Prada Luna Rossa: Moderní pánská vůně, co má šmrnc

| 14.6.2018 | Novinky, Pánské parfémy, Parfémy | 0 komentářů

Vytvořit toaletní vodu inspirovanou mořem a závodním jachtařským týmem z vodních nebo ozonických tónů by bylo až příliš jednoduché a přímočaré. Pánská vůně Luna Rossa skrývá mnohem rafinovanější složení. Díky čemu se stala vůně Prada Luna Rossa novodobým fenoménem?

Excelentní, dynamická, s dávkou klasické elegance

Málo kdo tuší, že vůně Luna Rossa za své jméno vděčí italskému závodnímu jachtařskému týmu, který sponzoruje značka Prada. Inspirace je zde tedy více než jasná – drsní sportovci bojující s náročnými podmínkami na rozbouřeném moři. Nabízelo by se tedy, že Luna Rossa bude výraznou akvatickou vůní. Parfumérka Daniela Andrier na to šla ale mnohem rafinovaněji a vymyslela pánskou vůni, která osloví a zaujme nejen sportovně zaneprázdněného muže.

Prada Luna Rossa

Prada Luna Rossa

Nekonvenční „mořskou“ vůni s dominantním akordem levandule oceníte nejen do práce, ale i do posilovny či na večerní schůzku s partnerkou či přáteli. Jednoduchou, čistou, moderní. Muži bez rozdílu věku často dávají přednost spíše umírněnějším kombinacím složek, i přesto však touží po originální vůni, se kterou se neztratí, ba naopak vyniknou a částečně budou i šokovat své okolí.

Inovovaná interpretace klasických složek

Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem se dostala k možnosti detailně otestovat pánskou vůni Prada Luna Rossa. Zběsilý hon po nejnovějších novinkách, a přitom právě vůně z roku 2012 nabízí vše, co od moderní pánské vůně očekáváme.

SLOŽENÍ:
HLAVA ► levandule, hořký pomeranč
SRDCE ► šalvěj, máta
ZÁKLAD ► ambroxan, ambrette

Dáváte-li přednost spíše lehčím, přístupnějším a svěžejším kompozicím jako je např. Chanel Allure Homme nebo Versace Pour Homme, dejte Luna Rossa šanci. Klidně i naslepo! Nepřekvapí vás totiž ničím neočekávaným. Základním nosným prvkem celé vůně je levandule, snad nejklasičtější ingredience pánských parfémů. Osvěžující závan chladivé máty s kapkou šťávy z hořkého pomeranče a s již zmíněnou levandulí (s lehce dřevitým buketem) tvoří bylinný úvod.

Prada Luna Rossa

Prada Luna Rossa

Kořeněně nasládlá vůně ambroxanu v základu se začíná prodírat posléze a chytře naznačuje přirozenou vůni muži, který strávil den na moři. Nápaditá vůně je dokončena překvapivě suchou tečkou z vetiveru.

Prada Luna Rossa má znatelný mýdlový nádech, ale přesto stále působí svěže a chladivě. Je tak neškodnou, lehkou a neformálně elegantní pánskou vůní, kterou ocení pro každodenní nošení i v parném létě jak mladý muž, tak postarší elegán, který si chce užívat nekončícího pocitu svěžesti.

[Celkem: 3    Průměr: 2/5]
Share This