Parfémová trojka: Davidoff Cool Water Night Dive

| 27.11.2014 | Dámské parfémy, Novinky, Pánské parfémy, Parfémy | 0 komentářů

Nemohla jsem se rozhodnout, zda uveřejnit recenzi na dámskou či pánskou verzi vůně Davidoff Cool Water Night Dive. Proto jsem pověřila naši zkušenou „trojku“, aby vyzkoušela obě varianty. Jaká tedy je žhavá novinka letošního roku z dílny Davidoff?

Davidoff Cool Water Night Dive Men


Davidoff Cool Water Night Dive men

Davidoff Cool Water Night Dive men

Ada z Arôme.cz, odbornice a parfémová guru

Adéla BartlováPánská toaletní voda Davidoff Cool Water byla svého času trhák. Je to klasická fougèrová vůně s levandulovým srdcem, od ostatních pánských klasik své doby (možná tomu nebudete věřit, ale bylo to už v roce 1988!) se však odlišovala odvážným použitím vodních tónů. Dojem vody navozuje syntetická látka calon, která se od té doby používá v mnoha parfémech pro obě pohlaví.

Stopy vodních tónů jsou i v nové variaci Cool Water Night Dive, jsou však doplněny mnoha dalšími složkami a výsledek je překvapivě docela pěkný. Ano, přiznám se, že od tisícerých odnoží oblíbené vůně, kterou se výrobce rozhodl vytěžit do poslední molekuly, toho moc neočekávám. Z Night Dive kromě umírněného calonu voní také hebké dřevo, trochu šťavnatého ovoce, sladce pryskyřičná ambra a hladivý semiš.

První závan je pronikavě svěží, druhý nezvykle sladký a po rozvonění přijde směsice výše popsaných tónů. Škoda, že její výdrž není lepší, po dvou hodinách už z Night Dive zůstanou jen dřeva s ambrou a pižmem. Vůně by se mi na muži určitě líbila.

davidioff night men


Davidoff Cool Water Night Dive Woman

Dámská verze je horší, je to hodně obyčejná svěží květinovka – směs mandarinek, jasmínu a dřev. Slibované pistácie, které by měly být společné pro obě verze, bych s trochou snahy vyčenichala v pánské Night Dive, ale v dámské určitě ne. Ze základu je v ní kromě dřev po nějaké době vonění cítit pouze pačuli, která také jako jediná spolu s dřevy zůstává až do (rychlého) konce.

Davidoff Cool Water Night Dive woman

Davidoff Cool Water Night Dive Woman

Něco pozitivního by se ale našlo: jasmín s mandarinkami chvílemi připomíná pomerančový květ, frézie nebo pivoňky. Jestli Vás to oslovuje, vůni vyzkoušejte, třeba se Vám bude líbit.


Petra, vyzrálá milovnice parfémů

Petra JanačíkováMilý Ježíšku, do příštího roku bych přála nám všem, aby nás parfémové značky více netrápily čím dál tím delšími názvy svých novinek, které jsou u odnoží původních parfémů takovým nekonečným seriálem. V nemálo případech pak zbytečně díky předpojatosti u parfémů, které nás v dosavadní linii moc nebavily, pak promeškáme příležitost vyzkoušet vůni, která by nás překvapivě oslovila. A u Night Dive by této zkušenosti byla zrovna škoda.

Toto zbožné přání jsem vyslala do vesmíru hned poté, co se v mé ruce ocitly dva nové vzorky vůní od Davidoffa, připravené k recenzi. Těmi jsou další odnože původní Cool Water, v pánském i dámském provedení, s dovětky Night Dive.
Lingvisticky by se toto slovní spojení dalo vyjádřit jako noční potápění (vznešeněji v reklamě se doplňuje za měsíčního svitu), nebo adrenalinověji jako skok střemhlav (většinou do vody). Jak moc se autoři tohoto názvu parfému rozchází s vůněmi samotnými se podíváme v této recenzi.

