Vetiverová kráska od Escentric Molecules

| 22.7.2016 | Dámské parfémy, Pánské parfémy, Parfémy | 0 komentářů

Ať už chceme či ne, moderní parfumerie je založena na chemických složkách. Bez syntetizace jednotlivých složek bychom se dnes již v žádném případě nemohli těšit tak široké škále vůní, které nám nabízejí jednotlivé značky.  Niche značka Escentric Molecules, která své renomé vystavěla na čistých syntetických látkách, by rozhodně neměla chybět na seznamu všech parfémových nadšenců. Nám se poštěstilo otestovat vetiverovou krásku Escentric 03. Co je pravdy na tom, že voní jako vápno?

Cože? Celer a vápno?

Nalejme si čistého vína – oficiální složení unisex vůně Escentric Molecules Escentric 03 může leckoho zaskočit. Ale nebojte. Fámy které kolem vůně poletují, jsou jen ostrými výtkami jedinců, kteří preferují osvědčené mainstreamové klasiky. Ušlechtilý nosík parfémového nadšence však v této vetiverové krásce nalezne po jejím rozvolnění jistě zalíbení.

Escentric Molecules Escentric 03

Escentric Molecules Escentric 03

Upozorňuji předem – zpočátku (po dobu několika prvních minut) je lepší držet nos raději daleko od navoněného zápěstí. Escentric 03 je ihned po aplikaci poměrně dost intenzivní. Rozhodně ale vím, proč jej lidé tolik milují – 03 je nevšední unisex parfém, představující se v několika odlišných vrstvách. Neobvyklá, svěží, dřevitá, lehce zakouřená molekulární smršť, které propadne snad každý příznivce neobvyklých vetiverových kompozic.

Ostře pikantní vůně lesa a země

Někteří lidé říkají, že je vůně Escentric Molecules Escentric 03 vynikající pro muže, já však tvrdím, že přes letní období ji ocení spíše energická žena. Nespoutaná, dychtící po dobrodružství a svobodě. Ať tak či onak, obě pohlaví v ní naleznou zalíbení.

Escentric Molecules Escentric 03

Escentric Molecules Escentric 03

Hned v úvodu, a dá se říci, že po celou dobu trvání vůně Escentric 03, je cítit výrazný zemitý akcent vetiveru (zpočátku méně, později sílí). Vetiver je klíčovou složkou celé této vůně. Působí příjemně zeleně, svěže, nikoli těžce. Společně se santalovým dřevem, kůží a pižmem tvoří právě vetiver pevný základ.

Escentric Molecules Escentric 03

Escentric Molecules Escentric 03

Ani v jedné vrstvě neočekávejte ani záblesk smyslné sladkosti. I hřejivá část je spíše pikantního a ostřejšího rázu. Srdce má tendenci vůni trochu zjemnit – jasmín, kosatec a měkké čajové poznámky. Další výraznou složkou, kterou snadno identifikuje každý, je vůně limetky v úvodu. Kulinářskou harmonii úvodu dotváří kořen zázvoru, pikantní zelený pepř a vápno. Limetka a zázvor jsou ale tak dominantní, že jsem na vápno nenarazila.

Escentric Molecules Escentric 03

Escentric Molecules Escentric 03

Lehce futuristické ztvárnění samotné vůně si žádalo i minimalisticky vyhlížející flakón. Jednoduchý, přitom ale trochu obtížně vyndavatelný. Samotný flakón je vyroben z čirého skla. Ten je umístěn v sytě zeleném plechovém obalu.

Escentric 03 se zcela jistě odlišuje od ostatních parfémů podobného rázu. Pro mnohé zbytečně složitá vůně, pro mne originální a dobře promyšlený kousek. Neříkám, že bych parfém musela kupovat a používat po litrech, ale rozhodně nelituji.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This