Novinka Lancôme La Nuit Trésor

| 21.4.2015 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 4 Komentáře

Nedávno jsem Vám představila Trésor, legendární parfém značky Lancôme z roku 1990. Od doby jeho představení vzniklo už mnoho variací, z nichž některé dosáhly značné popularity. Není proto divu, že i pro rok 2015 máme další: Trésor La Nuit.

Není Trésor jako Trésor

Podle názvu i podle designu – tajemně stínovaný starorůžový flakón, černá růžička pod uzávěrem – je jasné, že tentokrát jde o smyslné, magické ztvárnění. Na podobné téma již v Lancômu vytvořili veleúspěšný Trésor Midnight Rose nebo nebo předloňský Trésor L’Absolu.

Růže tentokrát není centrem vůně, spíš jejím obalem. Vedle ní pak figurují další složky, jimž jsou tentokrát hruška, tahitská vanilková orchidej, pačuli, papyrus, kadidlo, liči a pralinky, respektive pralinky s liči.

Černá perla od Lancômu

Rovnou říkám, že ovoce si ve vůni Lancômu La Nuit Trésor příliš neužijete, aspoň ne ve svěží podobě – když se budete soustředit, identifikujete sladce lehké liči, které Trésorem La Nuit prostupuje, ale nebojte se, že by se vůně propadla někam mezi průměrné směsi pačuli s ovocem, které jsou dnes metlou masového trhu.

Naopak výrazně jsou cítit syté tóny pralinek, které mi ale nevoní typicky čokoládově, spíš je to taková temná vanilka s kouřovým kadidlem. Za to zřejmě může smíchání s vanilkovou orchidejí (tedy květem vanilky). Pačuli s papyrem se starají o sušší uzemnění a růžová obálka vůni decentně zakulacuje.

Lancômu La Nuit Trésor

Lancômu La Nuit Trésor

Složení:
Hlava: hruška
Srdce: růže, orchidej
Základ: pralinky, liči, kadidlo, pačuli, papyrus

Výsledkem snažení parfumérů Christopha Raynauda a Amandine Marieové je sytý a harmonický mix s květinovými, orientálními a gurmánskými tóny a velmi dobrou výdrží. Moc se nehodí na běžné nošení mezi lidi, kteří nemůžou utéct (třeba do práce nebo do kina), bude kolem vás totiž vonět do šířky i do dálky – ale kdykoli budete chtít upoutat pozornost nebo vonět žensky svůdně, bude Trésor La Nuit to pravé.

[Celkem: 1    Průměr: 3/5]
Share This