Škola líčení: Jak si vybrat správný make-up?

| 30.5.2019 | Pečujte o sebe, Tipy a inspirace, Trendy v líčení, Video | 0 komentářů

Každá z nás ví, že výběr dokonalého make-upu může připomínat běh na velmi dlouhou trať. Když pak ale mezi nejrůznějšími make-upy potkáte svého favorita, jedná se vždy o pomyslnou trefu do černého. Podívejte se na video, v němž vám Terry ukáže, jak si vybrat správný make-up a jak ho nejlépe aplikovat.

Jaký je typ vaší pleti?

Na co byste se tedy při výběru make-upu měla zaměřit? Vybírejte především podle typu pleti. Na trhu sice existují make-upy pro všechny typy pleti, ale mnohem lépe vám poslouží přípravek, který se perfektně přizpůsobí potřebám vaší pokožky, zmatní mastnou pleť, anebo naopak vyživí tu suchou.

Co všechno má váš make-up zakamuflovat?

Chcete pouze sjednotit tón pleti, nebo byste ráda zakryla veškeré nedokonalosti vaší pokožky? V nabídce najdete pestrou škálu nejrůznějších make-upů, jejichž krycí schopnost se pohybuje od velmi nízké přes střední až po vysokou. Takové make-upy hravě zamaskují pupínky, jizvičky, pihy a další drobné nedostatky, které trápí vaši pleť.

Výběr správného odstínu make-upu

Ve videu vám Terry prozradí, že odstín make-upu by měl v první řadě ladit s tónem vaší pleti na krku. Vždy tedy testujte v těchto místech a před finálním rozhodnutím počkejte pár minut, než přípravek zaschne. Zaměřte se také na podtón vaší pleti a vybírejte make-upy buď s růžovým, neutrálním nebo žlutým zabarvením.

Jak si vybrat make-up

Správný make-up už máte doma, a co dál?

Inspirovala vás Terry k nákupu nového make-upu? Možná už se ve vaší kosmetické taštičce krásně vyjímá 24hodinový make-up Dermacol, pěnový make-up Maybelline nebo všemi opěvovaný Double Wear od Estée Lauder. Pojďme si posvítit na jeho aplikaci.

Základem před nanesením make-upu by vždy měl být hydratační denní krém, v případě potřeby můžete sáhnout i po podkladové bázi. Vezměte si na pomoc štětec nebo houbičku a rovnoměrně make-up zapracujte do vaší pleti. Nakonec vše zafixujte pomocí pudru. Zbývá nalíčit tváře, oči a rty a vyrazit ven. Povedené líčení z vás udělá hvězdu každé akce.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This