Smaragd mezi parfémy – Thierry Mugler Aura

| 24.10.2017 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 3 Komentáře

Dlouho očekávaná vůně Aura je konečně tu. Zelený smaragd, ze kterého nespustíte oči, otevírá novou éru Muglerových vůní. Splní i vaše očekávání tato inovativní zeleně-orientální vůně?

Bestiální vůně, kterou musíte vyzkoušet

Pokud důvěrně znáte parfémy od značky Thierry Mugler, pak mi jistě dáte za pravdu, že je buď milujete či nenávidíte. U tak nestandartních vůní to ani jinak být nemůže. Uchvacují nás nejen svým netradičním složením, ale i výjimečností a fascinujícími flakóny jako z jiného světa.

Vůně Thierry Mugler Aura utváří 3. hlavní linii rodiny Muglerovských vůní. Po legendární vůni Angel z 90. let a skvostném Alien z roku 2000, tu máme Auru, která nás očarovala ještě před svým samotným uvedením na trh. Opět sebou přináší inovace a rozbíjí stanovené hranice. Aura totiž otevírá i zcela novou skupinu tzv. zeleně-orientálních vůní.

Srdce pohlcené zelení a divokostí

Těžké si jen představit, jak náročná asi musela být práce na přípravách nové vůně Aura. Umělci, a parfumér jistě umělcem je, obvykle nepracují ve skupinách – při tvorbě Aury však společně pracovali bok po boku Daphne Bugey, Amandine Clerc-Marie, Christophe Raynaud a Marie Salamagne. Hned 4 uznávaní mistři parfuméři, kteří do této vůně ponořili část svého já. Vždy mne těší ponořit se do nového příběhu parfému, Aura svým osobitým pojetím přímo vybízí k seznámení.

Thierry Mugler Aura

Thierry Mugler Aura

Smaragdové srdce pohlcené svěží zelení a živočišnou divokostí je složeno z těchto složek:

listy rebarbory  ► jsou nositelem výrazného zeleného akcentu celé vůně
vlčí dřevo ► dřevitě-pryskyřičná směsice přinášející živočišnost a orientální nádech
vanilka z Madagaskaru ► sladkost a smyslnost
pomerančový květ ► jemnost a nositel ženského aspektu
esenciální olej Liane Fauve ► zcela nová složka z tygří liány (exkluzivně vyvinutá pro vůni Aura)

Jeho vůně jsou jednoduše jako z jiného světa a těžko pro jejich popis hledat ta správná slova. Kombinace zelených a živočišných složek rozbíjí vše doposud poznané. Aura se otevírá příjemně svěžím závanem zeleně s měkkým mýdlovým dotekem. Svrchní tóny opravdu představují něco doposud nepoznaného, neobvyklého.

Velmi brzy se objevuje lehce nasládlá květinová vůně. Neočekávejte však žádnou přehnanou sladkost, spíše je to taková lehká jarní vůně květů. Poté, co na sobě několik dlouhých hodin můžete jasně cítit hřejivou vanilku s dřevitým až jemně kouřovým podkladem, uvědomíte si gigantičnost výdrže této vůně. Nic, co bychom ostatně od Muglera neočekávali…

Thierry Mugler Aura

Thierry Mugler Aura

Hromady komplimentů a překvapené tváře ostatních, když říkám, že se jedná o novou vůni Thierry Mugler Aura, mne jen utvrzují v názoru, že Aura je proklatě povedeným kouskem. Vůní, která má potenciál stát se novým pilířem ve světě parfémů.

Flakón, ze kterého nespustíte oči

Mugler nikdy nezklame, nejen co se originality jeho vůní týče, ale taktéž svým umem pro vytvoření geniálních flakónů v podobě nefalšovaných uměleckých děl. Smaragdově zelený flakón novinky 2017 ve tvaru srdce nelze přejít bez povšimnutí. Složitá forma, extrémně obtížná na výrobu, je opět zřetelným podpisem firmy. Nepočítaje stříbrné „M“, které je komplementárním doplňkem k výraznému zelenému  odstínu skla.

[Celkem: 28    Průměr: 3.5/5]
Share This