Velkolepá vůně Mon Guerlain

| 27.4.2017 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 1 komentář

Co by byl svět parfémů bez značky Guerlain… Již od roku 1828 utváří pět generací parfumérů La Maison Guerlain historii parfumérství. Není se čemu divit, že uvedení jejich nové dámské vůně Mon Guerlain se stalo ve světě parfémů výrazně sledovanou událostí.

Jsme u vzniku nové parfémové legendy?

Mnohé vůně značky Guerlain jsou dnes již ikonami a legendami, které úspěšně odolávají běhu času. Stovky veleúspěšných parfémů se staly neodmyslitelnou součástí života žen a dam po celém světě. Vysoká kvalita použitých ingrediencí a jedinečnost vůní samotných jsou snadno rozpoznatelným prvkem, který dělá z parfémů Guerlain malá umělecká dílka.

Jacques Guerlain jednou řekl:

,,Vůni vždy vytváříme pro ženu, kterou obdivujeme. Parfumér pomocí vůně vypráví příběh o její neskonalé kráse, půvabu a tajemstvích.

Velkolepá novinka Mon Guerlain byla vytvořena tak, aby dokonale zachycovala portrét ženy 21. století.

Každý umělec potřebuje svou múzu. Pro parfuméra Thierryho Wassera jí byla dnes nejobdivovanější žena světa, americká herečka, jedinečná Angelina Jolie. Vůně Mon Guerlain je stejně jako ona neohrožená, ale i jemná, křehká a silná zároveň.

Mon Guerlain

Mon Guerlain

Jednoduchá a vyvážená harmonie 4 složek

Název Mon Guerlain (můj Guerlain) v sobě zachycuje téměř 200 let historie parfémů. Její tvůrce se proto rozhodl použít pouze ty nejvybranější a pro značku Guerlain nejstěžejnější suroviny:

  • smyslná vanilka Tahitensis
  • čistá levandule Carla
  • jasmín Sambac
  • santalové dřevo

Mistrně namíchaná kompozice těchto 4 vzácných surovin dala vzniknout emocemi a tajemstvím protkané vůni.

Ikonický flakón s názvem quadrilobé, dílo Gabriela Guerlaina již z roku 1908, ještě více umocňuje výjimečnost tohoto parfému. Čisté linie mohutného a průzračného skla utvářející hladké stěny elegantního flakónu jsou připravené pro případný gravírovaný monogram či vzkaz přímo dle přání zákazníka. Pak bude Mon Guerlain opravdu jen a jen váš…

VANILKA TAHITENSIS

Vanilka má v historii značky Guerlain zvláštní a nezaměnitelné místo. Žádná opravdu smyslná vůně bez ní nemůže existovat, už vůbec ne jakékoliv mistrovské dílo od Guerlain. Je neoddělitelnou součástí kultovního Shalimaru, Habit Rouge či Jicky. I pro vůni Mon Guerlain se stala právě vanilka nosným prvrkem.

Mocná a záhadná vanilka Tahitensis je považována za nejkvalitnější botanickou odrůdu pocházející z Papua-New Guinea. Její delikátní a extrémně smyslný charakter dodává Mon Guerlain nezaměnitelnou dávku ženskosti, ač je zde výrazně spojena s levandulí, která je hojně používána v klasických pánských kompozicích.

LEVANDULE CARLA

V parfumérství patří levandule ke klasickým ingrediencím užívaných v pánských vůních. Pro kombinaci s ušlechtilou vanilkou v Mon Guerlain bylo zapotřebí nalézt opravdu výjimečnou a vzácnou odrůdu levandule. Lidé se domnívají, že levandule je „pouze“ aromatickou poznámkou, zapomínají však, že levandule je v prvé řadě květina s opulentní a nezaměnitelnou vůní i barvou.

Nově vzniklý akord vanilky a levandule zcela překonává mezník mezi pánskými a dámskými vůněmi. To je přesně to, co vůni Mon Guerlain dodává sílu a moderní ráz. Levandule do jinak čistě ženského tónu vanilky vmísí drzost, svěžest a jednoduchost. Právě to je onen moment, který dělá z parfému Mon Guerlain unikát.

JASMÍN SAMBAC

Jasmin Sambac, pocházející z jižní Indie z Tamil Nadu, funguje v Mon Guerlain jako spojovací prvek, který výslednou kompozici zjemňuje. Absolutní jasmínová esence je získávána z pupenů květů sklízených brzy ráno, které se vyznačují až neuvěřitelnou smyslností.

SANTALOVÉ DŘEVO

Vzácné santalové dřevo je dováženo až ze severní Austrálie. Hřejivá esence je destilována z kůry a kmene stromů. Vůni Mon Guerlain dodává punc tajemnosti a tolik potřebnou hloubku.

[Celkem: 1    Průměr: 2/5]
Share This