Novinky ze světa parfémů

| 30.6.2015 | Novinky, Parfémy, Rychlovky | 0 komentářů

Ke konci června by se hodilo představit vám plánované parfémové novinky pro děti, ale bohužel jsem žádné takové parfémy nenašla. A popravdě, není to moc populární skupina – většina maminek nechce své děti vystavovat zbytečné chemii a potenciálním alergenům. Mám pro vás ovšem dva zajímavé parfémy pro dámy a dva pro pány.

Kráska v bílém

Luxusní kosmetická značka Shiseido by ráda oslovila i mladší zákaznice a chystá se proto uvést na trh pro sebe poněkud netypickou růžovou vůni Ever Bloom (i když některé variace Zenu jsou taky hodně mladistvé). V oblém flakónku prý najdeme „abstraktní bílou květinovou vůni s průsvitným srdcem“; hlavními složkami jsou pomerančový květ, gardénie a pižmo.

Shiseido Ever Bloom

Shiseido Ever Bloom (zdroj: bit.ly/1R13Rdf, citováno dne 30.6. 2015)

Vzpomínka na babičku z Tunisu

Návrhář Azzedine Alaïa představí v červenci první parfém své značky, pojmenovaný jednoduše Alaïa. Jako inspirace prý posloužila vzpomínka na babičku v Tunisu, kterak polévá rozpálené zdi studenou vodou. Zvláštní inspirace pro parfém, viďte? Uvidíme, jestli půjde skutečně o něco zvláštního na hraně hlavního a niche proudu, nebo o obyčejnou tuctovku. Složení: červený pepř, frézie, pivoňky, živočišné tóny a pižmo.

Azzedine Alaïa

Azzedine Alaïa (zdroj: wmag.co/1eXaRXw, citováno dne 30.6. 2015)

Vůně pro správného gentlemana

A teď něco pro pány: Ermenegildo Zegna, osvědčený výrobce pánské módy, doplňků a vůní, které jsou ozdobou toaletní poličky každého správného gentlemana, chystá novou svěží řadu, spadající pod edici Essenze. Prvním příspěvkem je Acqua di Bergamotta, jejíž hlavní složkou je kalábrijský bergamot. Doprovázejí jej další citrusy a vůně připomínající moře, mořský vánek a vegetaci jižní Itálie.

Ermenegildo Zegna Acqua di Bergamotto

Ermenegildo Zegna Acqua di Bergamotto (zdroj: bit.ly/1U34KAS, citováno dne 30.6. 2015)

Temně modrá pánská vůně

Druhou pánskou novinkou je Balmain Homme (nestál za vymyšlení invenčnějšího jména?), nová dřevitě orientální toaletní voda, vyvinutá parfumérem Olivierem Pescheuxem. Flakón je temně modrý a mezi složkami najdeme šafrán, muškátový oříšek, kůži, fialkové lístky, cedr, tonku a mech.

Balmain Homme

Balmain Homme (zdroj: bit.ly/1GLUd40, citováno dne 30.6. 2015)

Chystáte se letos v létě vyzkoušet některé novinky? Nebo raději zůstanete věrni svému letnímu oblíbenci?

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This