Podlehněte opojné vůni jasmínu

| 16.2.2018 | Novinky, Svět vůní, Zajímavosti | 0 komentářů

Zavřete oči a vdechněte vůni, která je považována za nejvíce sexy na světě. Parfuméři po celém světě ji bezmezně zbožňují a ani vy bez ní nebudete moci být jediný den. O čem je řeč? No přeci o omamné a okouzlující vůni jasmínu.

Vůně s až afrodiziakálním účinkem

Snad nejoblíbenější (a možná i nejstarší) ingredience výroby parfémů, jasmín sambac, pochází původně z daleké jižní a střední Indie. Rozličné druhy se však pěstují i jinde po světě – známý je ten z francouzského Grasse (jemný a lehký jako hedvábí) či z Egypta (více ovocného akordu). Každý je trochu jiný. Ve vůni jasmínu nalezneme vše – ovocný akord (trochu připomínající banán), svěží zeleň, med, víno… Snad nejjemnější a nejbohatší květinové aroma světa vás naplní pocitem radosti a klidu, právě proto je nejen v Indii hojně využíván pro meditaci a aromaterapii.

Sběr poupat květů jasmínu

Hypnotická vůně, sladká, uklidňující, přitom plná energie a vášně. Stejně jako růže je velmi komplexní a pro parfuméra je tak jasmín zlatým středobodem při tvorbě nového parfému. Jestli je růže považována za královnu, pak je jejím květinovým protějškem právě jasmín. Bez nich by nikdy nevznikly parfémové ikony jako Chanel No.5, Alien či nejmodernější parfémový bestseller Carolina Hererra Good Girl

Jasmín – král všech parfémů

Zatímco desítky let zcela vládla světu parfémů růže, v posledních letech pomyslné žezlo převzal právě jasmín a další bílé květy. Při tvorbě moderních vůní se bez něj parfuméři prakticky neobejdou. Řada květinových vůní (třeba gardénie či lilie) se velmi těžko extrahují, potřebují proto pomoci, aby se rozvoněly naplno. To umí právě jen jasmín.

Ohromující vůně jasmínu v kultovní vůni Alien

A malá zajímavost na konec – termín Jasmine je pravděpodobně odvozen z perského slova Yasmine, který znamená vůně. Ročně se tohoto skvostného květu sklidí přes 15 tun, nejvíce pak v Egyptě.

[Celkem: 1    Průměr: 1/5]
Share This