Novinka: Lanvin Eclat de Fleurs

| 21.10.2015 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 3 Komentáře

Další Lanvin Eclat je na světě! Jeho nové vydání z července 2015 nese název Lanvin Eclat de Fleurs. Co ukrývá jeho něžně květinový flakón? Obsahuje všemi známou šeříkovou vůni nebo nás tentokrát parfuméři od Lanvinu překvapí?

Eclat de Fleurs se navrací k impresionismu

Již je to víc než deset let, co svět prvně spatřil novou verzi původního Eclat d’Arpege. Vůně Lanvin Eclat De Fleurs se však vrací ještě dál, až do roku 1927, kdy vznikl dnes již legendární Lanvin Arpege. Do doby, kdy v malířství ještě doznívaly vlivy impresionismu.

Lanvin Eclat de Fleurs

Lanvin Eclat de Fleurs

Tvůrci této vůně, Anne Flipo a Nicolas Beaulieu, se nechali inspirovat vizí impresionistické malby. Jejich tvůrčím cílem bylo navodit pocit sluncem kropenaté květinové louky. Lanvin Eclat de Fleurs ve mně vzbuzuje sladké vzpomínky na nevinné období dospívání. Je tak měkký a něžný, jako bych právě vdechovala vůni prvních rozkvétajících stromů.

Jaká tedy je vůně Lanvin Eclat de Fleurs?

Ať už je jakákoli, rozhodně není stejná jako klasický Eclat d’Arpege. Děkuji, už mě začínaly ty věčné reedice lehce nudit. Lanvin Eclat de Fleurs je klasifikován jako květinově-dřevitá vůně s ovocnými tóny. Odráží v sobě radost a štěstí prozářeného letního dne.

Lanvin Eclat de Fleurs

Lanvin Eclat de Fleurs

Složení:
Hlava: hruška
Srdce: růže, frézie, jasmín
Základ: santalové dřevo, bílé pižmo

Při pohledu na jeho poznámky je opravdu skvělé, že taková jednoduchá kompozice může vonět tak pěkně. V úvodu vyniká jasný dotek hrušky, která se něžně uvelebila v květinové kolébce z frézie, jasmínu a hlavně růže. Zpočátku je to jen další jednoduchá svěží květinovka, ale po hodině se vůně stává naprosto magnetickou, bohatou, hlavně díky jasmínu a santalovému dřevu. Celou kompozici pak uhlazují pudrové tóny bílého pižma.

Jaká je aktuální cena?

Flakón je sám o sobě malým něžným pokladem připomínající květ. Bez okolků mohu označit dámský parfém Lanvin Eclat de Fleurs za jednu z nejlepších nových verzí. Ještě stále si nemohu přestat očichávat zápěstí. Krásná! Opravdu krásná vůně…

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This