Paco Rabanne Olympea – vůně pro olympskou bohyni

| 25.9.2015 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 2 Komentáře

Vůně španělského tvůrce Paco Rabanne jsou hodně výrazné. Jak svým obsahem, tak designem. Paco si potrpí na výrazných a zdobených flakóncích, jejichž náplň bývá také výrazná a zapamatovatelná. Nejpopulárnějším Pacovým počinem jsou zlaté diamanty 1 Million/ Lady Million, které se rozvinuly v další verze, jak už je u úspěšných parfémů zvykem. Jak si povede tahle novinka, která z konceptu svým flakonkem lehce vybočila?

Řecká bohyně Olympea

Bohyně Olympea.

Bohyně Olympea. (Zdroj: http://bit.ly/1MKMIBY, citováno dne 25.9. 2015)

Parfémovaná voda Paco Rabanne Olympea je dámská novinka pro rok 2015. Hned jak jsem uviděla její ušlechtile stavěný flakonek, nemohla jsem si pomoci a musela vůni ihned vyzkoušet. Staňte se řeckou bohyní Olympeou, významnou, váženou a hrdou, která si dělá, co se jí zlíbí! Okouzlete svého Invicta!

To se tedy tvůrcům flakonku povedlo, máloco mě takhle na první pohled zaujme. Přispěl k tomu určitě i vizuál reklamy, který tematicky koresponduje s názvem i flakonkem – olympští bohové střežící flakonek jako drahocennou trofej a bohyně v antickém oblečení, to mě dost přitahuje. Snad bude i Vás. Proč? Protože tahle vůně, vážení, stojí za to.

Paco Rabanne Olympea na Elnino.cz

Originální vůně s krémovým podtónem

Vůně je ze začátku sladká, ale ovocnější. Vůni jsem zkoušela, než jsem znala složení a přišlo mi, že cítím pikantní hrušky. Zpočátku jsem ve vůni lehce cítila náznak původní Paco Rabanne Lady Million, ale potom lehce ztěžkla a zkrémovatěla, což bude mít na svědomí kombinace santalového a kašmírového dřeva, vanilky a ambry. Co je potřeba podotknout, je to, že Olympea patří do skupinky vůní, které obsahují sůl. Představte si, jak musí vonět slaná vanilka v kombinaci s jasmínem a ušlechtilými dřevy. Jste také zvědaví? Navíc upozorňuji, že Vám vůně vydrží vonět většinu dne, opravdu to není lehká vůnička, která jak přišla, tak zase zmizí.

Neodolatelná kompozice použitých složek. Zdroj: http://bit.ly/1MKMIBY, citováno dne 25.9. 2015)

Složení:
Hlava: zázvor, jasmín, mandarinka
Srdce: vanilka, sůl
Základ: santalové dřevo, kašmírové dřevo, ambra

Podle recenzí na Fragrantica.com má tato vůně tendenci zařadit se mezi moderní parfémové fenomény, jako je Giorgio Armani Si, Lancome La vie Est Belle, ale všichni se shodují na tom, že tahle vůně je konečně jiná. Překvapilo mě, kolik pochvalných recenzí jsem se dočetla – na to, jakou chviličku je parfém na světě. Já s recenzemi naprosto souhlasím, osobně bych si ji moc přála. Slyšíš to, Ježíšku?

[Celkem: 6    Průměr: 3.7/5]
Share This