Vaseline: Tradiční kosmetika proti vysušování pokožky

| 26.1.2017 | Novinky, Pečujte o sebe, Tipy a inspirace, Značky od A-Z | 1 komentář

Není žádnou novinkou, že zdravá pokožka začíná vydatnou hloubkovou hydratací. Značka Vaseline pomáhá již více než 140 let zadržovat vlhkost v pokožce a tím napomáhá k její rychlé obnově a regeneraci. Zvu Vás na výlet zpět proti proudu času, kde příběh tradiční značky Vaseline započal…

Vazelína jako objev století

Pokud Vám název Vaseline nápadně připomíná něco, co všichni velmi dobře známe – čistou bílou vazelínu – pak je Vaše dedukce správná. Věřte tomu nebo ne, ale již v roce 1859 stál u zrodu této značky Robert Augustus Chesebrough, 22letý lékárník z Británie, který měl mimo jiné vynikajícího obchodního ducha a nadšení pro inovace.

V roce 1859 přijel Robert do městečka Titusville ve státě Pensylvánie. Byl zvědavý, co vše se dá vyrobit z ropy a jestli by zde neučinil objev s komerčním využitím. Když sledoval muže při těžbě ropy, všiml si něčeho zvláštního. Někteří muži byli popálení a měli na kůži rány, ale až podezřele dobře a rychle se hojily.

Byli to ti jedinci, kteří se dostali do kontaktu s vazelínou, která se vytvářela v ropných vrtech. Nelenil a vzal první vzorky na testy do laboratoře. Již tehdy tušil, že by vazelína mohla hojit a chránit pokožku lidí po celém světě.

Vaseline – nepostradatelný pomocník

Lékárník se dlouho snažil najít ten nejlepší způsob, jak vazelínu zbavit všech nežádoucích příměsí, aby dosáhla lékárenské kvality a bělostné čistoty. Pomocí speciálního trojitého procesu destilace a filtrace, který si nechal v roce 1865 patentovat,  vznikl finální produkt Petroleum Jelly. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat – vazelína Petroleum Jelly se začala v plechovkách prodávat pod značkou Vaseline (spojení slova „voda“ a „olej“) a zaznamenala velké úspěchy v Británii i Americe.

Vaseline - nepostradatelný pomocník

Vaseline – nepostradatelný pomocník

Značka Vaseline se stala nepostradatelným kosmetickým produktem, který nechyběl na nočním stolku královny Viktorie, vydal se s prvními polárními badateli prozkoumávat pól a využívali jej i vojáci v první světové válce. Vazelína Vaseline nejen hojí, ale i chrání pokožku před nepříznivými povětrnostními vlivy a vysušováním.

Dnes Vás možná bude mnohá odborná literatura přesvědčovat, že je vazelína nečistým ropným produktem, který tělu škodí, ale taková tvrzení bych brala v tomto případě s velkou rezervou. Třikrát čištěnou vazelínu Vaseline Original můžete s klidem aplikovat na rty, popraskané paty, suché ruce či jiné suché partie na těle, podrážděnou pleť, rány a dokonce i na čerstvé tetování. Zahojí a ochrání vše, na co ji aplikujete. Včetně pantů dveří, ale na to je jí škoda.

Ani v případě značky Vaseline však nezůstalo jen při jednodruhové nabídce produktu v portfoliu. Vaseline od roku 1969 rozšířila svou nabídku o tělová mléka, krémy na ruce, deodoranty,… Tradiční vazelína Petroleum Jelly se stala po celém světě tak oblíbenou, že firma každých 39s prodá na světě 1 balení tradiční vazelíny.

Nejdříve vyzkoušejte na vlastní kůži a až poté hodnoťte. 

[Celkem: 3    Průměr: 3/5]
Share This