Parfémová trojka: Bond No.9

| 20.11.2014 | Dámské parfémy, Novinky | 0 komentářů

Týden uplynul jako voda a já mám tu čest představit Vám další skvělé recenze od naší parfémové trojky, tentokrát na niche vůni Bond No.9 Astor Place. Ještě jste neměli tu čest s vůněmi značky Bond No.9? Dnes to můžete snadno napravit.

Bond No.9 Astor Place

Bond No. 9 Astor Place

Bond No. 9 Astor Place


 

Ada z Arôme.cz, odbornice a parfémová guru

KAdéla Bartlovádybych tuto vůni dostala na otestování a nevěděla, že jde o niche parfém, asi bych ji odhadla na běžnou produkci. Je hezká, ale tak nějak v ní nacházím skvělé složky vedle úplně obyčejných.

Bond No.9 Astor Place je květinově zelená vůně, a přestože bývá někdy uváděna jako unisexová, určitě bych ji doporučila ženám. Dominantní složkou je krásná frézie – tato část vůně se rozhodně povedla, protože frézie je jako živá. Představte si, že vstupujete do květinářství, kde mají velkou kytici čerstvě nařezaných frézií, a jejich vůně se vznáší ve vzduchu, obklopena směsicí svěže i sametově zelených tónů ze stonků a listů ostatních květin.

A teď ta horší část: odmyslíme-li popsané květinové blaho, zbytek vůně už za moc nestojí. Základ tvoří směs dřeva (ve složení je uvedeno týkové, ale přiznám se, že vůbec nevím, jestli by týkové dřevo mělo vonět nějak speciálně, a Astor Place mi to rozhodně neprozradil) a svěžího pižma, která nemá moc dlouhou výdrž a po vyprchání květinového srdce už neposkytuje nic zvláštního. Necítila jsem ani svůj oblíbený kosatcový kořen a jen stopu fialkové vůně z fialkových lístků.

Milovnicím květinových vůní (a frézií a pivoněk především) bych Astor Place přes výtky, které k ní mám, určitě doporučila k vyzkoušení.

Bond No. 9 Astor Place s detailem

Petra, vyzrálá milovnice parfémů

Na „Bondovky“ se tedy nově nemusíte vydávat jen do kina, ale hlavně vezměte ztečí koncepty parfumerií a využijte všech možností a způsobů, kde je jen lze otestovat. Jedinou vadou je skutečnost, že málokterá z prodejen nabízí ucelenou řadu všech No. 9, jestli tedy vůbec – už jen proto, že se jedná o niche parfémy. Nejpříjemnější formou testu tak zůstává objednávka veškeré, skladem dostupné nabídky vzorků z Elnina a v klidu domova podstupovat jeden voňavý rituál za druhým. U této značky bych si vůbec netroufla podle individuálně pojatých flakónů ani pohrát s myšlenkou, jakou vůní mě překvapí. A už vůbec ne u Astor Place.

Flakón i přes svoji hravou barevnost svým tvarem působí radikálně a odhodlaně, více maskulinně, o to víc jsem překvapeně vydechla, když jsem ucítila romantickou květinovku. Hlavní dojem, který na mě zkouší zanechat, a daří se jí to, je veselost a hravost. Proti této záležitosti jako unisexové, neprohlašuji zhola nic, proti gustu muže, kterého osloví, také nelze nic namítnout. Nicméně do typické mužné vůně ji něco podstatného chybí a naopak ženských prvků má přes míru. Zato ženy by z ní mohly ztratit hlavu na počkání, je netypicky květinově výjimečná.

Celkem jsem k dnešnímu dni napočítala rovnou padesátku „devítek“, pro fanatické sběratelky těchto flakónkových dílek, je to neutuchající výzva do okamžiku, kdy do naleštěné vitríny bude s obřadnou pompou usazen poslední chybějící kousek.

Bond No. 9 Astor Place složení

Jak si tady píši o flakóncích, pravidelně čichám k zápěstí a s radostí konstatuji, že vůně je i po čtyřiceti minutách na kůži stále stejná, konstantní. Jindy bych si šla znuděně omýt pozůstatky po povrchní parfémové známosti, ale tady mě její stálost velice baví.

Frézie, frézie a zase frézie, prokládané mandarinkovou svěžestí, všemi se navzájem smyslně proplétá kořen kosatce. Skrz naskrz parfémem perlí hmatatelné bublinky ozonu. Je to osvěžující a povzbuzující. Takto ulpěly na mém zápěstí a ráda jim dovolím strávit se mnou noc až do vyprchání poslední vonné molekuly.

Čerstvým větrem, který Astor Place přináší, se ráda nechám osvěžit ať již jako hrdá majitelka, nebo si ji na okamžik drze přivlastní můj nos na jiné nositelce. Pro milovnice originálně pojaté variace na květinový parfém je Astor Place dobrou investicí.

Poměrně slušnou výdrž udržuje parfém díky ambře a pižmu, teakové dřevo, které by mělo být jednou ze složek, necítím možná jen proto, že v obchodech mají lavice z teaku už většinou naimpregnované nátěrem syntetického oleje. Přivonět si k přírodnímu, ještě neošetřenému dřevu si dávám za úkol do další recenze.

Petra Janačíková„Vodítkem, jak vybrat ten správný parfém, je nepřeberné množství rad. Nejcennějšími pomocníky jsou však Vaše intuice a cit. Ten nejlepší parfém je stejně ten, který si sami vyberete. Recenze Vám budiž pouze malou berličkou na cestě za vysněným parfémem.

Hodně štěstí Vám přeje Vaše Petra.


Janka, mladičká a legendárními parfémy ještě nepolíbená blogerka

Když jsem zjistila, že další vůní, kterou mám tu čest otestovat bude jedna z niche vůni z dílny Warholovsky laděných flakónů Bond No.9, zvolala jsem hurá! Již nějaký ten pátek jsem toužila k některé z nich přivonět, bohužel se mi ještě nenaskytla ta pravá příležitost. Zcela běžně k dostání bohužel nejsou.

S očekáváním a nedočkavostí jakou pociťuji snad jen o Štědrém dnu, jsem prvně přivoněla k zápěstí. K mému milému překvapení jsem neucítila těžkou vůni, právě naopak. Svěží vůně frézie se postupem času rozvoněla snad po celém pokoji a já se přenesla do rozkvetlé zahrady s plně zarostlými záhony kvetoucích frézií.

Svěžest a odlehčení celé kompozici vůně dodává mandarinka. Není rozhodně tak pronikavá, takže pokud budete očekávat ovocně – květinovou vůni, jste na omylu. Něžné květiny se pozvolna prolínají s dřevitými tóny. Dřeva ještě nemám tak ovoněná, a tak pro mě byla jeho přesná identifikace tak trochu oříškem. O to větší překvapení pro mě bylo, když jsem se v oficiálním složení vůně dočetla, že se má jednat o týkové dřevo. Hloubku vůni dodává ambra a pižmo, vůně je tak spíše květinově – dřevitá.

Pokud patříte k milovnicím květinek, vřele doporučuji tuto „bondovku“ vyzkoušet.

Bond-No-9-Astor-Place s krabičkou.1000x1000

Všechny vůně Bond No.9

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This