YSL Kouros: Parfém pro bohy

| 19.2.2015 | Pánské parfémy, Rychlovky | 0 komentářů

V roce 1981 Yves Saint Laurent uvedl na trh jednu ze svých vůbec nejúspěšnějších pánských vůní. Vymyslel jí takovou kampaň, která mu hned v dalším roce přinesla ocenění The FiFi Awards za působivou reklamu. Řeč je o parfému Kouros, který opěvuje estetickou krásu atletického mužského těla.

Vůně inspirovaná antickými bohy

Kouros buď naprosto milujete a nebo nesnášíte. Nic mezi tím není. Pánský parfém Kouros na někoho možná může působit tak trochu staromódně, ale pro muže, který parfémům holduje a rozumí jim, přinese nezapomenutelný zážitek. Vůně triumfálně oslavuje mužnost, hrdost a sebevědomou moc. Autor této vůně, Pierre Bourdon, se nechal inspirovat dokonalým ideálem antické krásy a celou kompozici vůně koncipoval dle myšlenky kalokagathie. I samotný flakón vychází z antiky – představuje sloup z bílého mramoru, kterým prosvítá blankytně modrá obloha středomoří. Možná i proto je mnohdy tato vůně označována jako „ztělesněný parfém bohů“.

Yves Saint Laurent Kouros

Yves Saint Laurent Kouros

Seznam složek je uváděn v každém zdroji nepatrně odlišný. V podkladech přímo od výrobce jsem vyčetla výrazné základní čtyři složky – koriandr, hřebíček, pravou ambru a vetiver. Kouros působí velmi robustně, drze a to právě díky nehoráznému množství koření, které obsahuje. Evokuje vůni doutnajícího koření společně s intenzivní vůní lesa. Pierre Bourdon zavedl zcela nové pojetí tzv. teplé aromatické svěžesti, která nahradila tu tradiční chladivou citrusovou.

Staňte se bohem ještě dnes!

Yves Saint Laurent Kouros je silná a velmi specifická vůně pro pravého muže s kořeněnými a chypre dřevitými tóny. Jak jsem již avizovala v úvodu článku, je tato vůně ověnčená významnými úspěchy. V roce 1982 se tento parfém od Yves Saint Laurent stal nejlepší pánskou vůní v kategorii Luxe a získal i cenu FiFi za nejpůsobivější reklamní kampaň. Vůně Yves Saint Laurent Kouros zve ženy do Vaší blízkosti a rozhodně žádnou neurazí, protože je to dobrá a osvědčená klasika. Po celý den Vám bude dokazovat svou enormní sílu jako neúnavný milenec.

zdroj úvodního obrázku: http://bit.ly/1zQKxAy

[Celkem: 1    Průměr: 5/5]
Share This