Skvostná a nezkrotná Gabrielle

| 1.11.2017 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 0 komentářů

Seznamte se s dlouho očekávanou novinkou roku 2017 – jmenuje se Gabrielle. Vůni, která se vám dostane pod kůži. Vůni, o které budete snít. Vůni, která se stane vaším druhým já. Po neuvěřitelných 15 letech Chanel představil zcela nový parfém. Svobodomyslný, vášnivý, zářivý.

Objevte příběh nového Chanelu

Žádná nová variace na stávající vůni, ale zcela nová. Parfémová ikona, Olivier Polge, rozepsal zcela novou kapitolu, která se zapíše do historie tohoto módního domu, který změnil nejen naše šatníky, ale i kosmetické taštičky jako nikdo jiný. Byla to Coco, která v roce 1921 jako první návrhářka dala své jméno na lahvičku parfému. Byla to Coco, která udělala z bronzové pleti trend, který přetrvává do dnešních dob. Nezastavitelná, ambiciózní a odvážná dáma, jejíchž životní příběh zná celý svět.

Chanel Gabrielle

Chanel Gabrielle

Verva s jakou se postavila těžkému osudu sirotka nás nepřestává fascinovat. A stát se z neznámé Gabrielle světoznámou Coco, kterou i po desítkách let od její smrti nepřestáváme milovat. Silné emoce, notoricky známý příběh nejslavnější ženy moderního světa a odvaha vzít život do vlastních rukou, to vše a mnohem více se odráží v nové skvostné dámské vůni Chanel Gabrielle.

Vůně, která je hodna jejího jména

V Gabrielle je vše, co jsem v No.5 hledala, ale nenacházela. Květy z Grasse, které obě vůně propojují, jsou jakýmsi pojítkem. Nový parfém Gabrielle není složitou vonnou kompozicí jako No. 5, což mnohé z nás uvítají s otevřenou náručí (přece jen No. 5 není vůní pro každého a chce to čas, aby člověk dospěl a pochopil její krásu).

Čtyři hlavní ingredience postupně poodhalují příběh úchvatné vůně Gabrielle. Ryze květinová vůně je krásnější a půvabnější než jsem doufala. Postrádá pro Chanel tak typické aldehydy. Není ani tak silná, i přesto jsem se do ní na první přivonění zamilovala. Polge vystavěl Gabrielle jako půvabný květ pro Chanel, který je tvořen ze čtyř dominantních bílých květů.

Chanel Gabrielle

Chanel Gabrielle

Obláček jemných bílých květin – jiskřivého jasmínu, krémové tuberózy z Grasse, kterou podtrhuje santalové dřevo, svěžích pomerančových květů, které ladí s decentními citrusovými akordy a v neposlední řadě sexy ylang-ylang, který se mísí s hedvábně lehkým tónem bílého pižma.

Podařilo se Olivierovi vytvořit ještě více ikoničtější vůni než je No.5  či všemi opěvovaná Mademoiselle? Zhodnotit a posoudit musíme sami.

Těžko říci, kolik parfémů mi již prošlo rukama. Jedno je ale jisté – Chanel Gabrielle je vůní, která mi nedá spát. V myšlenkách stále brouzdám, hledám, vzpomínám,… Stane se Chanel Gabrielle novou ikonickou vůní značky? Těžko odhadovat. Dejme ale Gabrielle čas, aby mohla zazářit…

[Celkem: 3    Průměr: 2.7/5]
Share This