Odlišné tváře vůně Shalimar

| 14.1.2015 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 3 Komentáře

Před čtyřmi stoletími v Indii císař Shah Jahan propadl osudové lásce k princezně Mumtaz Mahal. V kouzelné zahradě Shalimar pro ni nechal vystavět Taj Mahal, jeden ze sedmi nových divů světa. Tento neuvěřitelný příběh vyvolal bujnou představivost parfuméra Jacques Guerlaina, který poté již v roce 1925 vytvořil Shalimar, vůbec první orientální vůni v historii.

Původní verze vůně Shalimar

Shalimar je jedním z nejprodávanějších parfémů v historii značky Guerlain vůbec a jeho magie je nepopiratelná. Parfém se skládá z citrusových složek – citrón a bergamot. Součástí celé kompozice jsou i nejkvalitnější květy jasmínu a růže. Základní složkou vůně je vanilka, kterou doplňuje nepřehlédnutelný kouřový tón peruánského kadidlového balzámu, opopanaxu a fazole tonky. Hořkost a svěžest citrusových poznámek vede přes intenzivní květinové srdce, které končí svou cestu hřejivým, luxusním základem. Shalimar je jedinečnou vůní pro milovnice orientálních parfémů.

Guerlain Shalimar

Guerlain Shalimar

Novinka z roku 2014

Guerlain již několikrát představil reformulace veleúspěšného parfému Shalimar. Nejnovější z nich je limitovaná edice Shalimar Indian Nights by Maison Gripoix. Vůně byla prezentována ve zcela výjimečném flakónu. Obrovská 1,5 l láhev je dalším pokusem značky nabízet Shalimar v takovém maxi balení.

Shalimar Indian Nights by Maison Gripoix

Shalimar Indian Nights by Maison Gripoix (zdroj: bit.ly/1CjGf8g)

Flakón, klasického tvaru, byl tentokrát vytvořen z hutného modrého skla. Hrdlo lahve je ještě zkrášleno speciálně vytvořeným náhrdelníkem z tmavě modrých a 24 karátových korálků, které mají za účel zvýraznit ušlechtilé hrdlo láhve.

Tmavá láhev skrývá hřejivé jantarové tóny, které se fantasticky propojují s čerstvou kapkou bergamotu. Tu následuje svazek jasmínu a růže. Na vrcholu celé kompozice kraluje sladká vanilka. Guerlainu Shalimar Indian Nights by Maison Gripoix bylo vyrobeno pouze 40 očíslovaných 1,5 l lahví, které v sobě ukrývají mimořádnou smyslnost.

Cena jednoho kusu se pohybuje kolem 288 000 Kč.

This slideshow requires JavaScript.

Máte i Vy ráda kouzelnou orientální vůni Shalimar? Které z mnoha variant dáváte přednost?

Nakupte vůni Shalimar ještě dnes!
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This