Parfémová trojka

| 12.11.2014 | Novinky, Pánské parfémy, Parfémy | 0 komentářů

Připravili jsme pro Vás nový parfémový seriál, na který se můžete pravidelně každý týden těšit. Oslovili jsme 3 odlišné ženy – parfémová guru, vyzrálá milovnice parfémů a mladá aktivní blogerka. Všechny tři spojuje láska ke krásným vůním. Budou pro Vás každý týden testovat jeden parfém a Vy tak budete mít možnost dočíst se nejobjektivnější recenzi na danou vůni. Jako první pro Vás otestovaly žhavou novinku letošního podzimu Joop! Homme Extreme.


 Joop! Homme Extreme

Joop! Homme Extreme

Joop! Homme Extreme


 

Ada z Arome.cz, odbornice a parfémová guru


Vsadím se, že značku Joop! nejspíše moc nesledujete. Není nijak zvlášť proslulá ani populární, ačkoli lze v jejím sortimentu najít úspěšné vůně – třeba jablíčkovou All About Eve z roku 1996. V posledních letech Joop! nabízí především různé variace na předchozí vůně a limitky. Mezi ně patří i předmět dnešní recenze, tedy pánská vůně Joop! Homme Extreme, která už má spoustu bratříčků (např. Joop! Homme Wild) a jednoho dávného předka: vůni Joop! Homme z roku 1989. To je orientální vůně, a verze Extreme chce jít v jejích šlépějích.

Výraznou složkou staré Joop! Homme byla skořice, která je cítit i z verze Extreme. Celkově je ale vůně rozhodně lehčí, než bylo zvykem na konci 80. let, označila bych ji spíš jako kořeněně-dřevitou než přímo orientální. Ani její výdrž není tak dobrá, jestli potřebujete, aby vydržela celý den, budete se muset odpoledne přestříknout.

Když si ji nanesete na kůži, nejprve ucítíte zelené tóny s lehce živočišnou příměsí a kůží. Vůně s koženými podtóny mám ráda, v Homme Extreme ale tato složka nevydrží dlouho, užijete si ji maximálně půl hodinky. Pak nastupuje právě skořice spolu s pačuli, která voní zemitě a mužně. V základu vůně je trochu sladce mýdlového mošusu a orientální dřeva, která sice nejsou uvedena ve složení, ale minimálně za santal dám ruku do ohně. Naopak jsem ani po několikátém testu nemohla najít slibované kakao.

Joop! Homme Extreme není tak extrémní, jak slibuje název, ani tak neodolatelně sexy, jak se nám snaží namluvit reklama se svalnatým modelem a zasněnou dívčinou. Je to běžná vůně s nekomplikovaným složením, kterou můžete nosit třeba do práce. Skořicové tóny se mi líbí, bylo by mi příjemné potkat takto navoněného muže.

Parfémy Joop! Homme

Pánské parfémy Joop! Homme


Petra, vyzrálá milovnice parfémů


Kampaň, provázející uvedení tohoto nového pánského parfému na trh, je nadupaná superlativy o ztělesnění muže nadsamce, uvězněného do temně fialového flakónu. Sama doma, s nosem u testovacího proužku, jsem se proto nemusela obávat, že bych případně podlehla svodům cizího muže, který by jím byl v reálu navoněn. A jaké skóre si nový parfém získal ze strany zástupného vzorku ženské populace?

Ovlivněna „pověstí“ a složením parfému jsem hořela nedočkavostí a očekáváním, zvláště nasazením netradičně použité kůže do hlavy parfému. Tón kůže jsem začala intenzivněji vnímat až ve spojení s pačuli, kořením a dřevy. Líbivé pačuli si najde svůj okruh příznivců, v posledních parfémových záležitostech se jedná o poměrně často dosazovanou složku. Najít ingredience, které by byly čichovým synonymem pro milostný akt, není díky zažitým parfémovým konvencím nic nemožného, nicméně tmavě hnědé, hořké kakao, je tady jen utahaně sexy, podsouvanou animálnost bych hledala spíše ve složkách jako jsou ambra, pižmo nebo labdanum.

složení vůně Joop Homme Extreme

Tento parfém je výzvou pro muže, kteří mají oblibu ve výraznějších a prvoplánovějších vůních, nechtějí ztrácet čas čekáním, jak se bude pomalu a dlouze rozvíjet. Chtějí ohromovat a lovit teď a tady. Ideální spojení pro muže, kteří chtějí vyslat signál o své přítomnosti rychle a cíleně.

Alespoň dovětkem v názvu vůně výrobci dostatečně naznačili, že půjde o výjimečnou siláž. Testovaný papírek nemůže konkurovat lidské kůži, proto by mě velmi zajímalo, jak by experiment dopadl na „živém“ vzorku silnějšího pohlaví? Po vyprchání nejvýraznějších složek je parfém nositelný i pro ty pány, kterým by se zpočátku zdál velmi úderný.


Janka, mladičká a legendárními parfémy ještě nepolíbená blogerka


V testování pánských vůní jsem absolutním nováčkem. Nerada testuji vůně na papírcích, mám bohužel tu zkušenost, že na mé kůži voní vždy jinak, tak nějak plněji. Nebudu zapírat, nápis Extreme mě trochu vyděsil, takže jsem na post pomyslného pokusného králíčka zneužila svou drahou polovičku.

U parfémů člověk nemůže dát na první dojem, ale u vůně Joop! Homme Extreme jsem ani po delším rozvolnění nepřišla na chuť jejímu intenzivnímu pojetí. Řekla jsem si, že to bude chtít více rozproudit tok krve testovaného subjektu. Světe div se, ale u druhého testování, kdy můj „králíček“ vyběhl jako by nic schody, se vůně Joop! Homme Extreme spojila s přirozeným mužským tónem kůže. Neříkám, že by na mě působila jako nějaké silné afrodiziakum, jak hovoří reklama, ale konečně jsem v ní zašla zalíbení.

Joop! Homme Extreme reklama

Reklama na vůni Joop! Homme Extreme (zdroj: bit.ly/11koCJb)

Netradiční tóny kůže použité v hlavě parfému, se po řádném rozproudění rozvolnily do opravdu žhavých a smyslných akordů. Tento extrémní koktejl je namíchám poctivě. Nechybí sexy pačuli, výrazné koření a dřeva v pozadí. Avizované kakao, na které jsem se jako milovnice této pochutiny těšila, jsem bohužel vůbec necítila. Pro muže, který se denně pouští po divokých vodách, nebezpečí je u něj na denním pořádku a nebojí se netradičních kombinací, bude tato vůně jistě skvělou volbou.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This