Vůně inspirované světem výtvarného umění

| 21.10.2014 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 0 komentářů

Řekněte jméno Salvador Dalí nebo Andy Warhol a v momentě bude každý vědět, o kom mluvíte. Věděli jste, že existují i parfémy, které nesou tak slavná jména? Nejsou to jen voňavky, ale malé umělecké skvosty.

Fantastický svět Salvadora Dalí

Salvador Dalí (celým jménem Salvador Domingo Felipe Jacinto Dalí Domenech), snad nejznámější surrealistický malíř, i dnes okouzluje lidi po celém světě svou nespoutanou fantazií a osobitým stylem. Svými díly chtěl pobuzovat a šokovat, což se mu dařilo. Typické jsou pro něj vousy vytočené vzhůru a design pohovky ve tvaru červených dámských rtů, kterým byly inspirovány mnohé kolekce parfémů této značky.

Parfémy Salvador Dalí

Vůně Salvador Dalí  Dalí Wild

Pokud patříte k příznivcům dřevitě-květinových vůní a jste ženou, která chce vypadat dravě, je pro Vás tato vůně tou správnou volbou. Představa Dalího o smyslných ženách byla taková, že by měly působit nespoutaně, až animálně, jako nějaké dravé šelmy. Všechny ženy by pak měly nosit rudě namalované rty. Dita Von Teese či Katy Perry by zcela jistě splnily jeho nároky.

Salvador Dalí Wild

Salvador Dalí Wild

Složení:
Hlava: yuzu, gardénie, tuberóza, zelené tóny
Srdce: pižmo, magnólie, jasmín
Základ: dřevité tóny, mahagon

I flakón vůně Dálí Wild má zvířecí motiv. Silueta rtů nechybí ani zde. Najdete ji na zadní straně flakónu. Z vůně samotné se Vám může až zatočit hlava, protože k Vám jako první proniknou květinové tóny tuberózy a gardénie, v kterých se zeleň chvíli ztrácí. Pak přijde na řadu hřejivý jasmín a magnólie ze srdce parfému. Nebýt pižma a dřevitých tónů s výrazným mahagonem, asi by dravý květ zůstal nepokořen. Dřeva parfému dodávají smyslnost a exotický nádech.


Pop Art Andy Warhola

Andy Warhol zanechal svůj umělecký otisk snad všude. Inspirovalo ho všechno, od produktů denní potřeby až po slavné osobnosti. Tvorbu Andyho Warhola najdete i dnes ve svém okolí. Stačí se jen dobře dívat – na zapalovačích, lahvičkách s nápoji (Coca Cola), dárkových taškách, kosmetice.

Vůně Andy Warhol

Vůně Andy Warhol Andy Warhol

Dámský parfém Andy Warhol Andy Warhol v sobě kombinuje ovocné a květinové tóny. Jeho obal i flakón byl inspirován obrazem „Flowers“ namalovaným v roce 1964. Květiny na krabičce jsou pestré, zatímco flakón je průsvitný, jakoby byl z krajky.

Andy Warhol Andy Warhol

Andy Warhol Andy Warhol

Složení:
Hlava: mořské tóny, zelené tóny, bergamot, liči, černý rybíz, broskev
Srdce: jasmín, růže, fialka, vonokvětka
Základ: santalové dřevo, pižmo, heliotrope

Přestože je vůně označována jako květinově-ovocná, ovoce mizí a výsledný dojem se neustále mění jako roční období. Nejde jednoznačně určit, zda se hodí více na zimu, či na léto. S přehledem by se dal nosit po celý rok. V zimě se k Vám nejvíce dostává sladká květinová vůně jasmínu a liči na základě ze santalového dřeva. Určitě identifikujete i mandlí vonící osmanthus. V teplejším počasí více udeří do nosu fialka ze srdce a mořské tóny v hlavě parfému.

Intenzita vůně Vás může z počátku zarazit a nemusíte z ní být nadšeni. To je důvod, proč si mnoho lidí vytvoří nesprávný úsudek. Pokud ale vydržíte, vůně se rozvolní a velmi mile Vás překvapí. Vychutnáte si její lahodnou a elegantní pudrovou vůni. Kdyby dnes žila Marilyn Monroe, která byla Andymu múzou, určitě by chtěla nosit právě tuto vůni.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This