Parfémová trojka: Jil Sander Simply

| 17.12.2014 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 1 komentář

V jednoduchosti je krása a to platí i o vůni Jil Sander Simply. Podlehněte vůni minimalistické elegance a sofistikované krásy a okouzlete své okolí svůdnou přirozeností.

Jil Sander Simply

Jil Sander Simply

Ada z Arôme.cz, odbornice a parfémová guru

Adéla BartlováJil Sander, má ve svém parfémovém portfoliu mnoho zdařilých kousků: zvláštní Sun, kterou lze buď milovat nebo nenávidět, vanilkově hebkou Style nebo Jil z roku 2009, pudrovou specialitu, která už se bohužel přestala vyrábět. Vlastně málokterá vůně Jil Sander, kterou jsem kdy zkoušela, mě zklamala. Většinou jsou to dobře sestavené kompozice, které nejdou mermomocí s trendy, ale přitom si dokáží najít hodně zákazníků.

Jil Sander Simply je dámská vůně, ale obsahuje překvapivě pánské tóny, klidně bych ji zařadila mezi unisexové. To se bude líbit ženám, které si nepotrpí na sladké a květinkové holčičí parfémy. Nebojte se ovšem, že z vás Simply udělá mužatku.  Již od počátku jsou v ní totiž hodně zřetelné zasněné, jemné fialky. Ty jsou namixovány s fialkovými lístky a pačuli, takže výsledkem není obvyklá sladce pudrová fialková vůně, ale zemitější a zelenější varianta. Další velmi výraznou složkou je kůže, která perfektně ladí s fialkovými a kosatcovými tóny, jak dosvědčují mnohé jiné oblíbené vůně (Kelly Calèche, Bottega Veneta, Dior Homme, Cuir dAnge, Equestrius). Simply dělá dojem jemných a luxusních dámských, možná i pánských rukaviček, ne však koňského sedla nebo koženého váčku na tabák, takhle drsně mužná vážně není.

Jil Sander  Simply

Výsledek je hebký, hřejivý, zajímavý, ale ne zbytečně komplikovaný, takže bych Simply doporučila i pro běžné nošení. Je sofistikovaná a elegantní, ne dívčí a romantická. Výdrž je dobrá, zvlášť z oblečení ji ucítíte ještě druhý den.

Petra, vyzrálá milovnice parfémů

Petra JanačíkováZnačka Jil Sander mi dělá radost už dlouhá léta. Minimálně tím, že svá „miminka“ mají svá originální, nepoděděná jména. Tady ale dračice dostala do vínku jméno pro něžného andílka. Sofistikovanou vůni tohoto typu jsem za poslední dobu nepotkala téměř žádnou. Simply je trošku zavádějící název, protože „jednoduchá“ je to poslední přídavné jméno, které by ji vystihovalo. Na Simply však nedám dopustit a Vám se pokusím její přednosti vynést v této předvánoční recenzi.

Ačkoli je to novinka letošního roku, působí na mě nostalgicky a zavádí mě do let, kdy mi bylo ještě sladkých -náct. Jsou letní prázdniny a já sedím na okenním parapetu za záplavou muškátů v truhlících. Něco maluji, nepřemýšlím o ničem, jen se soustředím na kresbu. A podvědomě nasávám vůni muškátových listů.

Je rok 2014, vstupuji do jedné z parfumerií a jednoduše geniálně zpracovaný, černo-zlatý flakón přitahuje pozornost mých očí, posléze i čichových buněk. Intenzivně nasaji prvních pár kapek Simply a….opět sedím na parapetu u babičky. Nádherný transfer v čase!

Tím, kdo mi zamotal hlavu a rozhodl tak o tom, že vůni nutně musím mít, nebyl zřejmě nikdo jiný, než muškátový oříšek. Silný, zvláštní, návykový, rozpoznatelný ale i rozporuplný. Jeho nezaměnitelnost a charakteristická vůně vyrábí své skalní příznivce a zarputilé odpůrce. Naštěstí se řadím do té první skupiny a tak dále můžu pokračovat v recenzi, která bude postrádat negativa. Recenze by měla být objektivně nezaujatá, ale aby byla výpovědí osobní, vlivy působení na mou osobu budou v této recenzi znatelné.

Reklama na vůni Jil Sander Simply

Reklama na vůni Jil Sander Simply (zdroj: bit.ly/1BFvuwD)

Modelka, obsazená do reklamního spotu k této vůni, rovněž navozuje dojem čisté, chladné vůně pro ledovou královnu. Tato reklama by se ale daleko lépe hodila k propagaci minimalisticky řešených a kvalitně propracovaných oděvů, typ modelky je navíc tak nějak „německy“ studený, puritánsky upjatý. Moment překvapení se dostaví, po shlédnutí reklamy, při prvním přivonění. Tipuji, že to nebude ve většině případů láska na první přivonění, o to bude ale toto následné poblouznění trvalejší a asi dojde i na dlouhodobý vztah.

