Strie: Víme jak s nimi zatočit!

| 19.11.2014 | Novinky, Pečujte o sebe, Tipy a inspirace | 0 komentářů

Pokud právě prožíváte nejkrásnější období v životě ženy, čtěte následující řádky opravdu pozorně. Kila vesele přibývají a Vy se jistě těšíte na tolik očekávaný přírůstek do Vaší rodiny. Bohužel se lidská pokožka nechová jako guma a během Vašeho těhotenství dostává opravdu zabrat. A tak se můžou objevit první následky – noční můra všech žen, strie!

Co jsou strie?

Tyhle nevzhledné jizvičky se objevují nejčastěji právě v období těhotenství, ale věděli jste, že se mohou objevit již v období puberty, kdy děti rychle rostou?  Ani mužům se strie nevyhýbají. Jejich vznik si lze představit jednoduše – pokožka pod náhlým náporem pod povrchem popraská a dojde tak ke ztrátě elasticity pokožky. Bohužel se strií nedá nikdy plně zbavit, jejich vzniku však můžeme poměrně účinně předcházet.

Co vše strie způsobuje:

  • rychlý růst v období puberty
  • rychlé nabývání / úbytek váhy
  • hormonální změny
  • mechanický tah kůže (u sportovců)
  • genetické dispozice

Jak mít krásné bříško i po těhotenství?

Rozhodně se v tomto případě vyplatí nic nepodceňovat a začít s prevencí raději ještě před otěhotněním! Zařaďte do svých každodenních činností několik aktivit, díky kterým můžete proti vzniku striií velmi účinně bojovat.

Zásadní roli hrají krémy, které napomáhají k obnově a lepší kondici elastických vláken v podkoží. Mimo jiné dodávají Vaší pokožce potřebnou hydrataci. Masírováním krouživými pohyby a hnětením mezi prsty, pokožku aktivujete a dostatečně prokrvujete.

This slideshow requires JavaScript.

Produkty z řady Dermacol Enja

Zpevňující tělový olej Dermacol Enja Firming Body Oil a balzám proti striím a celulitidě Enja Balsam Anti Cellulite & Anti Stretch Marks nebyly vytvořeny jen jako prevence proti striím a ochabování pokožky během těhotenství. Jsou univerzální a pomáhají předcházet trhlinkám v kůži obecně, tedy i těm, které vznikly v důsledku držení redukčních diet. Kdo riskuje jo-jo efekt, ve skutečnosti riskuje také strie. Dermacol a řadu Enja nabízí řešení na různé nedostatky krásy. Během těhotenství předcházíte tvorbě strií a po porodu se s nimi pustíte do celulitidy a nadbytečných kil.

Možná jste od kamarádky slyšela osvědčenou babskou radu, že proti striím můžete účinně bojovat i pomocí sádla. Ano, opravdu sádlo pomáhá, ale jeho aplikace má malý háček – nesmí obsahovat sůl. Lepší je tedy měsíčková mast, která má díky léčivé bylině hojivý účinek. Pokud tedy nemáte na venkově příbuzné, poohlédla bych se raději po osvědčeném kosmetickém přípravku. Mezi krémy nalezneme opravdu široký výběr od luxusních až po ty levnější varianty, které jsou dostupné komukoliv.

Zásady, které v boji dodržovat

Pokud jste se na základě předchozích řádků rozhodla vystavět proti striím velkou „obrannou barikádu“, měla byste ve svém počínání dodržovat několik zásad, díky kterým docílíte touženého výsledku.

  1. Natírat krémem nejvíce choulostivé oblasti těla alespoň 1x denně, aby se zlepšila pružnost kůže (hlavně bříško, hýždě a prsa).

  2. Masírujte se či se nechte pravidelně masírovat. Jednoduše tak spojíte příjemné s užitečným.

  3. Začněte pravidelně cvičit a jíst.

  4. Během těhotenství je vhodné konzumovat potraviny s vyšším obsahem kolagenu (želatina a červené řasy).

  5. Střídavé sprchování studenou a teplou vodou má taktéž blahodárný účinek na pružnost Vaší pokožky.

Pamatujte, strie nelze jen tak vyzmizíkovat z kůže, lze však jejich výskyt zmírnit a výrazně zlepšit jejich vzhled. Nejlepším bojovníkem je v časná prevence. Nečekejte až bude mít Vaše bříško tygří vzor a začněte bojovat ještě dnes!

Další produkty, které Vám pomohou v boji k vysněné postavě.
[Celkem: 3    Průměr: 4/5]
Share This