TEST očních linek do 200 Kč

| 18.7.2016 | Novinky, Tipy a inspirace, Trendy v líčení | 2 Komentáře

Oční linky snad nikdy nevyjdou z módy. Není ani divu, že již přes 100 let patří mezi nejoblíbenější kosmetické produkty, které si oblíbily miliony žen po celém světě. Na trhu je nepřeberné množství druhů očních linek – gelové, tekuté, klasické tužky či čím dál tím oblíbenější fixy.

Já jsem se zaměřila převážně na ty tekuté, které používám denně a otestovala jsem 5 očních linek od různých značek, které pořídíte do 200 Kč. Které z nich jsou nejlepší? Které absolutně propadly?

Kompletní testovaná pětice očních linek.

Kompletní testovaná pětice očních linek.

Které značky jsem prověřila testem?

Značek, které ve svém portfóliu nabízejí oční linky, je nepřeberné množství. Snažila jsem se vybrat ty, které se něčím odlišují, ať už cenou či aplikátorem. Do mého testu jsem zcela záměrně zařadila i oční linku ve formě fixu. Vysvětlím později.

Kompletní testovaná pětice očních linek.

Kompletní testovaná pětice očních linek.

č.1  |  L´Oréal Paris Super Liner Ultra Precision

č.2  | Frais Monde Make Up Naturale Liquid Eye Liner

č. 3  |  Dermacol  Precise Black – Black Sensation fix na oči

č.4  |  Essence Liquid Ink Eyeliner Waterproof

č.5  | Lumene Blueberry Liquid Eyeliner

Nebudeme chodit dlouho kolem horké kaše a rovnou se půjdeme vrhnout na to, jak jednotlivé oční linky obstály. Co jsem hodnotila? V prvé řadě aplikaci (s tím spojen aplikátor), nejdůležitějším faktorem byla samozřejmě výdrž a v neposlední řadě i pigmentace.

test kresby

test kresby

Sama jistě moc dobře víte, že vytvořit dokonalou oční linku a docílit tak smyslného kočičího pohledu není zprvu tak snadné. Chce to trochu cviku a hlavně najít ten správný produkt, který sedne přímo Vám. Pokud hovoříme o tekutých linkách, někdo nedá dopustit na klasický štěteček, někdo preferuje pěnový aplikátor. Napište mi do komentářů, který preferujete Vy. Uvidíme, zda se názory liší.

č.1  |  L´Oréal Paris Super Liner Ultra Precision

Asi tomu při focení produktů chtěla náhoda, protože L´Oréal Paris si pomyslnou jedničku opravdu zaslouží. Zcela upřímně neznám lepší tekutou oční linku než je právě L´Oréal Paris Super Liner Ultra Precision! V minulosti jsem jich vyzkoušela opravdu nespočet. Vždy jsem byla zastáncem klasických štětečků a k pěnovým aplikátorům jsem se stavěla s nezájmem.

Aplikátor Super Liner Ultra Precision je však vytvořen tak, že opravdu snadno, s přesností na milimetr, docílíte i bez předchozího cviku dokonalou oční linku, tedy pokud nemrknete. Úzká špička zvládne vytvořit i tu nejtenčí linku (vhodnou třeba pro nude look). Pokud lehce přitlačíte, linie kresby bude silnější. I po 2 měsících každodenního používání aplikátor nezměnil tvar a stále drží tenkou stopu.

I když linka není voděodolná, vydrží toho opravdu dost. Potápění v moři sice nepřežila (nerozmazala se, ale spíše se odrolila), za to celodenní pracovní režim vydrží i „kočičí“ ocásek ve vnějším koutku oka zcela bez problémů.

HODNOCENÍ:
Pigmentace ► 5 / 5 
Výdrž ► 4,5 / 5
Aplikátor ► 5 / 5 

Pokud jste doposud používala jen klasickou tužku a z tekutých linek jste měla obavu, sáhněte po L´Oréal Paris Super Liner Ultra Precision – opravdu profesionální tekuté oční linky doslova za hubičku.

č.2 | Frais Monde Make Up Naturale Liquid Eye Liner

Přírodní kosmetice jsem vždy fandila. Proto jsem jednoduše musela do svého testu alespoň jednu zařadit. Stejně jako naše vlogerka Katty, jsem se i já zamilovala do kosmetiky Frais Monde – jaké bylo mé nadšení, když jsem v jarním výprodeji na Elnino.cz objevila Frais Monde Make Up Naturale Liquid Eye Liner. Neváhala jsem ani okamžik a hned byla v nákupním košíku.

Nadšení bylo ještě větší, když jsem ji rozbalila ze stylové papírové krabičky a zjistila, že má klasický super tenoučký štěteček. Okamžitě jsem se odlíčila a otestovala ji.  Jak můžete vidět na fotografii v úvodu článku, balení je na oční linku poměrně dlouhé. Až nešikovně dlouhé.

Mé nutkání chytit linku za tenkou trubičku mne naštěstí brzy přešlo. Linku bych ani náhodou nedoporučila nikomu, kdo již dříve s tekutou linkou nepracoval. I já jsem měla co dělat, abych bezchybnou linku vytvořila. Z počátku jsem ráno musela počítat s větší časovou rezervou. Po pár dnech jsem se již ale s linkou naučila pracovat.

HODNOCENÍ:
Pigmentace ► 5 / 5
Výdrž ► 4 / 5
Aplikátor ► 2,5 / 5

Se štětečkem na konci dokážete vytvořit i téměř neviditelnou linku. Intenzivní matná čerň je perfektní – nemaže se, nedrolí se. Výdrž je vynikající – na plovárně jsem byla opatrnější, ocásek po půl dni na koupališti zmizel, ale jinak linka držela skvěle, a to se nejedná o voděodolnou verzi!

