Obklopte se tóny parfému Black Opium Nuit Blanche

| 7.4.2016 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 0 komentářů

Jedinečný parfém YSL Black Opium, který značka představila v září 2014, se stal zaslouženě hitem loňského roku. Na konci srpna 2015, byla uvedena verze EDT. Začátek roku 2016 však patří v pořadí již třetí verzi této opulentní a tajemné dámské vůně – Yves Saint Laurent Black Opium Nuit Blanche. Black Opium si podmanilo i mě, nová verze mi tedy hned uvízla v hledáčku. Jaká je?

Podobná, ale rozhodně ne stejná

Dá se říci, že jsem pro parfuméry dokonalým koncovým zákazníkem – málokterá vůně mi totiž vyslově nevoní. Baví mne v každém flakónu objevovat vlastní osobitou identitu, rozeznávat jemné nuance mezi jednotlivými verzemi a porovnávat žhavé novinky se stálicemi na parfémovém trhu.

Yves Saint Laurent Black Opium Nuit Blanche

Yves Saint Laurent Black Opium Nuit Blanche

Nemůžete se tedy divit, že se řadím mezi velké fanoušky tajemné dámské vůně Black Opium. Málokdy se originálu něco vyrovná. Verze EDT byla pro mne trochu zklamáním. K novince letošního roku, k verzi Black Opium Nuit Blanche, jsem tedy přistupovala velmi obezřetně. Parfuméři od YSL však odvedli dobrou práci a já jim tleskám.

Ač je novinka Black Opium Nuit Blanche podobná originálu, je pro mne příjemnou změnou pro nadcházející slunečné dny stejně jako nová La Vie Est Belle Florale. Flakón je na první pohled velmi podobný originálu. Neznalé oko by tyto dvě vůně mohlo klidně nechtěně zaměnit. Rozdíly však hledejte v chytře promyšlených detailech – zlatá barva uzávěru a bílé flitry.

Yves Saint Laurent Black Opium Nuit Blanche

Yves Saint Laurent Black Opium Nuit Blanche

Dokonalost od samého začátku

Parfém YSL Black Opium Nuit Blanche je méně sladký a otevírá se překvapivě čerstvými úvodními tóny bourbonského pepře a rýže. Říkáte si rýže? Podle mne je však rýže jako parfémová složka fantastická. Dodává totiž parfému až hedvábnou hladkost.

Inspirován nočním životem v Paříži, je nový YSL Black Opium Nuit Blanche symbolem ženské krásy, svůdnosti a přitažlivosti. V delikátním srdci vynikají pro tento parfém tak typické a opojné tóny kávy, které doprovází šumivé pomerančové květy. Výdrž je opět excelentní – není se také čemu divit, když ji má na starosti svůdná vanilka, santalové dřevo a hladké bílé pižmo.

Yves Saint Laurent Black Opium Nuit Blanche

Yves Saint Laurent Black Opium Nuit Blanche

Složení: 
Hlava: bourbonský pepř, rýže
Srdce: káva, květ pomerančovníku
Základ: pižmo, santalové dřevo, vanilka

Teprve od rána mi YSL Black Opium Nuit Blanche dělá společnost a už jsem dostala hned několik komplimentů. V hloubi duše budu asi stále tíhnout k původní verzi, ale musím říci, že nová Nuit Blanche naprosto předčila veškerá má očekávání.

No, vypadá to opět na počátek davového šílenství. Pokud byl pro Vás originál až příliš silný a přeslazený, pak Black Opium Nuit Blanche rozhodně stojí za zkoušku. Těžko říci, zda se YSL pustí v budoucnu do další verze. Překvapením pro všechny by jistě byla pánská verze. Nechme se ale překvapit.

[Celkem: 2    Průměr: 5/5]
Share This