Parfémová trojka: L´Artisan Parfumeur

| 6.12.2014 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 0 komentářů

Příroda a touha dělat věci trochu jinak byly inspirací pro vytváření parfémů L´Artisan Parfumeur. Ještě jste neměli možnost vyzkoušet ani jeden z nich? Chyba! Nechala jsem pro Vás otestovat orientální vůni, jejíž základ tvoří aktuálně velmi oblíbená složka – pačuli. Nechte se hýčkat luxusem a poznejte jaká je Patchouli Patch.

Patchouli Pacth

L´Artisan Parfumeur Patchouli Patch

Ada z Arôme.cz, odbornice a parfémová guru

Adéla BartlováV dnešní recenzi se podíváme do vod niche parfumerie. V běžné produkci byste ostatně vůni jako Patchouli Patch jen těžko našli. Pačuli je sice velmi často používaná složka, určitě nepřeháním, když řeknu, že je nejméně v každém druhém parfému, obvykle však slouží jako doplňkový tón a fixátor. Sama o sobě má totiž specifickou vůni, která se rozhodně nedá nazvat líbivou a univerzální.

Pačuli (správně pačule obecná, rostlina, která patří mezi hluchavkovité, tj. do stejné čeledě jako bazalka, dobromysl, levandule, máta a další vonné byliny) voní velmi silně a výrazně, v její vůni najdeme nejrůznější tóny – vlhce zemité, mátové, dřevité, nasládle bylinné.

L´Artisan Parfumeur

V Patchouli Patch je pačuli opravdu ve své plné kráse, ne v krotké verzi, kterou známe z chyprových parfémů jako Midnight Poison, Miss Dior nebo Jimmy Choo. Hned od začátku Vás udeří do nosu zeleně zemitým aromatem, podpořeným navíc znatelnou dávkou kmínu a větrového badyánu. K zemitým tónům se přidává kořenově vlhký vetiver. V měřítku niche produkce není Patchouli Patch nijak divoká, ale jestli jste zvyklí jen na parfémy z parfumerií, budete se při testování hodně divit. A buď utečete, nebo se zamilujete.

Patchouli Patch je obvykle uváděna jako dámská, ale já bych ji doporučila jako unisexovou.

Petra, vyzrálá milovnice parfémů

Petra JanačíkováTento parfém vykazuje společné znaky s Opiem od YSL a Nu od stejné značky, která už se bohužel ztratila v propadlišti dějin a YSL i věrní zákazníci ji vyprovodili na její poslední parfémové cestě.

Této recenzi předchází jedna má vzpomínka na nekomerční film od Andreje Tarkovského z roku 1975, Zerkalo (Zrcadlo). Těmito filmy nepolíbená jsem se náhodou zúčastnila jeho projekce. Zmatená a otrávená jsem se po jeho shlédnutí potácela z kina ven a v duchu si říkala, jaký měl mít celý film význam. Kdybych si předtím o navštíveném filmu něco zjistila a přečetla, spoustu obrazů a jednotlivých dějství bych asi lépe pochopila. A teď celá pointa pro Vás, kteří si stejně jako já nad nepochopeným filmem říkáte, co tímto předslovem k uvedenému parfému chtěl básník říci. Tedy – než si k L´Artisan Parfumeur Patchouli Patch poprvé přivoníte, zjistěte si o něm z různých zdrojů co nejvíce, po zkoušce naživo nebudete alespoň tak moc rozčarovaní, jako já nad zmiňovaným filmem.

Několik málo složek, kterými parfém disponuje, mu nijak neubírá na plnosti a bohatosti. Prvotní dojem může na nepřipravené působit až odpudivě „staře“, o což se postarala enormní nálož pačuli a anýzu, zapomenuté bylinky našich babiček. Trojka by nebyla úplná bez pižma, které parfém obsahuje.

složení patchouli patch

Prvotní silný nástup zvolňuje po zhruba půlhodince, poté slábne a dává prostor pro identifikaci jednotivých složek. Velmi silně můj nos rozeznává jakýsi zemitý, vlhký tón – úplně doslova ze mě během testování spontánně vypadlo – hlína!

Kdyby se postupně vůně neusadila a nezklidnila, nedovedla bych si představit tento parfém na sobě vynést a to nejsem žádná parfémová, skleníková květinka. Naštěstí tomu bylo naopak a já mu postupně přicházím na chuť. Anýz jinak nesnesu ani v sušenkách se stejnou ingrediencí, tady mě vyloženě baví, pačuli mi konkrétně v tomto parfému výrazně připomíná jeden druh vonných tyčinek s pačuli, santalovým a cedrovým dřevem. Přesně tyto složky najdete i v Patchouli Patch, stejně jako vetiver, který dodává parfému dotek mužského elementu. Z této vůně budete mít neodbytný pocit, že ji odněkud dobře znáte. Může to být „déjà vu“, anebo občas zamíříte do obchůdku s orientálním zbožím a to je přesně ta vůně, která vás uhodí do nosu okamžitě, co vezmete za kliku obchodu.

Celkově bych parfém popsala jako dřevito-kořeněný, balzamikový, výdrž perfektní, za mě určitě pochvalná zmínka. Milovnice nekomerčních vůní se nemusí obávat, že by se s ní potkávaly častěji, než by jim bylo příjemné. Mužům naopak nedoporučuji zkoušet překvapit touto vůní naslepo své drahé polovičky.

Jako estét a perfekcionalistka si ale neodpustím výtku k flakónku, který zřejmě vznikal po pauze na oběd, je utahaný, bez nápadu a espritu. Připomíná mi univerzální flakóny firmy FM. K obědu byly zřejmě knedlíky.

„Vodítkem, jak vybrat ten správný parfém, je nepřeberné množství rad. Nejcennějšími pomocníky jsou však Vaše intuice a cit. Ten nejlepší parfém je stejně ten, který si sami vyberete. Recenze Vám budiž pouze malou berličkou na cestě za vysněným parfémem.„

Hodně štěstí Vám přeje Vaše Petra.

Koupit Patchouli Patch

France Baby by Jitka, mladičká blogerka

IMG_5849Při obhlížení vůně L´Artisan Parfumeur Patchouli Patch mě zaujala především značka. Jedná se o značku, jejíž kořeny sahají až do roku 1976, to pro mě byla novinka, jelikož jsem ji do nedávna neznala a ani o ní neslyšela. Což mělo možná svůj důvod. Při zjišťování, co je tahle vůně zač, jsem zabrousila i k jejímu popisu. Dozvěděla jsem, že by se mělo jednat o neobvyklé vůně, které vycházejí z přírody a obsahují krystaly z bylinných extraktů. Jelikož jsem mladá žena, tak jsem v hloubi duše cítila, že toto nebude nic pro mě. A nepletla jsem se.

Vůně má sice luxusní flakón, který by se mi krásně vyjímal na poličce, ale to je asi vše. Dala jsem jí šanci jednou a věřím, že i naposled. Vůně je na mě příliš těžká a intenzivní s výraznými dřevitými tóny a nádechem orientu, které se dle mého k mladé ženě či dospívající dívce nehodí. Jedná se vyloženě o parfém, pro moji maminku, ke které by sedl perfektně. Celkově k této vůni vidím vyzrálou ženu, která ví co chce a co od života očekává, nikoliv mladou slečnu, kterou vše v životě zatím čeká.

Celá nabídka značky L´Artisan Parfumeur

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This