Prozářené a radostné léto s vůní Sunflowers

| 26.7.2018 | Dámské parfémy, Parfémy | 0 komentářů

Jste už tak nějak přesyceni přívalem letních limitovaných edic? Hledáte-li jednoduchou a nekomplikovanou letní vůni, můžete vsadit na jasně žlutou slunečnici od Elizabeth Arden Sunflowers – pro mnohé vůně vzpomínek, rozhodně však klasika, která snad nikdy neomrzí.

Zářivě žlutá kráska, která je stále v kurzu

Jednoduchý, ale i přesto elegantní flakón s bílým víčkem může na první pohled vypadat tak trochu lacině. Ukrývá však vůni, která se na výsluní slávy vyhřívá již více než 20 let. V roce 1993 značka Elizabeth Arden uvedla na trh dnes již kultovní vůni Sunflowers. A světe div se, tato květinově-ovocná letnička nepřestává bavit ani po tolika letech.

Elizabeth Arden Sunflowers

Elizabeth Arden Sunflowers

Kombinace čerstvých ovocných akordů, elegantních květin a decentního akcentu smyslného a měkkého pižma dělají z dámské vůně Sunflowers ideální volbu pro horká letní rána. Neočekávejte však vůni, která by vám měla připomínat zářivé květy slunečnic. Spojitost hledejte spíše s optimismem a jasně slunečnou, zářivou barvou, která je pro slunečnice typická.

Neškodná sladká vůně na léto

Sunflowers se může zalíbit jak mladé slečně, tak osloví i zralou ženu (u této vůně na věku rozhodně nezáleží). Je vůní, která vám dodá nekončící pocit radosti a letní pohody. A přesně to jsou ty emoce, které u pohodové letní vůně hledáme.

Elizabeth Arden Sunflowers

Elizabeth Arden Sunflowers

Klasická kompozice je již přes dvě desetiletí beze změny. Stále moderní, nestárnoucí, nezaměnitelná… Vyvážená směsice ovoce a jemných květů na dřevité základně, to je prostě klasika Sunflowers, které se snad ani nelze nabažit.

SLOŽENÍ:
HLAVA ► bergamot, broskev, citron, květ pomerančovníku, mandarinka, meloun, palisandr
SRDCE ► brambořík, kořen kosatce, růže, vonokvětka (osmanthus), jasmín
ZÁKLAD ► pižmo, ambra, cedr, santalové dřevo, dubový mech

Sunflowers je opravdu klasickým představitelem ovocně-květinové vůně z 90. let. Je spíše takovou neformální vůní, která se stane spolehlivým společníkem v práci či ve škole, nepatří však rozhodně k vůním, po kterých byste sáhla na významnější společenské události.

Kompliment za komplimentem – i to vás čeká

Z bohatého výčtu složek v úvodu jasně vyčnívá medově sladký meloun, který doplňuje ovocný akord broskve a citrusů (bergamotu a citronu) s kapkou pomerančového květu. Jak se vůně postupně rozvíjí, objevuje se čím dál tím více květin. Nejvýraznější jsou pak růže, brambořík a jasmín. Jemné květinové srdce zakončuje poměrně silná dávka dřevitých tónů s dubovým mechem a mýdlovým pižmem (nepřehlušuje však předchozí ovocně-květinovou směsici).

Elizabeth Arden Sunflowers

Elizabeth Arden Sunflowers

Pořád nemohu uvěřit, že tak kvalitní vůni je možné pořídit až za tak směšnou cenu (jen pro představu – Sunflowers seženete za méně než 200 Kč)! Ač je vůně zpočátku silná a intenzivní, nemůže se bohužel pochlubit nikterak ohromující výdrží (4-5 hodin). Díky praktickému balení však může být snadno součástí téměř každé kabelky (převonění v průběhu dne tak není problémem).

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This