Parfémové novinky plné jara

| 23.3.2015 | Novinky, Rychlovky | 2 Komentáře

Výrobci parfémů v těchto dnech doslova chrlí jednu novinku za druhou. Je tedy neustále co poznávat a na co upozorňovat nedočkavé a znalé nosy parfémových obdivovatelů.

R.I.P. Oscar…

Milujete šaty od Oscara de la Renty? A vůně? Tak to musíte mít novou vůni Extraordinary, poslední, na jejíž výrobu ještě dohlížel osobně pan de la Renta, který loni v říjnu zemřel. Extraordinary obsahuje růži, návrhářovu oblíbenou květinu. Parfuméři Pascal Gaurin a Bruno Jovanovic ji doplnili citrusy, neroli, pivoňkou a ambrovým základem.

Oscar de La Renta Extraordinary

Oscar de La Renta Extraordinary (zdroj: bit.ly/1DOUEOc)

Vůně inspirovaná žhavou Andalusií

Eau de Soir od Sisley je jednou z těch vůní, které moc žen nepoužívá, ale když už ji používají, jsou jí věrné pro její nenápadnou eleganci a unikátnost. Snad taková bude i nová Soir d’Orient, která není inspirována přímo orientem, ale španělskou Andalusií.

Sisley Soir d’Orient

Sisley Soir d’Orient (zdroj: bit.ly/1C4FjWq)

Obsahuje ingredience z celého světa: italský citron, íránské galbanum, pepř z Madagaskaru, tureckou růži, somálské kadidlo, indonéskou pačuli a egyptskou pelargónii. Parfémová voda v černém flakónu je zatím k dispozici v letištních obchodech.

Op-artový Marc Jacobs

Marc Jacobs pro nás má na léto novinku, která se jmenuje Mod Noir a má flakón zdobený černobílými proužky v duchu op-artu šedesátých let. Hlavní složkou je gardénie a parfém připravil parfumér Jean-Claude Delville, který už pro Jacobse vytvořil v roce 2008 vůni Gardenia Splash. Kromě gardénie budou v Mod Noir ještě zelené tóny a krémové pižmo.

Marc Jacobs Mod Noir

Marc Jacobs Mod Noir (zdroj: bit.ly/1Ortccw)

Další přírůstek do řady CH od Herrery

Carolina Herrera pokračuje v nekonečné řadě variací na vůni CH. Tentokrát jsou to dámská a pánská CH Africa v maskáčových flakónech: pro pány zeleno-hnědý, pro dámy růžovo-béžový. CH Africa by nás měla vzít na pouť africkou savanou. Dámská se toho pokusí dosáhnout pomerančem, fialkami, čajem rooibos, vanilkou a kadidlem, pánská mandarinkou, modrou šalvějí, zeleným pimentem, černou kávou a cedrovým dřevem.

ch_africa

Dámská a pánská verze vůně Carolina Herrera CH Africa (zdroj: bit.ly/1G5HgEQ)

Nová nevšední vůně Demeter

Demeter Fragrance Library, producent „doslovných“ vůní s velmi neobvyklými tématy, má nově v nabídce vůni New Baby, která prý voní přesně jako malé miminko.

demeter_new_baby

Demeter New Baby (zdroj: bit.ly/1bocQ5e)

Vidím tu jistý potenciál uklidňující vůně: až vás opět rozčílí váš rozjívený puberťák, zalezte si do koutku, rozprašte kolem sebe vůni, která vám připomene roky, kdy byl puberťák roztomilým nemluvnětem, a relaxujte. (Kdyby to nestačilo, navrhuji přidat Baby Powder, vůni dětského pudru, též v nabídce značky.)

[Celkem: 1    Průměr: 3/5]
Share This