č.3 | Dermacol Precise Black – Black Sensation fix na oči

Je čas vrhnout se na fix! Proč jsem jej zařadila do testu? Nehledejte za tím nic složitého – jednoduše mne zajímalo, zda bude fix lepší a preciznější než tekutá oční linka. Preciznější? Ano, zpočátku rozhodně. Problém je ale v hrotu. Po měsíci byla již špička tak „unavená“, že tenkou linku u vnitřního koutku oka nevytvoříte, i kdybyste se na hlavu stavěli.

Fix na oči Dermacol Precise Black je praktickým a rychlým pomocníkem, pokud ráno zaspíte a máte jen pár minut na make-up. Bleskově vytvoříte oční linky. Trochu hůře se vytváří silnější ocásek u vnějšího koutku oka – je třeba několikrát obtáhnout a vybarvit jej jako omalovánku.

Barva není tak intenzivní a je třeba pro dosažení opravdu intenzivního černého odstínu linku nanést alespoň ve dvou vrstvách. Poté je již bezchybná. Fix jsem si s sebou zabalila na jeden z letních hudebních festivalů – obstojně obstála i deštivé počasí. Kočičí ocásek u vnějšího koutku oka bohužel nevydrží tak dlouho, jak bych očekávala.

HODNOCENÍ:
Pigmentace ► 2,5 / 5
Výdrž ► 3,5 / 5
Aplikátor ►3,5 / 5

Dermacol má nabídku očních linek opravdu bohatou – brzy se můžete těšit na test barevných očních linek a řasenek. Tento hit léta jsme si jednoduše nemohli nechat ujít.

č.4 | Essence Liquid Ink Eyeliner Waterproof

Mé očekávání, že „za málo peněz bude hodně muziky“, se v případě značky Essence nevyplnilo. Pokud zcela objektivně vezmu v potaz, že předchozí oční linky nebyly výrobcem prezentované jako voděodolné, Essence Liquid Ink Eyeliner Waterproof mě celkem zklamala.

Štěteček je dosti humpolácký – tenkou linku s ním vytvoříte jen velmi obtížně. Oproti tomu pigmentace není vůbec špatná. Voděodolnost linky jsem prověřila v městském bazénu. Ocásek sice zmizel kdesi v pod skokanským můstkem, jinak ale linka přečkala i silně chlorovanou vodu.

Pro mladé dívky je značka Essence cenově dostupnou dekorativní kosmetikou, i já mám své favority (gel laky na nehty či paletku na úpravu obočí), ale bohužel nemůžeme od všech produktů očekávat 100% kvalitu. Za tytéž peníze seženete v eshopu Elnino.cz mnohem kvalitnější dekorativní kosmetiku.

HODNOCENÍ:
Pigmentace ► 4 / 5
Výdrž ► 3 / 5
Aplikátor ►2 / 5

č.5 | Lumene Blueberry Liquid Eyeliner

Asi nejkratší dobu se u mne zabydluje oční linka od finské přírodní kosmetiky Lumene Blueberry Liquid Eyeliner. Značka Lumene má vždy něco navíc. Jejich oční linka je obohacena o výtažek z arktické borůvky a může se pyšnit 90% přírodním složením. K dostání je v klasickém černém a tmavě hnědé odstínu. Já sáhla po černé klasice.

V prvé řadě je důležité zmínit, že se jedná o voděodolnou oční linku. Díky přírodnímu složení je Lumene Blueberry Liquid Eyeliner skvěle snášen i citlivou pokožkou. Hrot aplikátoru se mi zpočátku jevil trochu tvrdší, ale ve výsledku to vůbec není na škodu. Právě naopak! Tenká špička, podobná té na fixu u Dermacolu, vydrží nesčetněkrát více než kdejaký fix. Linku tedy můžete používat stejně lehce jako fix, jen s výhodami tekuté linky. Snadno tak vykreslíte jak tenkou linku, tak drobným pootočení docílíte bleskově i silné a výrazné linie.

HODNOCENÍ:
Pigmentace ► 4,5 / 5
Výdrž ► 5 / 5
Aplikátor ► 4,5 / 5

Intenzivní pigmentace byla třešničkou na dortu. Jen pozor – schne trochu déle než běžné linky. Tento čas Vám ale vrátí svou perfektní výdrží. Cestovala se mnou i na Krétu a perfektně obstála i v zátěžovém testu s mořskou vodou.

Jaké je tedy konečné pořadí?

Kdo se postavil na pomyslném žebříčku nejvýše? Kdo totálně propadl?

Kompletní testovaná pětice očních linek.

Kompletní testovaná pětice očních linek.

  • nejlépe hodnocená tekutá oční linka ►  L´Oréal Paris Super Liner Ultra Precision
  • největší propadák ► Essence Liquid Ink Eyeliner Waterproof
  1. místo ► L´Oréal Paris Super Liner Ultra Precision
  2. místo ► Lumene Blueberry Liquid Eyeliner (v těsném závěsu!!)
  3. místo ► Frais Monde Make Up Naturale Liquid Eye Liner
  4. místo ► Dermacol Precise Black – Black Sensation fix na oči
  5. místo ► Essence Liquid Ink Eyeliner Waterproof

Oční linky budou vždy neodmyslitelnou součástí kosmetické taštičky snad každé ženy. Díky nim snadno docílíte smyslného pohledu, kterému horko těžko muži odolají. Máte i Vy nějakého oblíbence mezi kosmetickými produkty? Dáváte přednost spíše jinému typu očních linek? Podělte se o svůj názor v komentářích.

[Celkem: 2    Průměr: 5/5]
Share This