Zázračný kokosový olej. Vy ho ještě nemáte?

| 3.7.2015 | Novinky, Pečujte o sebe, Tipy a inspirace | 0 komentářů

Již delší dobu pozoruji comeback v používání kokosového oleje. Zvědavost mi nedala a i já jsem propadla jeho kouzlu. Skutečně dokáže vybělit zuby či účinně bojuje proti ekzémům? Čtěte dál a dozvíte se, na co vše se dá kokosový olej použít.

Otestovali jsme za Vás

Kokosový olej by rozhodně neměl chybět v žádné domácí výbavě. Hodí se nejen na přípravu jídla a cukrovinek (snáší i vysoké teploty a nepřepaluje se), ale také na péči o pokožku, zejména pak suchou a dehydratovanou. V nabídce Elnino.cz najdete vysoce kvalitní BIO produkt pro výživu a regeneraci – kokosový olej Sonnenmacht Premium Bio Coconut Oil.

Olej má lahodnou máslovitou texturu a krásně voní kokosem. Garantuji Vám lásku na první pohled. Přece je kosmetický přípravek nemůžete jen tak ochutnat, kokosový olej ale bezpečně ano!

Jeden produkt na vše!

Rozhodně se nejedná o nejžhavější objev a novinku na trhu, ale mohli bychom jej s čistým svědomím nazvat novodobým pramenem mládí. Ještě před několika lety bych sáhla po kokosovém oleji tak leda v kuchyni. Řadí se mezi tzv. superjídla, jak se říká potravinám, které mají mimořádné účinky na zdraví.

Panenský 100% BIO kokosový olej však využijete nejen při zdravém vaření, ale stane se Vaším neocenitelným a jedinečným kosmetickým pomocníkem v péči o celé tělo. A to doslova! Kokosový olej využijete na vlasy, hloubkově hydratuje a vyživuje pokožku, ničí bakterie, viry a kvasinky. Napomůže Vám k zbavení se otravných lupů a ekzémů. Je přitom tak šetrný, že jej mohou bez potíží používat i osoby s citlivou až atopickou pokožkou či malé děti.

Ale je toho mnohem více, na co má zázračný kokosový olej blahodárný vliv. Napomůže k rychlejšímu hojení jizev, působí preventivně proti rakovině a srdečním chorobám. A dokonce dle vědeckých výzkumů i zvyšuje kvalitu mateřského mléka.

Vyrobte si domácí peeling proti celulitidě

Tento domácí peeling proti celulitidě si zamilujete. Jeho příprava je rychlá, jeho vůně je úžasná a účinky neskutečně dobré. A to nejlepší? Na jeho přípravu stačí jen tři ingredience.

Co budete potřebovat?

Co budete potřebovat?

  1. Koupelová sůl Lavera – hrubé krystalky stimulují přirozenou funkci kožních buněk.
  2. Kokosový olej
  3. Káva – jemně mletá.

Aby byl peeling proti celulitidě opravdu účinný, je důležité, aby obsahoval kofein. Kofein podporuje buněčný metabolismus, čímž se pokožka snadněji zbaví nahromaděných odpadních látek. Rozproudí se krev, okysličí se tkáň a jak víme, celulitida se se zdravou kůží nekamarádí. Kofein nejsnadněji získáte ze umleté ​​kávy.

Výroba peelingu

Budete potřebovat suroviny v takovém poměru:

  • 4 polévkové lžíce koupelové soli, to je zhruba polovina sáčku
  • 6 polévkových lžic kokosového oleje
  • 1 šálek kávových zrníček
výsledný peeling

výsledný peeling

Změřte množství surovin a v misce smíchejte sůl s kávou. Pokud je olej tuhý, nechte ho odstát na sluníčku nebo si pomozte mikrovlnnou troubou. Roztavte potřebné množství a přilijte ho do tuhé směsi. Vše řádně zamíchejte a pokud jste peeling připravovali v misce, přemístěte ho do nádoby, ve které bude dobře chráněn před vzdušnou vlhkostí. Při aplikaci peelingem zbytečně nešetřete. Spotřebujte ho co nejdříve.

Máte vlastní zkušenosti s kokosovým olejem? Věřím, že se Vám recept líbil. Využívá ingredience, které má doma většina z Vás a proto si ho může připravit opravdu každý. I Vaši známí, pokud se s nimi o tento článek podělíte.

[Celkem: 3    Průměr: 2.7/5]
Share This