Serge Lutens: Parfémy, které změní Váš život

| 21.1.2015 | Novinky, P - Z, Značky od A-Z | 0 komentářů

Pokud patříte k milovníkům umělecké fotografie či nevšedního líčení, jistě Vám jméno Serge Lutens nebude zcela neznámé. Tento všestranně nadaný umělec se může pyšnit mimo jiné i více jak 50 originálními parfémy. Vydejte se s námi po cestě úspěchu tohoto nevšedního umělce a nechte se zahalit omamným kouzlem jeho vůní.

Cesta k úspěchu vedla přes překážky

Příběh tohoto věhlasného umělce a tvůrce až neskutečných parfémů začal 14. března 1942, kdy se narodil v severofrancouzském městečku Lille. V dětství neměl malý Serge zrovna na růžích ustláno. Matka jej opustila brzy po narození, a tak putoval z jedné pěstounské rodiny do druhé. Tato samota ovlivnila celý jeho život i tvorbu. Malý Serge Lutens se proto velmi často uzavíral do svého vlastního světa snů a fantazie.

Serge Lutens

Všestranný umělec a tvůrce exkluzivních vůní Serge Lutens a jedno z jeho fotografických děl (zdroj: bit.ly/1yqKsr2)

Již ve svých 14 letech nastoupil jako učeň do kadeřnictví, které se stalo pro jeho životní pouť zásadní. Díky působení v kadeřnickém salonu se Serge Lutens začal zajímat o svět módy a krásy. Do salónu si zval své kamarády, které líčil podle stylu japonských gejš a posléze je i fotil.

Jeho fotografie vynikají smyslem pro detail a fascinujícím zachycením charakteru okamžiku. Právě díky svému fotografickému umu se mu v 60. letech otevřely dveře do časopisu Vogue. Svým modelkám Serge Lutens sám vytvářel make-up i vlasy. Oslovil ho i sám Christian Dior, aby pro něj vytvořil řadu dekorativní kosmetiky. Od této chvíle měl Serge Lutens otevřené dveře do celého světa.

Parfémy Serge Lutens dostupné i na Elnino.cz

První parfém se zrodil v 80. letech

Serge Lutens dostal exkluzivní nabídku od japonské firmy Shiseido, aby se stal jejich kreativním ředitelem. Právě jen díky němu dobyla tato značka i evropský trh. První parfém spojený s jeho osobou spatřil světlo světa v roce 1982 a jmenoval se Nombre Noir. Nebyl to však ještě parfém jeho vlastní značky, tento a mnoho dalších vůní následně bylo vytvořeno pod značkou Shiseido.

První vůně Nombre Noir  z roku 1982

První vůně Nombre Noir z roku 1982 (zdroj: bit.ly/1J7BAtZ)

►►Jaká byla vůně Nobre Noir?  Vzácná hluboká vůně, která v sobě skrývala až dramatickou tajemnost. Úvod vůně se otevíral zlověstně vyhlížejícími aldehydy a bergamotem, které se postupně usadily v silném květinovém srdci z ylang ylang, růže a konvalinky. Santalové dřevo dodávalo základu parfému jakési medové aroma. 


Serge Lutens a jeho parfémová tvorba

Výrobě parfémů pod vlastní značkou se Serge Lutens věnuje až od roku 1991. Ke svým vůním přistupuje velmi netradičním způsobem. Nerozděluje je na pánské a dámské a v zásadě netvoří vůni podle klasického vzorce hlava – srdce – základ. Parfém je tvořen vždy jednou základní složkou, kterou jemně doplňují syntetické nebo čisté přírodní složky té nejvyšší kvality.

Perfume Serge Lutens

Parfémy Serge Lutens – jedny z nejlepších niché vůní (zdroj: bit.ly/1xy8rRo)

Každá vůně má mimo jiné i svou specifickou barvu, kterou vybírá sám Serge Lutens. Veškeré vůně jsou plněny ručně a i etikety jsou na flakóny lepeny ručně. Serge Lutens je známý tím, že při zrodu každé nové vůně doprovází své parfémové miminko na každém kroku. Patří vždy k prvním lidem, kteří k vůni přivoní po jejím prvním vystříknutí z flakónku.

V současné době má Serge Lutens na svém kontě více než 58 parfémů. Všechny vůni jsou vystavěny na neopakovatelné, originální koncepci, za kterou získal v letech 2001 – 2004 prestižní ocenění FiFi.

Představení vybraných vůní

Serge Lutens Sa Majeste la Rose je krásná, intenzivní a květinová vůně. Výrazná vůně růže doplněná dřevěnými tóny a kořením.

Serge Lutens Sa Majeste la Rose

Serge Lutens Sa Majeste la Rose (zdroj: bit.ly/1ANgdYI)

Složení:
hřebíček, marocká růže, med, guajakové dřevo, pižmo

Serge Lutens Un Bois Vanille je orientální vůně s výraznou vůní vanilky. Netradiční kombinace santalového dřeva, černé lékořice a kokosového mléka dělá vůni Serge Lutens Un Bois Vanille velmi originální.

Serge Lutens Un Bois Vanille

Serge Lutens Un Bois Vanille

Složení:
kokosové mléko, vanilka, lékořice, karamelizovaný benzoin, mandle, santalové a guajakové  dřevo 

Serge Lutens Daim Blond – Serge Lutens rád používá neobvyklé a vzácné materiály. Daim Blond znamená v překladu „bílý semiš“. Pikantní, pižmová, krémová vůně.

Serge Lutens Daim Blond

Serge Lutens Daim Blond

Složení:
meruňka, bílý semiš, kosatec, hloh, pižmo

Obecně jsou parfémy Serge Lutens označovány jako těžké, intenzivní vůně s pronikavou složkou, která vystihuje charakter dané vůně. Mezi oblíbené a často používané složky patří vůně jasmínu, pomeranče, kmínu, ibišku, myrhy či kokosu.

Máte vlastní zkušenost s těmito vůněmi? A nebo byl náš článek prvním setkáním s touto značkou?

Zdroj úvodní fotografie: bit.ly/1E0Acd8, bit.ly/1HGsD9e

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This