Pleťové tonikum zažívá comeback! Proč je nenahraditelné?

| 12.4.2018 | Novinky, Pečujte o sebe, Tipy a inspirace | 0 komentářů

Pravidelné čištění pleti ráno i večer se snad již stalo rutinou každého z nás. Ráno nanášíme na pleť lehký hydratační krém, večer si dopřejeme intenzivní péči v podobě hutnějšího výživného krému. Co ale taková tonizace pleti? K čemu je dobrá a proč bychom na ni rozhodně neměli zapomínat? Rozhodně se nejedná jen o pouhý krok navíc, který nám má jen prodloužit čas v koupelně. Vhodně zvolené tonikum s vaší pletí totiž dokáže doslova zázraky.

Co je tonikum?

Tonikum se na první pohled tváří jako čistící voda, ale není to totéž. Dokáže sice pleť vyčistit od zbytkových nečistot, ale vždy bychom měli mít na paměti, že se nanáší výhradně na již odlíčenou a vyčištěnou pleť. Tonikum nejenže pleť provoní, ale precizně se postará o potřebnou hydrataci. Na trhu najdeme tonika, která jsou skutečnými přeborníky, co se hydratace pleti týče.

6 věcí, které by mělo umět dobré tonikum:

  • připravuje pleť na následnou péči – zjemní a změkčí ji

  • dodává pleti potřebnou hydrataci

  • díky bohatému obsahu účinných látek dokáže tonikum nahradit i pleťové sérum

  • vylepší k dokonalosti váš oblíbený pleťový olej

  • pomůže zafixovat make-up a osvěžit jej během dne

  • příjemně provoní pleť svou jemnou vůní

V minulosti bylo používání čistících pleťových vod zcela běžné. Odstraní zbytky make-upu, stáhnou póry, dezinfikují a tonizují pleť. A právě zde vznikl první mýtus – že je tonikum čistící pleťovou vodou na odličování. Omyl! Není a ani nikdy nebylo.

Pleťové tonikum je nenahraditelným krokem v péči o pleť

Pleťové tonikum je nenahraditelným krokem v péči o pleť

Hitem a nepostradatelným pomocníkem v péči o pleť se v posledních letech staly micelární vody. O chytré micely vylepšené roztoky dokáží snadno a hlavně rychle odstraňovat z povrchu pokožky make-up, mikroby a zbytky nečistot, které během dne ulpí na pleti. Avšak po jejich použití zůstává na pleti mikroskopický film, který je třeba z pleti odstranit. Ani micelární vody tedy nedokážou tonikum nahradit.

◄ ◄ NAŠE TIPY ► ►
Lancome Tonique Éclat
Clarins Extra Comfort
PAYOT Absolute Pure White Lotion Clarte Lighening Toner
NUXE Aroma-Perfection
Nivea Soothing Toner

Čistící tonikum se právem řadí mezi nejlepší produkty na čištění pleti. Jeho další významnou funkcí je udržování pružnosti a prozářenosti pleti. Zařaďte proto tonika jako důležitý mezikrok do své každodenní péče o pleť a pokožka se vám odvděčí krásnou zdravou barvou i jasem.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This