Paco Rabanne a jeho nová kolekce Aqua

| 22.4.2016 | Dámské parfémy, Novinky, Pánské parfémy, Parfémy | 0 komentářů

Vůně inspirované antickými bohy se dočkaly svých nástupců. Nová limitovaná edice Paco Rabanne Olympea Aqua a Invictus Aqua se již nějaký ten pátek vyhřívají v regálech parfumérií. Ovládnou i Vaše srdce?

Je pánská vůně Invictus opravdu božská?

Když se v obchodech objevila slavná pánská vůně Paco Rabanne Invictus, dojmy z ní byly smíšené. Polovina zákazníků tento výtvor značky Paco Rabanne okamžitě milovala, druhá polovina nesnášela. Představuje zkrátka něco nového a od roku 2013 se dějiny dřevitých akvatických vůní mohou rozdělit jako“období před Invictus“ a „období po Invictus“.

Limitovaná edice Aqua

Limitovaná edice Aqua

Tento parfém se stal jakýmsi prototypem, který každý zná, každý ho vyzkoušel a pokud chce nějaká novinka být vzata na milost, musí být přinejmenším stejně dobrá. Dámská verze Olympea na tom byla stejně tak. Pojďme ale omrknout jejich novinky z edice Aqua. Jaké jsou? V čem se liší od původních verzí?

Rozdíl již v balení parfému

Podařilo se mi sehnat miniaturky těchto vůní, které se skvěle vyjímají v mé sbírce. Flakóny miniatur jsou samozřejmě lehce odlišné. Vůně ukrytá v jejich stěnách je však zcela totožná s běžným balením. Rozdílnost v balení je patrná i mezi jednotlivými verzemi.

Paco Rabanne Olympea Aqua

Paco Rabanne Olympea Aqua

Ikona Paco Rabanne Invictus má flakón z čirého skla, novinka Invictus Aqua je oproti tomu chráněna obalem z mléčného skla. Jinak jsou flakóny beze změny. Stejně tomu je i u dámské verze – i flakón parfému Olympea Aqua je vyroben z mléčného, mírně narůžovělého skla.

Porovnání Paco Rabanne Olympea Aqua a Olympea

Mám čerstvě v paměti ten den, kdy jsem Olympeu vyzkoušela jako novinku. Přiznám se, že jsem ji zprvu trochu podcenila. Posléze jsem ji však zcela podlehla. Svou nevšední slaností sebou přinesla něco nového, neokoukaného.

Rozdíl v balení parfémů Olympea

Rozdíl v balení parfémů Olympea

Novince Olympea Aqua je stejně dobrá jako její předchůdkyně – na teplé letní dny bude příjemnou změnou. Začíná jako akvatických kvítek – citrusy, troškou soli, bohatou svěžestí, která později ustupuje a sládne.

Květinově-akvatická novinka Olympea Aqua se tak jeví velmi podobně jako původní verze Olympea. Je jen o poznání lehčí a méně sladká – obsahuje výrazně méně jasmínu. Dokonce ani vanilka nenašla uplatnění v srdci, ale jen v základu. V kombinaci s vodou a kašmírovým dřevem více vynikají květinové akordy a sůl.

Porovnání Paco Rabanne Invictus Aqua a Invictus

Paco Rabanne Invictus a novinka Paco Rabanne Invictus Aqua jsou víc než podobné. U obou vůní v úvodu převládají citrusy, přes které se prodírají hlučné akordy mořské vody. Po odeznění prvních tónů si řeknete: „Aha, stejný jako Invictus!“ a vůni bez zájmu položíte na polici mezi ostatní. Ale dejte verzi Aqua čas. Výrazná slanost se postupně vytrácí a objevuje se zcela nová tvář.

Rozdíl v balení parfémů Invictus

Rozdíl v balení parfémů Invictus

Poměrně těžký jasmín a aromatický bobkový list jsou pryč. Nahradilo je koření a fialkový list. Dřevitě-akvatická vůně Invictus Aqua je tak o něco teplejší, příjemnější. Výdrž je ve srovnání s jinými citrusovými parfémy daleko větší.

Obě novinky Paco Rabanne jsou jako veličenstva, které vládnou na zemi. Pravda, nejsou tak omamné ani těžké, o to více je ale oceníte v horkých letních dnech. Až vyzkoušíte, jistě se s námi podělte o své zkušenosti s touto novou edicí.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This