Vyzkoušejte elixír dobré nálady – vůni Joy by Dior!

| 15.11.2018 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 0 komentářů

Explodující esence citrusů, ohromujících květin a krémového pižma vás obklopí delikátní vůní Joy by Dior. Brilantní novinka roku 2018, která již teď mizí z regálů parfumérií neskutečnou rychlostí. Nechte se vtáhnout do zářivého světa Joy by Dior a okuste i vy na vlastní kůži její jemnou a smyslnou vůni.

Vůně pro ty, kdo milují květiny

Hned v úvodu si pojďme říci, že dámská vůně Joy by Dior má opravdu excelentní 12-14 hodinovou výdrž (což není nic, co bychom od vůně od Diora neočekávali). Co přesně tedy skrývají útroby elegantního flakónu Joy by Dior?

Christian Dior Joy by Dior

Christian Dior Joy by Dior

SLOŽENÍ:
Hlava ► bergamot, mandarinko-pomerančové aroma
Srdce ► broskev, jasmín, cassis, růže z Grasse
Základ ► pačuli, cedr, santalové dřevo, bílé pižmo, benzoin

Každý miluje ve vůních citrusy pro jejich svěžest a čerstvost! Úvodní tóny v sobě mísí jiskřivý bergamot a mandarinko-pomerančové aroma (výsledkem je mírně nahořklá pomerančová vůně). Co rozhodně nesmí chybět v úspěšné dámské vůni? Rozhodně květiny. Spousta květin! Joy by Dior vévodí orientálně laděný jasmín a hned v těsném závěsu za ním ucítíte růže z Grasse. Srdce není příliš těžké, jen tak, aby bylo výrazné, dlouhotrvající, ale zároveň nijak neobtěžovalo. Sladce laděné a hřejivé santalové dřevo a hlavně měkké bílé pižmo v základu stojí za ohromující výdrží vůně Christian Dior Joy by Dior.

Kdo a co stojí za novinkou Joy by Dior?

Pokud se řadíte mezi vášnivé parfémové nadšence, jistě vám při vyslovení názvu vůně Joy ihned vyskočí asociace s jedním z mistrovských děl Jean Patou Joy. Květinovou haute couture vůní, která byla při svém uvedení v roce 1930 považována za nejdražší vůni světa a hned záhy se stala po Chanel No. 5 druhým nejprodávanějším parfémem všech dob.

Hit Vánoc 2018 - vůně Christian Dior Joy by Dior

Hit Vánoc 2018 – vůně Christian Dior Joy by Dior

Je tedy trochu záhadou, že se Dior rozhodl vyrobit nový parfém s téže názvem jako ono mistrovské dílo. Z mého pohledu trochu cynický marketingový tah na neznalé parfémové publikum, které netuší, že existuje předchozí klasika (legenda) Joy. To jistě neshazuje vysokou kvalitu vůně Joy by Dior, které se tak podařilo oslovit široký okruh spotřebitelů na základě průzkumu trhu.

Expert a světová špička mezi parfuméry, Francois Demachy (hlavní tvůrce parfémů v parfémovém domě Christian Dior), je oním mužem stojícím za novinkou Joy by Dior. Cesta k nové vůni byla ve skutečnosti jednodušší, než byste možná očekávali. Chcete-li, aby se nová vůně dobře prodávala, vytvořte recept inspirovaný hity dvou kultovních značek, dobře promíchejte a voila, radostná novinka Joy by Dior je na světě! Demachy se nejspíše proto rozhodl vycházet z mixu dvou velkých bestsellerů – úvodní citrusové akordy více než jen připomínají Chanel Allure a bohaté květinové srdce bylo inspirováno další klasikou Dior J’Adore.

Hit Vánoc 2018 - vůně Christian Dior Joy by Dior

Hit Vánoc 2018 – vůně Christian Dior Joy by Dior

Z osobního pohledu je pro mne novinka Joy by Dior trochu zklamáním, přece jen jsem od tak zvučného jména očekávala více než jen masovou mainstreamovou vůni. Z pohledu nezaujatého parfémového nadšence mi však nezbývá než zatleskat. Parfém Joy by Dior možná nenahradí živoucí legendu Dior J’Adore, ale rozhodně bude patřit k dámským vůním, se kterými se v ulicích budete moci setkávat více než často. HIT nadcházející sezóny tedy známe!

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This