Sama za sebe bych v obchodě vystavenou novinku míjela už jen proto, že mi nejdou z principu pod nos jakékoli „odnože“. Tím víc, že je celkem vysoký předpoklad, že základ bude opět stejný, naservírovaný s krapet jinou omáčkou. Když se však rozhodnu hledat spíše pozitiva tohoto parfémového počinu, usnadní mi práci s výběrem dárku pro osobu, o které vím, že jí původní verze vyhovuje.

složení davidoff dive woman

Očekávaná „mořská“ svěžest, která je téměř nezaměnitelná, je přítomná i v Night Dive. Parfém okouzlí hlavně svou hloubkou a skutečně mi evokuje hlubiny a intimitu potápěče při ponoru. Jen on sám a nekončící prostor. Napětí, zda pod vodou zažiji něco neočekávaného, je znát i v parfému. Naznačuje, přislibuje, bystří fantazii.

Oproti originální verzi z roku 1996, která měla také své kouzlo, je Night Dive z této „mořské“ edice daleko sytější a smyslnější. Tyto nově nabyté vlastnosti parfému ale teprve čekají na své postupné odhalení, stejně, jako je musíte nejprve objevit v její nositelce. Je znát výrazný posun od svěžího vánku od moře do tišších a hlubších vod.

Vůně je sladší, s dřevitými tóny. Bílé květinky zjemňují případné náznaky mužských prvků, svěží citron pěkně podtrhuje tuto kombinaci. Vyváženost citronu a mandarinky nezachází do žádné přesilové hry ani jednoho z nich, líbí se mi jejich džentlmenství vůči bílým květinkám, které nechávají pěkně vyniknout. Pro mě je tato verze vítaným překvapením a změnou v zajetých kolejích u této parfémové linie Davidoffa.

Vzala jsem vzorek vůně na zkušenou do práce a mezi kolegyněmi vůbec nedopadla špatně, ba naopak. Spousta z nich si tak úlevně odškrtla jeden dárek z vánočního seznamu a jednu jsem dokonce přistihla, jak sama píše „Ježíškovi“.  A pro tentokrát bylo pro autory názvu parfému políbení od múzy opravdu božské.

„Vodítkem, jak vybrat ten správný parfém, je nepřeberné množství rad. Nejcennějšími pomocníky jsou však Vaše intuice a cit. Ten nejlepší parfém je stejně ten, který si sami vyberete. Recenze Vám budiž pouze malou berličkou na cestě za vysněným parfémem.„

Hodně štěstí Vám přeje Vaše Petra.

Koupit dámskou verzi Davidoff Cool Water Night Dive

France Baby by Jitka, mladičká blogerka

IMG_5849Jako první jsem se pustila do dámské verze. Napoprvé jsem se vůně poměrně lekla. Ucítila jsem silný alkoholový a velmi nepříjemný zápach, který nemám ráda. Avšak po chvíli, kdy se vůně vstřebala jsem už cítila jenom příjemnou vůni s jemným dotekem jasmínu, který je společně s pistácií a lentisque srdcem parfému. Vůně má být svěží, což podle mého názoru splňuje na jedničku.

Pánská verze:

Vůním Davidoff příliš nefandím. V minulosti mě několikrát zklamaly, proto jsem i k této vůni byla z počátku velmi skeptická a ani jsem netoužila ji vyzkoušet. Možná mě k vyzkoušení přesvědčil jednoduchý, ale velmi pěkný flakón a nebo nutkání sehnat perfektní parfém pro mého přítele. Ať to bylo cokoliv, tak jsem za to ráda, protože jsem našla velmi zajímavou a příjemnou vůni pro každého muže. Je málo vůni, které si dokáži představit na široké škále můžu, ale toto je jedna z těch, která dle mého skromného názoru padne všem. Parfém má v sobě spoustu zajímavých složek, které na mne působí poměrně orientálně. V jeho srdci je cítit tabák a kašmír, společně s černým pepřem, který dotváří sílu parfému.

Velmi oceňuji i fakt, že parfém se velmi dlouho drží na těle a jde cítit i po celém dnu. Tudíž během dne nijak zvlášť nevyprchá a ani neztrácí na síle.

Tak co říkáte na další z mnoha variant klasické Davidoff Cool Water?

Další parfémy z dílny Davidoff koupíte zde

[Celkem: 1    Průměr: 5/5]
Share This