Parfém jako lahodný dezert

| 4.11.2014 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 0 komentářů

Mlsáte rádi? Pak Vám jistě přijdou k chuti naše parfémové zákusky. Netradiční kombinace smyslné hořké čokolády, medu a exotického ovoce přináší nevšední gurmánský zážitek, který se skrývá vnitru flakónu. Rozbalte čokoládu, zakousněte se a poznejte jaké jsou parfémy  z naší cukrárny.

Opravdu existují gurmánské parfémy ?

Vězte nebo ne, ale je tomu tak. Tyto vůně bychom mohli charakterizovat jako kousky, které svou vůní připomínají jídlo, obvykle sladký dezert. Thierry Mugler se jako první pustil po klikatých stezkách tvorby vůní a jeho úplně první gurmánský parfém – již u nás zmíněný dámský parfém Angel – mu přinesl obrovskou slávu i uznání. Je však mnohem více podobných parfémů a dnes Vám blíže představím 2 z nich.

Medovník od Gucciho

K odpolední kávičce se přímo vybízí zakousnout něco sladkého. A co takhle medovník? Jemný, něžný, rozplývající se na jazyku. Přesně takový pocit budete mít i z parfému Gucci By Gucci. K celkovému designu flakónu přispěla Frida Giannini, kreativní ředitelka firmy Gucci, která evidentně miluje koně a má smysl pro stylové retro kousky. Čokoládově hnědá barva flakónu a zlaté doplňky ve tvaru udidla se lesknou jako hříva ušlechtilého koně.

Gucci By Gucci

Gucci By Gucci

Složení:
Hlava: guava, hruška
Srdce: tiaré
Základ: pačuli, pižmo, med

A co že je základem každého medového dortíku? Med, med a ještě jednou med. Je hlavní složka parfému, která až zastiňuje květy tiaré v srdci a dodává parfému Gucci by Gucci neodolatelnou sladkou vůni. Pačuli a pižmo udržují medové tóny v pomyslných hranicích a oživují exotické ovoce, které by se jinak přilepilo k tekoucímu medu. Takto můžeme cítit svěží hrušku a exotickou guavu – ovoce, které nedovolí Vašim smyslům, aby se otupily.

Sacherův dort ala Masaki Matsushima Mat Chocolat

Dámy a možná i pánové, dejte si ruku na srdce a řekněte, hřešíte někdy s čokoládou? Já tedy ano. Chtěli byste být i Vy tak neodolatelní? Parfémová značka Masaki Matsushima se pokusila o nemožné – vytvořit vůni, která by svým nositelkám propůjčovala omamnou vůni čokolády. Smyslná, sladká a tajemná jako tabulka té nejvytříbenější čokolády. Snažil se vyrobit vůni, která by vyhovovala širší věkové skupině a ne jen mladým dívkám. S parfémem Mat Chocolat se mu to podařilo.

Masaki Matsushima Mat Chocolat

Masaki Matsushima Mat Chocolat

Složení:
Hlava: grapefruit, černý rybíz, růže, meloun
Srdce: kakao, čokoláda
Základ: santal, pižmo

Kdo by čekal sladkost od začátku do konec bude zklamán. Dámský parfém Mat Chocolat je jako čokoládové fondue, kde smáčíte směs oblíbeného ovoce rozteklé čokoládě. Dokonalá harmonie šťavnatého ovoce a hořkého kakaa. Srdce vůně voní nahořkle a opravdu tak připomíná čokoládu s vysokým obsahem kakaa, které dodává parfému dotek luxusu. Santal a pižmo poskytují potřebnou hloubku a vůně díky nim dokonale roztaje. Něžný květ nesmí chybět ani zde. Růže přidává na sladkosti a ženskosti. Celou kompozici odlehčují ovocné tóny melounu, pikantního černého rybízu a svěžího grapefruitu. Právě díky nim nepůsobí vůně ve výsledku přeslazeně.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This