Poznejte půvab niche parfémů Amouage

| 28.12.2015 | A - G, Novinky, Značky od A-Z | 0 komentářů

Vlastní kousek orientu vytvořený z těch nejkvalitnějších surovin můžete mít doma i Vy! Unikátní a velkolepé vůně Amouage v sobě skrývají to nejlepší, co parfémový trh představuje. Jaký je jejich příběh?

Vůně dalekého Ománu, které se staly fenoménem

Nikoho, ani méně zasvěceného, nenechá na pochybách původ značky. Ománská značka Amouage, s původní vizí získat statut velkého parfumerského domu v nejbližší oblasti, si nejen splnila svůj sen založením své vlastní značky v roce 1983, samotným ománským sultánem, ale věhlasem přesáhla původní myšlenku i hranice expanze.

Parfémy Amouage

Parfémy Amouage

Amouage se v cestě za unikátními parfémy, které svou filozofií vytváří, nezastaví ani před dílčím manufakturním zpracováním ve francouzské svatyni parfémů Grasse, aby následně putovaly ke své konečné fázi zpracování zpět do Ománu.

Důkazy o tom, že sny se dají také plnit, přinesla dnes už nestárnoucí klasika a zároveň první parfém značky, Amouage Gold. Jeho výsost, Sayyid Hamad bin Hamoud Al Busaid, a jeho umanutost oživit zašlou slávu arabských parfémů, nebyla, zpětně hodnoceno, jen rozmarem pohádkově bohatého člena královské rodiny, ale skutečnou a cílevědomou vizí, která se zhmotnila. Veleúspěšně!

Amouage Gold

Amouage Gold

Tradice, kvalita, luxus

Amouage orientací nevybočuje v používání tradičních ingrediencí, typických pro Střední Východ. Vymyká se však v tom nejlepším slova smyslu kvalitou a vzácností exotických ingrediencí. Můžete tak se mnou vyjmenovávat agarwood (oud), stříbrné kadidlo z Ománu, pižmo, růži, známou jako Omani Rock Rose, myrhu a drahocenná koření.

pryskyřice

Jen ty nejvybranější suroviny

Dobrá společnost, kde vedle sebe spolupracují špičkoví parfémoví guru, produkuje mistrovské parfémové klenoty, které svým voňavým poselstvím přesahují i jen pomyšlení na dokonalý orientální parfém. Zvučná jména v tomto oboru prezentují parfuméři Alberto Morillas, Guy Robert a další, kteří stojí za vznikem nejúspěšnějších parfémů Amouage.

Orientem inspirované flakony

Flakonky pro dámy imitují vzhled orientálního čtvercového svatostánku, zmenšených mešit. Amouage vsadily na jednotný design flakonů, pouze s barevným odlišením, kterými se od sebe jednotlivé vůně specifikují.

Amouage Fate for Women

Amouage Fate for Women

Pánské jsou věrné odkazu dámských, jejich tvar je kapku protáhlejší a vyšší. Novější, unisexové vůně řady Opus, jsou typické „placatky“, převážně z matného skla, kterými prosvítá barva parfému. Ani jednoduchým kovovým uzávěrem se na vzhledu flakonu neděje nic dramatického.

Amouage The Library Collection Opus VI

Amouage The Library Collection Opus VI

Dalo by se říci, že je to strohý designový protipól k předchozí řadě parfémů. Nabídku parfémů doplňují také sprchové gely, tělová mléka a krémy, parfémovaná toaletní mýdla a pro skalní vyznavače této značky to až do bezchybného detailu dotahují parfémované vonné svíčky. Rozsah sortimentu tak činí značku Amouage ještě zajímavější.

Jaká je kultovní Amouage Gold?

Byl by hřích se podrobněji nezmínit o kultovní Amouage Gold. Boduje ve všech ohledech (vůně samotná, výdrž, intenzita, originalita) maximálním počtem hvězdiček. Tvůrci ji prezentují jako opulentní, přesto delikátní vůni pro mimořádné události. Nositelky se slabostí pro všechna kouzla Orientu uspokojí svou mysteriózní magičností.

Amouage Gold

Amouage Gold

Vonný lektvar útočí svými typicky ománskými zbraněmi na smysly žen, vyznávajících květinově aldehydické parfémy. Nálož přesně vyvážených složek kadidla, esenciálních olejů z celého světa, myrhy, esencí růže a hladivým jasmínem, dřevem cedru a santalu zákaznici předkládá jedinečnou parfémovou vodu jako zkapalněný příběh z Pohádek Tisíce a jedné noci.

Amouage

Amouage

Příznačně byla tato drahocenná esence naplněna do luxusního křišťálového flakonu zlaté barvy. Nositelka tímto parfémem vyjadřuje svou svobodnou a nezávislou povahu, silný charakter, současně je svůdnicí a ve světě luxusu se pohybuje s přirozeností sobě vlastní, aniž by dávala najevo marnivost okázalostí.

Mimochodem, najdete spojnici mezi jmény Kate Moss, Pierce Brosnan a Marcia Cross?

U první jmenované svádí hledat někde mezi závislostmi a v podstatě je to správné vodítko. Všichni tito slavní propadli kouzlu nevšedního čichového zážitku, které parfémy Amouage přinášejí.

Individualita a ojedinělá péče, věnovaná každému parfému od jeho výroby, řídící se heslem: „Made with love“ až po ruční balení každého kousku je právě to, co ti, které už máloco překvapí, skutečně ocení. 

parfémům Amouage si vytvoříte až intimní vztah, o který budete pečovat s nepředstíranou láskou. Vklad se mnohonásobně zúročí do ještě pevnější vzájemné vazby svého nositele a parfému.

[Celkem: 1    Průměr: 5/5]
Share This