef uplatňuje své umělecké nadání při návrzích vzhledu jednotlivých flakónů. Od běžných, na kterých je znát určitá inklinace k propracovanosti a odlišnosti od jiných značek, až po kolekce a série, kde toto umění výrazně graduje.

Zvláštní slabost má pak pro různé druhy kamenů a krystalů, drobných i okázale solitérních, užívaných zejména na uzávěrech flakónů. Práce se sklem a tvary, do kterých je schopna flakón přetvořit, je famózní.

M.Micallef Black

M.Micallef Black

Z pohádky do reality nemusí být tak tvrdý dopad, výběr parfémů této značky najdete v zastoupení své oblíbené parfumerie Elnino, která nabízí v příjemném, testovacím balení pouhých 5 ml, nádhernou, květinově ovocnou kompozici s názvem Black, doplněnou o pudrové tóny, které ji povýšily na nezbytný doplněk pravé dámy.

M.Micallef Collection Vanille Leather Cuir

M.Micallef Collection Vanille Leather Cuir

Dalším adeptem, ucházejícím se o Vaši přízeň, je Collection Vanille Leather Cuir. Vůně kůže a vanilky jsou hlavní hvězdy, kolem kterých se točí vše ostatní. Toto propojení vzniklo jako stěžejní nápad. A když vanilka, tak ta nejlepší, bourbonská z Madagaskaru. Ta je obklopena společností levandule, kmínu, bergamotu, skořice, cedrového a santalového dřeva, fazole tonky a máty.

Nešiďte se a pořiďte si to nejlepší, co značka M.Micallef přináší.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This