Parfémové novinky: Jaro v záplavě letních edicí

| 16.3.2015 | Rychlovky | 0 komentářů

My si plnými doušky užíváme konečně jara a výrobci parfémů už mají dávno léto: letní novinky se sypou jedna za druhou.

Codu není nikdy dost

Tak třeba oblíbený Code od Giorgio Armaniho má (další) novou verzi. Jmenuje se Code Turquoise a je to ovocně-květinovo-orientální vůně s pomerančovým květem (dominantní složkou původního Code), hruškovým sorbetem, neroli, jasmínem, zázvorem, bílými dřevy, vanilky a pižmem. Mám trochu strach, jestli se Code Turquoise nesnaží sedět na tolika židlích najednou, že nakonec nebude pořádně sedět ani na jedné. Pomerančový květ ovšem voní krásně, tak se necháme překvapit.

armani_code

Armani Code Turquoise (zdroj: bit.ly/1wU2lAa)

Novinka od Ralpha

Další svěženka, pojmenovaná přiléhavě Fresh, bude od Ralpha Laurena a to v nízkém širokém flakónu, ze kterého jsme si před nějakým tím rokem užívaly kokosovou Hot a melounovou Cool. Barva je tentokrát střízlivá (Hot byla sytě fialová a Cool ostře růžová…) – kombinace bílé a tyrkysové –, ale obsah bude možná podobný Cool, v složení je totiž uvedený chlazený vodní meloun! Kromě něj jsou tam pak ještě citronový sorbet, citron, magnólie, frézie, růže, suchá dřeva, pižmo a kosatec.

Ralph Lauren Fresh

Ralph Lauren Fresh (zdroj: bit.ly/1xapBdr)

Pánská legenda v novém kabátě

Legendární Kouros značky Yves Saint Laurent bude mít stříbrného potomka. Kouros Silver by měl být v prodeji ještě na jaře a pracovali na něm dva známí parfuméři Michel Girard a Olivier Pescheux. Namíchali ho z jablečného akordu, šalvěje, dřevitých tónů a ambry.

kouros_silver

YSL Kouros Silver (zdroj: bit.ly/1Bskssh)

Radley: Nejen kvalitní kabelky

Znáte britskou značku Radley? Je to výrobce kvalitních a hezkých kabelek s dlouhou tradicí. Letos se firma rozhodla, že je čas na parfém, a tak vznikl Radley Eau de Parfum. Složení vypadá celkem klasicky a docela rozumně: frézie, sicilský bergamot, růžová pivoňka, absolut z májové růže, tiaré, lilie, kadidlo, oud a myrha. Žádná prvoplánová kůže jako například v případě vůně Bottega Veneta, zdá se, že Radley spíš chce klasicky elegantní vůni pro ženu, která má ráda elegantní kabelky.

radley_parfum

Radley Eau de Parfum (zdroj: bit.ly/1GPD9uq)

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This