Naslibovaná mandarinka, list fialky a bergamotová silice se skutečně pěkně projevují hned v úvodu vůně. Trochu navrch mají poslední dvě jmenované složky. Ještě těžší kalibr přichází s nástupem muškátového oříšku v srdci parfému. Ten je opravdu nepřečichnutelný a všudypřítomný, parfém už neopouští a provází vás do doby, než by jste se jej chtěla sama dobrovolně zbavit. Zakomponovaná složka cedru podtrhuje ráz parfému tak, jak by měl vyznít. Jeho přítomnost si fanynky užijí dosyta. Udržitelnost hloubky a sametovosti má na povel zmiňovaná fialka, která se protlačila i do druhé vrstvy parfému.

Animálnost celého parfému podtrhují pižmo, nezbytné pačuli a kontrast uzavřený se složkou kůže posouvá celou vůni za hranice všedního parfémového počinu. Vanilku, která by se měla usadit v základu vůně, vnímám díky jejím silným kolegům jen jako záblesky v okamžicích, kdy se ostatní nadechují, aby dál udržovaly intenzitu a záhadnost parfému.

Zkapalněné nostalgii letních dní, dávno minulých, jsem neodolala (a proč také) a „muškátový“ elixír si hýčkám na jedné z předních pozic mé parfémové poličky. Doporučuji pokročileji načichaným, ale i odvážnějším nováčkům.

„Vodítkem, jak vybrat ten správný parfém, je nepřeberné množství rad. Nejcennějšími pomocníky jsou však Vaše intuice a cit. Ten nejlepší parfém je stejně ten, který si sami vyberete. Recenze Vám budiž pouze malou berličkou na cestě za vysněným parfémem.„

Hodně štěstí Vám přeje Vaše Petra.

Koupit Jil Sander Simply

Jana, psavec Elnino.cz

DSC_03082Není vůně od značky Jil Sander, která by mě neuchvátila. Na jaře se objevila na trhu šťavnatá hruška Jil Sander Evergreen, která se nechala inspirovat uklidňující a čistou harmonií přírody. Pro mě láska na první přičichnutí. Na novinku Jil Sander Simply jsem byla natěšená skoro jako na Vánoce. Jednoduchá až minimalistická koncepce květinově-dřevité vůně Jil Sander Simply, dokonale odráží osobitou ženskost.

V duchu celé kompozice vůně se nese i design flakónu. Čisté linie a dokonale vyvážené proporce černo-zlatého flakónu působí již na první pohled luxusně a pouze Vás utvrdí v pocitu naprosté dokonalosti.  Simply možná nebudete milovat na první přivonění, ale dejte ji čas a druhou šanci a vězte, že si k ní vybudujete trvalý vztah.

Stane se Vaší součástí. Po nanesení na Vaši pleť se budete cítit jako byste měla druhou pokožku. Další vrstvu, která Vás ochrání od nepřízní všedního dne. Vůni Jil Sander Simply můžete použít kamkoli a kdykoli. Po čase s Vámi splyne v dokonalou jednotu.  Svou harmonickou směsicí jednotlivých vonných akordů povznese každý okamžik Vašeho života.

Nedalo mi to a ještě před jejím prvním okusením jsem zabrouzdala ve vodách internetu a vyhledala si její složení. Před prvním přivonění jsem tak již trochu věděla, co bych měla očekávat. Co však následovalo, jsem ani ve snu nečekala. Doslova svěží výbuch čerstvé mandarinky v úvodu vůně v sobě nese čerstvé a čisté akordy přírody.

jil sander  simply složení

Srdce vůně se otevírá fialkovým květem, který představuje nádhernou a svůdnou kompozici modernosti a ženskosti. Fialka se stává naprosto neodolatelnou v kombinaci s animálním pižmem. Získává slastný a smyslný nádech. Základní složkou, která vůni posouvá do netradičních dimenzí, je ušlechtilá kůže. Ta v kombinaci s něžnými fialovými květy ztrácí na mužnosti a dodává dámské vůni Jil Sander Simply na podmanivé až mystické ženskosti. Akord kůže je ve vůni velmi výrazný, někoho může zaskočit a nemusí tak sednou každému. Kůže však dodává vůni fascinující osobnost a eleganci, kterou jen tak v nějaké dámské vůni nenaleznete.

[Celkem: 1    Průměr: 5/5]
Share This