Poznejte magické vůně D&G Anthology

| 13.1.2015 | Dámské parfémy, Novinky, Pánské parfémy, Parfémy | 0 komentářů

První zmínka o kolekci parfémů Dolce & Gabbana Anthology se objevila v září 2009. Každý od nich očekával, že budou velmi silné a nositelné pouze při výjimečných příležitostech. Nemluvě o humbuchu kolem reklamní kampaně, která doprovázela uvedení nové kolekce. Naštěstí, se všechny předtuchy mýlily.

Magický význam názvů parfémů

„Když už, tak už!“ Dolce & Gabbana uvedla na trh hned 5 zcela nových vůní, na které byla kladena velká očekávání. Parfuméři se nechali při jejich tvorbě inspirovat magickou silou tarotových karet. Každá vůně tak nese jméno, které má silnou esoterickou spojitost s jednou z karet tarotu a snaží se vystihnout jejich hlavní charakteristiku. I čísla, která nese název každé vůně z kolekce Anthology, mají své numerologické významy. Pokusím se Vám představit všech 5 vůní nejen dle jejich složení, ale i vysvětlit jejich hlubší význam.

Anthology Dolce

Dolce & Gabbana Anthology (zdroj: bit.ly/1yeG659)

Le Bateleur 1

Začněme pěkně po pořádku. Jednička značí cílevědomost a nezávislost. Le Bateleur můžeme přeložit jako kouzelník, čaroděj a i se stejně magickou silou Vás ohromí pánská vůně Le Bateleur z řady Anthology. „Počínejte si originálně, s nutnou dávkou kreativity a úspěch se brzy dostaví“.

Dolce & Gabbana Le Bateleur

Dolce & Gabbana Le Bateleur

Složení:
Hlava: mořské tóny
Srdce: vodní srdce
Základ: cedr, vetiver

Le Bateleur 1 voní je jako divoké , rozbouřené moře, jehož vodní tóny jsou běžně nositelné. Celková kompozice je dokonale vyvážená – ani příliš hořký, ani suchý, ani moc bylinný. Oficiální seznam poznámek tohoto parfému můžete působit dost fádně – vodní poznámky, cedr, vetiver. Mile Vás však překvapí, pokud dáváte přednost osvěžujícím vůním. Je jednoduchou, klasickou a mistrně vyváženou citrusovou vůní, kterou ocení každý muž se sportovním duchem.

Tváří reklamní kampaně vůně Le Bateleur, jež byla inspirována krásou lidského těla, byl model Tyson Ballou.

L’Imperatrice 3

Staňte se hrdinkou filmu, jehož scénář sepsal sám Váš vlastní život. Všechny pohledy se zaměří jen na Vás, jakmile vstoupíte do místnosti. Budete silnou a energickou císařovnou, jak již napovídá sám název vůně L’Imperatrice 3. Číslo 3 nese předzvěst blížícího se optimistického vztahu, který Vám usnadní pouť Vaším životem.

Dolce & Gabbana L´imperatrice 3

Dolce & Gabbana L´imperatrice 3

Složení:
Hlava: kiwi, meloun
Srdce: růžový brambořík
Základ: pižmo

Vůně začíná sladkými citrusovými plody, lehkými tóny melounu a exotického kiwi, které hlavě vůně dodá potřebnou pikantnost a intenzitu. Šťavnaté exotické ovoce i jemný růžový brambořík postupně ustupuje pižmovému základu. L’Imperatrice 3 je mnohými označován jako holčičí parfém, který je však neprávem podhodnocován. Je zřejmě nejsmyslnější vůní celé kolekce Anthology. Tato ovocně-květinová směsice vyzařuje charisma a sílu charakteru jeho nositelky. Tvář parfému hovoří za vše – Naomi Campbell.

L’Amoureaux 6

Vůně Dolce & Gabbana L´Amoureux 6 je dřevitá vůně pro romantického muže. Je až neobyčejně okouzlující, něžný a jednoduše mu nelze odolat. Romantický rytíř, pro kterého roztaje srdce každé dívky.

L’Amoureux je nádherná dřevitě-kořeněná vůně, která zůstane měkká, sametově kouřová až celé hodiny. Pikantní bylinné akordy zaručují doslova výbuch energie. V úvodu v sobě L’Amoureaux 6 kombinuje citrusovou svěžest s malou dávkou koření (pepř, kardamom) a jalovce.

Dolce & Gabbana L´amoureux 6

Složení:
Hlava: růžový pepř, bergamot, kardamon, jalovec
Srdce: kosatec, březové listy
Základ: pižmo, dřevěné tóny

I když se jedná o pánskou toaletní vodu, která je samozřejmě nejideálnější pro mužnou část parfémového publika, vězte, že může oslovit i něžné pohlaví. Dámy nebojte se tedy přivonět i k L’Amoureux 6. Celá edice Anthopology totiž působí velmi unisexově a měkce. Tváří vůně se stal Noah Mills.

La Roue de la Fortune 10

Na exkluzivní koekci D&G Anthology spolupracovala i česká top modelka Eva Herzigová, která se společně Fernandem Fernandesem stala tváří unisexové vůně Dolce & Gabbana La Roue de la Fortune 10. Na první ovonění Vám může připomenout mnohé již známé parfémy na trhu. To však nemusí být vždy na škodu. La Roue na Vás může zapůsobit jako starý známí, osvědčená klasika, jejíž koupí nic nezkazíte.

Dolce & Gabbana La Roue de la Fortune 10

Dolce & Gabbana La Roue de la Fortune 10

Složení:
Hlava: gardénie, tuberóza
Srdce: jasmín, benzoin
Základ: pačuli

Je sladkou vůní pro gurmány, které se v posledních letech stávají stále více populární. Opojný mix sladkého nektaru odkapávajícího z bílých květů v úvodu naláká k nakousnutí. Tuberóza, gardénie a jasmín společně prolínají; jasmín je v La Roue asi nejvíce čitelný a představuje se s lehkým náznakem kandované ovoce. Ze spárů sladce omamných květů vůni vysvobodí pačuli a benzoin, které udrží sladkost v mezích normy a snesitelnosti i pro elegantní pány. V základu nabízí tento parfém skryté tajemství a smyslnost. Dolce & Gabbana La Roue de la Fortune 10 voní mladistvě a stává se tak univerzální vůní, kterou můžete použít pro každý den.

La Lune 18

Čistý měsíční svit, jehož paprsky dopadly na právě se probouzející se bílý květ, daly vzniknout vůni Dolce & Gabbana La Lune 18. Tato vůně upoutá a podmaní si každého svou zářivě nadpozemskou krásou. Unese Vás do kouzelného světa snů a promění tak všední den v magický kolotoč, ze kterého nebudete chtít vystoupit.

Dolce & Gabbana La Lune 18

Dolce & Gabbana La Lune 18

Složení:
Hlava: bílé květy, růže
Srdce: lilie, tuberóza
Základ: kosatec, santal, pižmo, bílá kůže

Celkově je to klidná květinová dámská vůně, která působí velmi vyspěle. V La Lune nenajdete žádnou výrazně ostrou poznámku,  je mírně sladká a velmi ženská. Kůže je velmi specifickou složkou, která nemusí každému sednout, v kompozici La Lune bylo však použito jen malé množství této lehce extravagantní až mužné složky. Společně se santalovým dřevem tak působí velmi decentně a měkkce. Mix květin, již zmíněného dua santalového dřeva a kůže tak společně s pižmem utváří tajemně působící kompozici, jejíž tváří se stala půvabná Claudia Schiffer.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This