Pečujte o svou pleť v každém věku

| 27.4.2015 | Novinky, Pečujte o sebe, Tipy a inspirace | 0 komentářů

Vaše pleť bojuje den co den s nepříznivými agresory, které na ni nemilosrdně působí 24 hodin denně. Podejte ji pomocnou ruku vhodnou péčí. Ale co je vhodné pro mladou pleť, nemusí vyhovovat zralé pleti. Jaké produkty jsou tedy nejvhodnější právě pro Vás? Poradila jsem se s uznávanou dermatoložkou a poradíme Vám, co je nejlepší pro Vaši věkovou kategorii a typ pleti.

Jakou máte pleť?

Abych článek nemusela psát na pokračování, rozdělily jsme s paní doktorkou ženy do 3 stěžních skupin podle věku:

  • žena +25 let
  • žena +35 let
  • žena +50 let

Než se však přesunete k dalšímu odstavci, je potřeba odpovědět na základní otázku – jaký typ pleti mám? V opačném případě byste mohla sama sobě nevhodnou kosmetikou spíše uškodit. Nejlépe Vám poradí odborníci na slovo vzatí. Nebojte se proto požádat o radu v lékárně či v nejbližším kosmetickém salonu.

Udělejte z péče o svou pleť každodenní rituál krásy. Nejdůležitější je pravidelnost! Pokud si na pleť nanesete sebeúčinnější krém jen jednou za uherský rok, zázraky nečekejte. Krémy a pleťová séra nanášejte vždy jen na dokonale vyčištěnou pleť. Jen tak docílíte maximálního účinku.

Žena +25 let: Pleť zatížená vlivem prostředí

K této skupině se hrdě hlásím i já. Stejně jako možná mnohé z Vás žiji naplno. Ač bych raději běhala po lesích a loukách, v týdnu se nevyhnu hektickému ruchu města a má pleť je tak nelítostně vystavována změnám prostředí. Klimatizace, smog, přechody z tepla do zimy – pro pleť tichý zabiják. Bez pomoci a péče vypadám večer při pohledu do zrcadla, jak jen to říci, mdle, unaveně.

V takovém případě je největší důraz kladen na dokonalé odlíčení a hydrataci. Kdo nehydratuje, je sám proti sobě a dláždí si cestičku začínajícím vráskám. Hledala jsem pleťový krém, který by mou pleť nejen dostatečně hydratoval, ale navíc i sjednotil a zmatnil. Přesně to jsem našla v denním krému na normální a smíšenou pleť Payot Creme Matifiante Velours.

Payot Creme Matifiante

Payot Creme Matifiante Velours

Vyšší počáteční investice se v tomto případě opravdu vyplatila. Velmi jemné složení dokonale zvláční a hydratuje pokožku. Krém se během chviličky vstřebá a pleť je okamžitě matná, bez lesku, plná života a připravená odolávat všem nepříznivým vlivům každodenního života.

L´Oréal Paris Triple Active Fresh Hydrating Gel Cream

L´Oréal Paris Triple Active Fresh Hydrating Gel Cream

Před spaním používám ještě hydratační krém od L´Oreal Paris Triple Active Fresh Hydrating Gel Cream. Je jako ozdravná infuze plná živin, která dokonale rozzáří mou pleť a dodá ji potřebnou energii po celý následující den.

Žena +35 let: Pleť s kruhy pod očima

Řadíte se právě do této skupiny žen? Pak se již možná většina z Vás stala zasloužilou matkou. Jistě to znáte až moc dobře – rodina, práce, vyzvednout děti ze školky či školy, nakoupit, uklidit, navařit a v neposlední řadě ještě vyvenčit psa. Na zasloužilý spánek Vám nezbývá tolik času, kolik by Vaše tělo a hlavně Vaše pleť potřebovala.

Intenzivní práce, péče o blaho rodiny a nedostatek spánku jsou mnohdy příčinou vzniku prvních vrásek, především v oblasti očí a úst, a nevzhledných kruhů pod očima. Pleť působí povadle a unaveně.

Denní krém na smíšenou a mastnou pleť Clinique Superdefense SPF25 Age

Denní krém na smíšenou a mastnou pleť Clinique Superdefense SPF25 Age

Vaše pleť bude dokonale chráněna proti známkám stárnutí díky dennímu krému Clinique Superdefense SPF25 Age Defense Moisturizer, který zároveň poskytne i dostatečné množství hydratace.

Trápí Vás již první vrásky kolem očí? Smažte je díky jedinečnému liftingovému krému Dermacol BT Cell Eye&Lip Intensive Lifting Cream s koncentrovaným protivráskovým komplexem, který má účinek jako botox. Krému sice chybí praktický aplikátor, takže jej musíte aplikovat pomocí prstů, ale výsledek je skvělý.

Jíž následující den budete mít pocit mladší a odpočatější pleti. Dlouhodobě zvyšuje její pevnost a redukuje nerovnosti. Bez obav jej můžete použít i k redukci vrásek kolem úst. Celá řada produktů Dermacol BT Cell Vás překvapí svou cenovou dostupností.

Žena +50 let: Zralá pleť

Stejně jako Vy i Vaše pleť potřebuje jen tu nejlepší péči, aby vypadala i nadále svěže a mladě. Pokud jste se sama sobě věnovala celý život, výsledky Vaší péče se nyní předvedou v celé své kráse.

I přes to se můžete potýkat s povadlými konturami obličeje, které již přece jen nejsou to co bývávaly. Pleť může působit ochable a velmi snadno ztrácí svou přirozenou pevnost. Vše je způsobeno hormonálními změnami, které mají vliv na celý organismus, včetně pleti. Rozhodně Vám nebude stačit jeden krém. Vaše pleť vyžaduje odbornější péči hned několika produktů, které Vám pomohou v boji proti projevům stárnutí.

Ať už sáhnete o jakémkoli přípravku, dejte mu čas se projevit. Změny se ve Vašem věku neprojeví hned, ale nejdříve po 1 měsíci pravidelného používání. Doporučují se používat zvláčňující krémy s obsahem vitaminů, minerálů, hlavně pak rostlinnými oleji, které pomáhají nahradit přirozené oleje pleti. Za nejlepšího bojovníka proti vráskám je považována kyselina hyaluronová.

Péči o pleť rozhodně neodkládejte na zítřek. Začněte raději ještě dnes. Máte také osvědčený tip na skvělý pleťový krém? Podělte se o něj i s ostatními čtenáři.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This