Pharrell Williams Girl – vůně bez limitů

| 9.3.2017 | Dámské parfémy, Novinky, Pánské parfémy, Parfémy | 1 komentář

Parfémy celebrit hýbou světem. Bylo jen otázkou času kdy i americký zpěvák, a tak trochu frajer Pharrell Williams, též také producent, rapper, skladatel a módní ikona klobouků a bláznivých ponožek, bude mít svou vlastní vůni.

Girl: Rozhodně ne jen obyčejná mainstreamovka

To, že slavná osobnost osloví k vytvoření své vůně nějakou parfémovou společnost, není novinkou. Ovšem Pharrell Williams Girl vznikla v roce 2014 pod záštitou niche parfémovaného domu Comme des Garçons. Pod složením parfému je podepsán dokonce sám kreativní ředitel Comme des Garçons, Christian Astuguevieille.

Již to vypovídá, že Girl nebude pouhou obyčejnou vůní, která zapadne mezi tisícem dalších. Comme des Garçons jsou známé pro své vysoce kvalitní vůně, které nahlížejí na každý parfém jako na malé umělecké dílo.

Pharrell Williams Girl

Pharrell Williams Girl

Sám zpěvák Pharrell Williams o své vlastní vůni intenzivně přemýšlel již několik let před uvedením Girl na trh. Zlomové bylo jeho setkání se Sarah Andelman, zakladatelkou a kreativní ředitelkou pařížské Colette, která jej přiměla přemýšlet o vůních jinak. Během jejich setkání se jí Pharrell zeptal, čím tak voní, odpověděla  „Wonderwood, od  Comme des Garçons“. Od té chvíle věděl, že jedině tudy povede cesta k jeho vlastní vůni.

„Vůně je barvou pro náš nos. Lidé, kteří vytvářejí vůně, jen používají vzduch místo plátna. „
– Pharrell Williams –

Spolupráce s nekomerčním domem Comme des Garçons dala vzniknout naprosto odlišné a nevšední vůni, než jaké od parfémů celebrit očekáváme. Dominantní je dřevitá poznámka, která se tak stává nosným pilířem celé unisex vůně Pharrell Williams Girl. Svérázný přístup a unikátní pohled vytváří z unisex vůně Girl velice atypickou vůni, která se snaží vzdorovat ohraným klišé, podobně jako například vůně Lady Gaga.

Pharrell Williams Girl

Pharrell Williams Girl

 

Složení: 
Hlava:  levandule, bílý pepř
Srdce: kosatec, styrax, fialka
Základ: vetiver, pačuli, cedrové  a santalové dřevo

Jak tedy voní unisex vůně Girl?

Díkybohu, konečně po dlouhé době opět nějaká opravdu zajímavá a nevšední vůně. Nic přeslazeného, žádné lepivé květiny ani suchý pudrový základ. Hurááá! Místo toho Pharrell Williams Girl začíná jemným závanem zeleně.

Někomu může vůně z počátku připadat trochu strohá, ale právě v jednoduchosti se skrývá půvab této vůně. Levanduli se dostává zcela nového pojetí – trochu přiostřená cedrovým dřevem, postrádající jakoukoli sladkost. Pharrell si libuje ve vůni Dior Fahrenheit, proto není divu, že i v jeho Girl nalezneme vydatnou dávku fialky. Charakter vůně však udávají výrazné dřevité poznámky, převážně pak cedrového a santalového dřeva.

Pharrell Williams Girl možná není tak funky a zábavná, jak může mylně naznačovat její obal. Pokud ale hledáte opravdu inovativní levandulovou vůni s výrazným dřevitým základem, čtete správný článek.

 

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This