Šokující odhalení novinky Euphoria Amber Gold

| 30.8.2018 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 0 komentářů

Zlatavý flakón inspirovaný zářivými jantarovými kameny ve svém skle s bronzovým víčkem skrývá silně sofistikovanou dámskou vůni – novinku roku 2018, orientální vůni Calvin Klein Euphoria Amber Gold. Co přesně v sobě ukrývá nová, luxusně hřejivá reinterpretace původní dámské vůně Euphoria?

Hřejivá, podmanivá, sofistikovaná

Exkluzivní směsice hlubokých, orientálně-ambrových tónů ve spojení se sladkým medem dotváří dokonalou zlatavou auru. Hřejivou, elegantní, sladkou. Překvapuje mne plnost kompozice vůně i v těch nejmenších detailech. Směsice sladkých, práškových a lehce dřevitých tónů spoluvytvářejí smyslnou, uklidňující a jedinečnou dámskou vůni. Po bližším prozkoumání objevíte i přítomnost jemnějších květinových tónů, které jsou však tak trochu odsunuty do pozadí intenzivnějším sladkým buketem.

Calvin Klein Euphoria Amber Gold

Calvin Klein Euphoria Amber Gold

Za novou interpretací v podobě orientálně-květinové vůně Euphoria Amber Gold stojí věhlasný Pascal Gaurin (tvůrce vůní jako jsou CK2, Boss The Scent, Diesel Loverdose Tattoo či Armani Privé Bleu Lazuli).

Jantarové zlato a ambra

Víte, co mají společného legendární parfém Alien, vůně pro pány od italského dua Dolce & Gabbana The One for Men, božská Olympéa Intense od značky Paco Rabanne a novinka Euphoria Amber Gold? V jejich flakónech je skryto zlato. Ne však pravé zlato, ale mineralizovaná pryskyřice známá jako ambra.

Novinka roku 2018 od značky Calvin Klein

Calvin Klein Euphoria Amber Gold

Ambra je nepochybně vzácná, ale šperk byste z ní nevyrobili. Rozhodně ne z ambry využívané v parfémovém odvětví. Aby se pryskyřice změnila na kámen a stala se pravým jantarem, musela by nejprve zkamenět. Jantar je totiž fosilie. I tekutý pryskyřičný tón má však velký význam. Pokud si ho nespletete s tzv. ambergrisem (pravou ambrou), což je vzácný výměšek velryb. Ambru poznáte podle překrásného nasládlého aroma. Právě onen zlatavý a teplý odstín jantaru odrážející v sobě bohaté orientální dědictví se pokusila značka Calvin Klein interpretovat do své nové řady Euphoria Amber Gold.

SLOŽENÍ:
Hlava ► mandarinka, růže, švestka
Srdce ► květ pomerančovníku, kořen kosatce, med
Základ ► labdanum, ambra, santalové dřevo, vanilka

Vraťme se zpět k vůni samotné. Ambra přidává dámské vůni Euphoria Amber Gold sladce dřevitou vůni, která ještě více zdokonaluje původní až magnetickou svůdnost. Podmanivá, orientálně-ambrová vůně se otevírá nejprve šumivým ovocným akordem mandarinky s růží a kapkou nakyslé švestky, který se posléze v srdci spojuje se sladkým medem. Společně tak vytvářejí prvotní hřejivou auru, kterou ještě více umocňuje zlatavý dřevitý základ z ambry, labdanum (vzácná pryskyřice, která dokonale fixuje jednotlivé složky) a santalového dřeva.

Calvin Klein Euphoria Amber Gold

Calvin Klein Euphoria Amber Gold

Přestože původní Euphoria nepatří k vůním, které by se u mne doma hřály na výslunní, novinka roku 2018 není vůbec, ale vůbec špatná! Bohatá, provokativní, intenzivní a tak návyková. Ač považuji novinku Euphoria Amber Gold za přijatelnější interpretaci, i tak kvůli poměrně intenzivní sladkosti nedoporučuji koupi naslepo.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This