Poslední prázdninové parfémové novinky

| 31.8.2015 | Parfémy, Rychlovky | 0 komentářů

Léto se chýlí ke konci a výrobci začínají představovat voňavé novinky, které jsou podle složení očividně určeny na podzim. Svěží sezónu máme za sebou, je čas na gurmánské a exotické tóny. Dnes pro vás mám čtyři variace na známé i méně známé parfémy.

Oblíbený Code se dočká další nové verze

Armaniho Code byl velký šlágr a měl už mnoho odnoží. Ta nová je černo-vínová a jmenuje se Code Satin. Pod heboučkým názvem by se měla skrývat květinově-gurmánsky-orientální vůně, jejímž centrem je pomerančový květ, stejně jako u původní verze i u mnoha dalších.

Armani Code Satin

Armani Code Satin (zdroj: goo.gl/bgswYN, citováno dne 31.8. 2015)

Pomerančový květ je zkombinován s hřejivým zázvorem, hruškovým sorbetem, arabským jasmínem, neroli, kávovým absolutem, pralinkami, pačuli a vanilkou.

Když bílá, tak musí být i černá

Také stará vůně Aromatics od Clinique (vyšla v roce 1971) bude mít brzo novou odnož. Loni firma představila Aromatics in White, letos to bude Aromatics in Black. Bílá verze byla čistá, mýdlová a pudrová, Aromatics in Black slibuje tajemný a exotický zážitek plný ovoce, jasmínu, vonokvětky, myrhy a vetiveru.

Clinique Aromatics in Black

Clinique Aromatics in Black (zdroj: goo.gl/EVwT5P, citováno dne 31.8. 2015)

V září zazáří nová vůně od Van Cleef & Arpels

Také vůně First od Van Cleef & Arpels byla na trh uvedena už v roce 1976 (a patřila k prvním výtvorům parfuméra Jean Clauda Elleny) a také už má několik novodobých variací. Loni to byla zlatá First Edition Or, letos v září ji bude následovat podobně nazvaná First Rosée dOr, tedy zlatá růže.

Van Cleef & Arpels First Rosée d’Or

Van Cleef & Arpels First Rosée d’Or (zdroj: goo.gl/n1I6Un, citováno dne 31.8. 2015)

Má obsahovat aldehydy – první First byla velmi aldehydová – a další složky, které na první pohled nevypadají moc zajímavě: bergamot, jasmín, růže, pižmo, vanilka. Výsledek by ale nemusel být špatný. Uvidíme.

Oblíbená mošusová vůně For Her se dočká nové variace

Značka Narciso Rodriguez už uvedla novou vůni, která se jmenuje For Her LAbsolu. Je to variace na veleúspěšnou For Her z roku 2003 a měla by obsahovat stejný typický mošus. Ten je vpleten do opulentní jasmínové kytice a postaven moderním chyprovém pačuliovém základu, jímž se For Her proslavila. Posledním doplňkem je orientální santalové dřevo a vonná látka amberlyn.

Narciso Rodriguez For Her L’Absolu

Narciso Rodriguez For Her L’Absolu (zdroj: goo.gl/Lz6lQa, citováno dne 31.8. 2015)

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This